به گزارش پارس به نقل از مهر، محمد پرورش امروز در یک نشست خبری با اشاره به برگزاری جلسه صبح امروز پدافند غیرعامل در تهران گفت: با وجود اینکه در سال جاری وضعیت اعتبارات دولتی در بخش آب مناسب نبود ولی خدمات مورد نیاز مردم تغییر یافته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار داشت: منابع آب محدود است اما در شهر تهران باید خدمات با کیفیت و یکپارچه ای به مردم ارائه شود. در سال جاری اجرای ۱۴۰۰کیلومتر شبکه فاضلاب پیش بینی شده بود که تا پایان بهمن ماه بیش از ۱۲۰۰کیلومتر آن عملیاتی شد.

پرورش ادامه داد: در بحث ایجاد خطوط انتقال آب و آب رسانی از سطح ماملو و پروژه قمر بنی هاشم نیازمند اعتبارات تکمیلی هستیم و در حال حاضر ۲۶کیلومتر دیگر از خط انتقال آب سد ماملو به تهران باقی مانده است.

وی با تأکید بر اینکه اگر اقدامات به درستی پیش برود در تابستان سال آینده پروژه ماملو در تهران به بهره برداری می رسد، گفت: پیش بینی انتقال ۱۰۰میلیون متر مکعب آب از این سد صورت گرفته که ۷۰میلیون متر مکعب آن به جنوب تهران اختصاص می یابد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات موجود و بی آبی به تازگی شورای عالی آب به این نتیجه رسیدیم که یک کارگروه ۵نفره کارشناسی مطالعاتی را انجام و به وزیر نیرو برای طرح در جلسات دولت ارائه شود تا بتوانیم تابستان امسال را در تهران بدون مشکل آب عبور کنیم.

پرورش با تأکید بر لزوم صرفه جویی ۲۰تا ۲۵درصدی مصرف آب برای عبور بدون دغدغه تهران در تابستان سال آینده بیان داشت: در عین حال تمام سناریوهای جیره بندی در تهران روی میز است اما تلاش می شود که به آن سمت حرکت نکنیم.

پرورش تصریح کرد: تا چند سال گذشته تنها ۱۸درصد شهر تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب بود که این میزان امروز به ۵۵درصد رسیده و دربرنامه سال آینده تا پیشرفت ۶۵درصدی برنامه ریزی شده است.

وی افزود: اجرای ۱۴۰۰کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در سال ۹۳برای تهران پیش بینی شده است. پرورش از پیش بینی ایجاد ظرفیت یک میلیارد و ۳۰۰میلیون متر مکعب تصفیه خانه در تهران سخن گفت وافزود: به نرخ امروز برای تکمیل شبکه فاضلاب تهران ۱۰هزار میلیارد تومان منابع مورد نیاز است.