• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32167

  وزیر امور اقتصادی و دارایی در پیامی به مناسبت فرارسیدن سال جدید گفت: در سال تولید ملی از توان کارکنان خود برای سیاست‌گذاری اقتصادی، مقابله و کم اثر ساختن تحریم اقتصادی و اصلاح ساختار و تحول استفاده کردیم.

  به گزارش پارس به نقل از شادا پیام سید شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارائی به مناسبت آغاز سال نو منتشر شد. در این پیام آمده است:

  « یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الا احسن الحال»

  ای دگرگون کننده دلها و دیده ها، ای تدبیر کننده روز و شب، ای گرداننده سال ها، دل ها و حال ها، حال ما را به بهترین حال ها تبدیل فرما.

  بهار طبیعت بار دیگر به وقوع پیوست و اراده الهی به تغییر و تحول در نظام هستی شکل گرفت. عید نوروز آغاز رویش است، رویشی که می تواند در دل و جان و حرکت رو به پیشرفت انسان ها مجسم و نمایان شود.

  سال ۱۳۹۱ و سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی سپری نمودیم که دشمنان جمهوری اسلامی ایران با هدف جلوگیری از پیشرفت و اعتلای ایران با تمام توان، اقتصاد کشور را مورد هجمه قرار داده و تحریم های مضاعف را به کشور تحمیل کردند که به لطف الهی و عنایت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) و با تلاش و پایمردی دولتمردان و کارکنان کوشای دولت و همراهی مردم شریف و نجیب این مرز و بوم توانستیم باردیگر خصومت های دشمنان انقلاب را همچون گذشته به فرصتی شگرف تبدیل و زمینه استحکام کشور در حوزه های مختلف اقتصادی را فراهم آوریم و با کاهش بیشتر سهم درآمدهای نفتی در اداره کشور، یکی از آرزوهای تاریخی ایران عزیز به یمن برکت تحریم های دشمنان در حال تحقق است.

  اما در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، وزارت امور اقتصادی و دارایی با استفاده حداکثری از توان کارشناسی و اجرایی کارکنان خود در اقصی نقاط کشور در حوزه های مطالعات و سیاست گذاری اقتصادی، مقابله و کم اثر ساختن تحریم اقتصادی، امور بانکی، بیمه، مالیات، گمرک، خصوصی سازی، بازار سرمایه، سرمایه گذاری خارجی، جمع آوری و فروش اموال تملیکی، حسابرسی، بودجه و خزانه داری و اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی برنامه های اصلاح ساختار و تحول را پیگیری و در مسیر اجرایی قرار داد که به حق این برنامه ها از کارهای بزرگ و تاریخی اقتصاد کشور است و ان شاءا… مردم عزیزمان از ثمرات این اصلاحات اقتصادی بهره مند خواهند شد.

  در سال ۱۳۹۲ آثار اجرای برنامه های تحول به ویژه در بخش های مالیات، گمرک و بانکی نمایان می شود و لذا مراقبت، هدایت و اجرای مناسب برنامه ها در راستای سند چشم انداز توسعه در افق ۱۴۰۴، برنامه پنجم توسعه، سایر قوانین مرتبط و سیاست های دولت محترم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  اینجانب از مساعی و تلاش های همکاران عزیزم در بخش های مختلف وزارت امور اقتصادی و دارایی و خانواده گرامی آنان تقدیر و تشکر می کنم و سال ۱۳۹۲ را نیز به تک تک شما تبریک گفته و امیدوارم به فضل الهی در ادامه این مسیر که ادامه راه شهدای گرانقدر و امام شهدا است، سربلند و سرافراز باشید.

  اصل ۴۴ امور اقتصادی و دارایی انقلاب بودجه تحریم اقتصادی خانواده سال تولید ملی عید نوروز نفت یمن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها