به گزارش پارس به نقل از ایسنا، علی خدایی اظهار کرد: یکی از دلایل اصرار ما برای داشتن کمیته دائمی دستمزد وجود چنین مسایلی بود و تاکید ما این است که کمیته دستمزد در شورای عالی کار در طول سال فعال باشد.

خدایی افزود: در حال حاضر کمیته مزد استانها در کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور فعال شده و رصد مزد کارگری و بررسی وضعیت معیشت کارگران را در این کمیته دائمی کرده ایم و درصددیم تا هر ماه گزارشی در این خصوص ارائه کنیم.

رییس کارگروه مزد کانون شوراهای اسلامی کار کشور گفت: پیشنهاد مشخص ما این است که سبد کالای دولت در مواقعی همچون اجرای هدفمندی یارانه ها اختصاص یابد که به دنبال رشد تورم و افزایش ناگهانی قیمتها، شوک بزرگی به خانوارهای کارگری وارد نشود.

خدایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری همایش مزد و بهره وری وزارت کار اظهار کرد: برگزاری جلسات متعدد در آستانه تعیین دستمزد بسیاری از فعالان کارگری را نگران کرده است، متاسفانه ۱۱ ماه از سال بیکار می مانیم و در سه هفته پایانی سال به همایشهای مزد کارگری و مزد سه جانبه روی می آوریم در حالی که برگزاری این گونه همایشها در پایان سال تنها کم کردن بار روانی افزایش دستمزد است.

این فعال کارگری در عین حال با تاکید بر رابطه مستقیم بهره وری با دستمزد خاطر نشان کرد: بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند شیب افزایش بهره وری در ایران با شیب افزایش مزد متناسب نبوده و به همان اندازه که بهره وری رشد داشته دستمزد افزایش نیافته است به همین دلیل وقتی که کارگر در تامین حداقل معیشت خود می ماند نمی توان از او انتظار بهره وری داشت.