• لینک کوتاه
 • کد خبر: 123005

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس لازمه تحقق حماسه اقتصادی را عملیاتی شدن ابلاغیه ۲۴ بندی اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاستهای حمایت از تولید دانست.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، عبدالرضا عزیزی اظهارداشت: حماسه اقتصادی در پی اقتصاد مقاومتی حاصل می شود و زمانی مظاهر تحقق آن قابل رویت است که با حمایت از تولید داخلی، اشتغالزایی ایجاد شود، تورم کاهش یافته و اقتصاد از حالت رکود خارج شود و رشد اقتصادی داشته باشیم.
  وی افزود: با اجرای سیاستهای ۲۴ بندی اقتصاد مقاومتی می توان در انتظار تحقق حماسه اقتصادی بود.
  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی هم برای شرایط صلح و هم برای شرایط سخت است و منظور از آن ریاضت اقتصادی نیست. در اقتصاد مقاومتی میزان مشارکت مردم در اقتصاد و حمایت آنها از تولید ملی افزایش می یابد و به همان نسبت از صرفه جویی دفاع خواهند کرد.
  وی افزود: حماسه اقتصادی نباید در شعار باقی بماند و باید محقق شود. بسیاری شعار دادند و عمل نکردند. هدفمندی یارانه ها باید زمینه حمایت از تولید را فراهم می کرد ولی در عمل واردات بیشتر شد.
  عزیزی گفت: با سیاستهای ضد حمایت از تولید ملی هرگز نمی توان به اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی رسید. نمی توان گفت از تولید داخلی حمایت می شود بعد به وارد کردن برنج، مرکبات و دیگر محصولات به قیمت ارزانتر اقدام کرد.
  وی تأکید کرد: بنابراین باید با اجرای ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی، موجبات تحقق اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی را فراهم کرد.

  اقتصاد اقتصاد مقاومتی تورم حماسه اقتصادی حمایت از تولید حمایت از تولید ملی دولت رشد اقتصادی صرفه جویی واردات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها