به گزارش پارس به نقل از تسنیم، سید محمدرضا آقامیری یکی از اعضای کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در واکنش به صحبت های محمود واعظی وزیر ارتباطات در صفحه شخصی و اجتماعی خود مبنی بر اینکه" اخبار و تماس های بسیاری مبنی بر اینکه وزارت ارتباطات موافق مسدود کردن اپلیکیشن whats aap (واتس آپ) است، دریافت کرده ام. نماینده وزارت در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نسبت به مخالفت با این تصمیم اقدام نموده و وزارت ارتباطات با توجه به تعداد قابل توجه کاربران موافق این تصمیم نیست. " آورده است: " آقای دکتر واعظی: با سلام و تبریک سال نو و آرزوی بهترین ها برای جنابعالی، خانواده محترم و همکاران گرامیتان؛

به نظر می رسد جریان پر اهمیتی چون پالایش فضای مجازی دستخوش سیاست بازی شده است و عده ای در دولت محترم به جای عمل به وظیفه، برای خوش آمدن کاربران اینترنتی مایلند هیچگونه پالایشی در فضای اینترنتی صورت نگیرد.

بنده منکر افراط در مسدودسازی برخی سایت ها از ناحیه برخی ارگان ها و سازمان ها نیستم اما آیا به کلی زیر سئوال بردن عملیات پالایش، کار درستی است؟ همین اپلیکیشن واتس آپ به چه دلیل به مبلغ بسیار بالایی توسط فیس بوک خریداری شده است؟ آیا اینها دلشان برای ملل جهان سوم سوخته که حاتم گونه بذل و بخشش می کنند؟ یا می خواهند ضمن به بی راهه کشیدن ملت های بیچاره مسلمان و خارج ساختن شان از مسیر عادی زندگی آنان را به ناهنجاری های تغییر دهنده فرهنگ گرفتار سازند؟ ، روابط خانوادگی آنان را دست خوش تغییرات خانمان برانداز قرار دهند و سلطه فراگیر اطلاعاتی و همه جانبه را برای خود محفوظ بدارند؟

در حقیقت پیام بسیار مهمی در این اقدام (خریداری واتس آپ توسط فیس بوک) نهاده شده است! ! سئوال این است آیا جامعه اسلامی ما می تواند توزیع حداقل ۲۵۰ میلیون تصویر پورنو در فیس بوک را برتابد؟ شما اگر یکی از عوامل تخریب دین و دنیای پسران و دختران کوچک و نوجوان باشید، در فردای قیامت چه پاسخی برای اماته روح و روان آنان در بارگاه الهی خواهید داشت؟

نکند بار دیگر قصه غم بار و پرغصه اندلس تکرار شود؟ من نمی گویم فیس بوک هر چه دارد مضر است نه اتفاقا برعکس فیس بوک منافعش نیز زیاد است اما ما به علت ناتوانی در مسدودسازی هوشمند محتوای مجرمانه، صورت مسئله را پاک می کنیم، می فرمایید حالا که در این کار ناتوانیم پس فعلا بی خیال اصل و فرعش می شویم! !

به نظر می رسد موضوع پر اهمیتی چون فیلترینگ، اصلا شوخی بردار نیست و سیاست بازی را برنمی تابد نه ربطی به اصولگرایی دارد و نه ربطی به اصلاحات بلکه به خط اعتدال مربوط است! !

می دانید چرا بحث فیس بوک را پیش کشیدم چون می دانم تا چند صباحی دیگر با نسخه بسیار پیشرفته ای دیگر مواجه خواهیم بود که هم همه فیس بوک است و هم همه واتس آپ، با حرکتی پیشتازانه بر لبه تکنولوژی که فعلا در خیال نمی گنجد و ما چون پیشتر، منفعلانه بدون هیچگونه برنامه پیشگیرانه ای، زمینه ساز حضور مقتدرانه آن در ایران هستیم به نظر می رسد برای ما راهی نیست جز پایین آوردن هزینه ارتباطات اینترنتی و غیره و توسعه شبکه های اجتماعی بومی و حمایت های بی دریغ از آنها.

آقای دکتر واعظی: حقیر از صمیم قلب علاقمند به شما هستم. می دانید اکنون مراکز خدمات داده های اینترنتی ایرانی و سایت های بزرگ بومی در کشور چون تبیان هزینه های هنگفتی بابت پهنای باند اینترنتی پرداخت می نمایند؟ و همچنین از کاربران نیز پول اینترنت دریافت می شود؟ یعنی پول اینترنت را وزارت فخیمه ارتباطات سه بار دریافت می دارد! ! که نمی دانم این گونه رفتار در کجای دنیا مرسوم است؟

در صورتیکه شما به عنوان مجری قضیه ارتباطات در کشور باید از این مجموعه ها حمایت کنید و در صورت حمایت شماست که بسیاری از سایت های مفید و شبکه های اجتماعی خوب به مجموعه های داخلی افزوده خواهد شد.

به نظر می رسد، چنانچه شما، ابتدا اینگونه مشاکل را اصلاح فرمایید اولی و ارحج است که مردم سه بار پول اینترنت ندهند و از اقدامات ایجابی حمایت کنید! ! آنگاه طبیعتا اگر در این میدان همراه مردم شدیم سخنان منطقی ما در باب پالایش فضای اینترنتی مسموعتر خواهد بود.

سال خوشی را برای شما آرزو می کنم. "