به گزارش پارس به نقل از ایسنا، سجاد مروجی -مدیر عامل اپراتور سلامت الکترونیک برکت- صبح امروز در هفتمین همایش ارتباطات و فن آوری اطلاعات تهران با اعلام این مطلب گفت: با هماهنگی هایی که با وزرات بهداشت صورت گرفته قرار بر آن است که اطلاعات مربوط به سلامت افراد در قالب سیم کارت هایی با نام سیم کارت سلامت به آنها ارائه شود که در مرحله اول این اتفاق در سه منطقه کشور رخ خواهد داد.

این کارشناس عنوان کرد: در سال ۲۰۱۳ در حوزه سلامت همراه در دنیا حدود ۴.۵ میلیارد دلار درآمدزایی شده اما پیش بینی ها حاکی از آن است که این رقم تا سال ۲۰۱۷ به حدود ۲۳ میلیارد دلار خواهد رسید. این درحالی است که ما در ایران اگرچه طرح های آزمایشی متعددی داشته ایم اما هنوز پروژه ای که پیاده سازی و مستقر شده باشد دراین زمینه نداریم.

او در بخش دیگری از صحبتهای خود با بیان این که سرویس های سلامت همراه در سه منطقه جغرافیایی کاربردهای متنوعی را در بر می گیرند اظهار کرد: در کشورهای در حال توسعه و آفریقا از این سرویس برای ارائه سرویس های مربوط سلامت به افراد استفاده می شود درحالی که در کشورهای پیشرفته کاربرد این بسته ها متفاوت بوده و از آن ها برای ارائه اطلاعات مربوط به سلامت برای افراد سالم کمک گرفته می شود.

مروجی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که مجوز اپراتور سلامت الکترونیک سال گذشته صادر شده اظهار کرد: اکنون برای حدود ۳۵ میلیون نفر از افراد کشور پرونده سلامت الکترونیک صادر شده است.

وی همچنین یادآور شد: در این سامانه ها از کد ملی بیمار به عنوان شناسه ثبت استفاده شده است.

مروجی در پایان اظهار کرد: علاوه بر این مرکز مشاوره سلامت نیز با شماره تماس ۰۲۱۸۹۹۹ مدتی است راه اندازی شده و خدمات آن به طور رایگان ارائه می شود و حدود ۱۴۰ پزشک در این مرکز به ارائه مشاوره به افراد می پردازد.