• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322508

  مدیرکل منابع طبیعی استان تهران گفت: از ابتدای سال جاری بیش از 62 هکتار از اراضی ملی استان تهران به ارزش ریالی 230 میلیارد ریال از متصرفین و متخلفین بازپس گیری و رفع تصرف شده است.

  به گزارش پارس،به نقل از تسنیمعلی کیان  با اعلام این خبر، اظهار کرد: 25 هکتار و 4489 متر مربع زمین  با 32 فقره از ارضی دماوند از ابتدای سال جاری بر اساس تبصره 1  ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع از متصرفین و متخلفین بازپس گیری و به دولت بازگردانده شده است و در این شهرستان شاهد بیشترین تصرفات هستیم.

  وی افزود: درشمیرانات نیز 7 هکتار و 6440 متر مربع از اراضی تصرف شده در قالب 15 فقره  براساس اجرای احکام صادره از سوی مراجع قضایی رفع تصرف و به دولت بازگردانده شده، همچنین 4 هکتار و 8567 متر از اراضی نیز با اقدام مستقیم این اداره در ابتدای امر پیش‌گیری شده است.

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ، ادامه داد: در سایر شهرستان‌های استان تهران شامل ورامین، شمیرانات و فیروزکوه نیز به ترتیب 2 فقره در 4 هکتار  ، 66 فقره در 5 هکتار، 12 فقره در 4.6 هکتار  و در شهریار 2 فقره در 500 متر،پاکدشت 1 فقره در 4113 متر و ملارد  3 فقره در 2000 متر مربع، ارضی ملی در راستای اقدامات پیشگرانه بازپس گیری شده‌اند. 

  کیان افزود:در اراضی شهر‌های تهران، ورامین، شهرری و فیروکوه همچنین  به ترتیب 7565 متر مربع،12.6 هکتار 1 هکتار و 4292مترمربع نیز بر اساس حکم مراجع قضایی باز پس گیری شده است.

  وی خاطرنشان کرد: در مجموع از ابتدای سال جاری بیش از 62 هکتار از اراضی ملی استان تهران به ارزش ریالی 230 میلیارد ریال رفع تصرف شده است.

  کیان افزود: 22 هکتار از این میزان اراضی آزاد شده براساس اجرای احکام صادره از سوی مراجع قضایی و 40هکتار ازطریق اقدامات پیشگیرانه در اجرای تبصره 1 ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع از متصرفین و متخلفین بازپس گیری و به دولت بازگردانده شده است.

  وی با اشاره به اینکه مردم نقش مهمی در حفظ طبیعت دارند، یادآورشد:برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی علاوه بر اقدامات پیشگیرانه قانونی ، برنامه های آگاهی بخشی و زمینه سازی برای حضور مردم در حفاظت از منابع طبیعی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

  استان تهران زمین طبیعت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها