• لینک کوتاه
 • کد خبر: 317880

  قیمت طلا در معاملات هفته گذشته 21 دلار کاهش یافت و در پایان معاملات هر اونس طلا در برابر 1142 دلار معامله شد.

  به گزارش پارس ؛ تسنیم به نقل از رویترز، قیمت طلا روز جمعه در نزدیکی پایین ترین رقم 3 هفته اخیر باقی ماند و به دلیل احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا قبل از پایان سال جاری میلادی، بدترین هفته حدود 2 ماه اخیر را تجربه کرد.

  در حالی که تصویر فنی تضعیف شده، تحلیلگران و تجار گفتند، با قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری، احتمال کاهش قیمت بیشتری وجود دارد.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز به 1142 دلار رسید.

  قیمت طلا در این هفته 21 دلار کاهش یافت که شدیدترین کاهش قیمت از هفته منتهی به 11 سپتامبر تاکنون بود.

  جیمز گاردینر، تحلیلگر گروه ام کی اس گفت: «از نظر فنی فلز زرد به نحو معقولی در جداول وضعیت بدی دارد و به نظر می رسد که سطح حمایت کلیدی بعدی حدود 1120 تا 1122 دلار خواهد بود.»

  پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که ممکن است در نشست ماه دسامبر نرخ بهره را افزایش دهد و بازار را متعجب ساخت، قیمت طلا تحت فشار قرار گرفته است.

  فدرال رزرو اعلام کرد افزایش نرخ بهره در نشست بعدی بستگی به پیشرفت در بازار کار و نرخ تورم خواهد داشت.

  اوایل ماه جاری میلادی تقویت این احتمال که آشفتگی در اقتصاد جهانی می تواند افزایش نرخ بهره در آمریکا را به تاخیر بیاندازد، موجب شد تا قیمت طلا افزایش یابد. اما لحن متفاوت نرخ بهره در روز چهارشنبه موجب شد تا موجب فروش در بازار طلا به راه بیافتد.

  تقویت ارزش دلار نیز به قیمت طلا آسیب زد. ارزش دلار روز چهارشنبه به بالاترین رقم 2 ماه و نیم گذشته رسید، اما از آن زمان تاکنون برخی از افزایش های خود را از دست داده است.

  ۱۱ سپتامبر اقتصاد اونس طلا بازار کار دلار

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها