به گزارش پارس به نقل از مهر، حمید چیت چیان با تاکید بر اینکه کشور در شرایط خاصی قرار دارد گفت: درآمدهای نفتی کاهش یافته و باید در زمینه صادرات غیرنفتی بیش از پیش فعال‌ باشیم.
 
وزیر نیرو ادامه داد: ما با ایستادگی که در مکتب امام خمینی (ره) آموخته‌ایم، می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم و صادرات غیرنفتی ما طی چند ماه گذشته رشد خوبی داشته که نشان از ظرفیت بالای ما در زمینه منابع، نیروی انسانی خلاق و ... دارد.
 
چیت چیان با تاکید بر اینکه ما باید با نوآوری علمی بر مشکلات غلبه و راه پیشرفت و توسعه را طی کنیم گفت: هم‌ اکنون ما در بیش از 40 کشور جهان کارهای بزرگی از جمله احداث سد و نیروگاه انجام داده و یا در حال ساخت هستیم.
 
وی افزود: در سال‌های اخیر با کمبود شدید بارندگی در کشور روبرو شده‌ایم و منابع آبی به‌ شدت کاهش یافته است به‌ طوری که پوشش برفی و حجم آب مخازن سدها به‌ شدت کاهش یافته است.
 
وزیر نیرو راه عبور از این مشکلات را افزایش بازده استفاده از آب در بخش‌ های کشاورزی، صنعتی، شرب و خدمات عمومی عنوان کرد و گفت: دولت برای سال آینده اعتبار خوبی در این بخش پیش‌بینی کرده که باید از این اعتبار به‌ درستی استفاده شود.
 
چیت چیان با بیان اینکه نباید هیچگونه خدشه‌ای به حق‌آبه کشاورزی مردم وارد شود تاکید کرد: اما باید این را در نظر گرفت که اگر بارش‌ ها کم باشد، حق‌آبه نیز کم می‌شود.