• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322502

  وزیرجهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به وزیر صنعت، واردات برنج را بر اساس مصوبه شورای اقتصاد از تاریخ 4 آذرماه سال جاری به مدت 3 ماه با حداکثر یک ماه زمان تمدید، آزاد اعلام کرد.

  به گزارش پارس،به نقل از تسنیممحمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه‌ای به محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت (در تاریخ 28/8/94)، واردات برنج را با توجه به مصوبه شورای اقتصاد آزاد اعلام کرد.

  بر این اساس واردات برنج از تاریخ 4 آذر به مدت 3 ماه با حداکثر یک ماه زمان تمدید، آزاد شد. دراین نامه حجتی از وزیر صنعت خواسته است که از واردکنندگان تعهد گرفته شود که تنها در تاریخ یاد شده اقدام به واردات کنند.

  بنا بر گزارش‌های منتشر شده، برای افزایش قیمت تمام شده برنج وارداتی و  رقابت پذیری برنج ایرانی، مبلغ 500 تومان مابه التفاوت برای واردات هرکیلوگرم برنج مشخص شده است که توسط گمرک اخذ می‌شود.


  متن این نامه به شرح زیر است:

  جناب آقای مهندس نعمت زاده
  وزیر محترم صنعت معدن و تجارت
  سلام علیکم
  با توجه به مصوبه شورای محترم اقتصاد به شماره 216800 مورخ 20/8/94 درخصوص واردات برنج جهت تامین کسری مورد نیاز کشور، خواهشمند است دستور فرمایید اقدامات زیر صورت پذیرد؛
  1- ثبت سفارش برنج وفق مصوبه از تاریخ 4/9/94 انجام پذیرد به نحوی که کلیه وارت برنج مشمول مابه التفاوت گردد و مدت اعتبار ثبت سفارش 3 ماه و حداکثر برای مدت یک ماه دیگرقابل تمدید باشد.
  2-کلیه ثبت سفارش‌های انجام شده می بایستی حداکثر تا تاریخ 31/4/95 وارد کشور شود و این موضوع به کلیه متقاضیان اعلام و تعهد لازم اخذ گردد که پس از تاریخ فوق به دلیل شروع فصل برداشت برنج و لزوم حمایت از تولید کنندگان داخلی امکان ترخیص وجود نخواهد داشت.
  3-مبغ 5000 ریال مابه التفاوت برای هرکیلوگرم برنج وارداتی توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران دریافت گردد .

  محمد حجتی وزیر جهاد کشاورزی

  اقتصاد برنج صنعت کشاورزی واردات برنج

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها