به گزارش پارس به نقل از تسنیم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آخرین پست اجتماعی خود خبر از کاهش ۲۰ درصدی قیمت اینترنت و موافقت نمایندگان شرکت زیرساخت، شرکت مخابرات و شرکت های ندا با این مصوبه داد و گفت: باید به زودی منتظر اعمال این مصوبه در بازار باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از لحظه آغاز به کارش در این وزارتخانه به مشکلات و چالش های پهنای باند و کیفیت اینترنت پرداخت و یکی از وعده های اولیه اش این بود که قیمت اینترنت کاهش و کیفیت آن افزایش یابد.

بر این اساس در راستای افزایش کیفیت ظرفیت پهنای باند را از حدود ۷۰ گیگا بیت بر ثانیه به بیش از ۱۰۰ گیگا بیت رسانید و حال هم در شبکه اجتماعی خود عنوان کرده است که در راستای کاهش تعرفه اینترنت، جلسات کارشناسی را با نمایندگان شرکت زیرساخت، شرکت مخابرات و شرکت های ندا (PAP) داشته ایم که در نهایت با کاهش هزینه ها موافقت کرده اند.

محمود واعظی همچنین گفته است که این نمایندگان با تقلیل سود و افزایش بهره وری موافقت کرده و بر این اساس تعرفه حجمی اینترنت ADSL به مقدار ۲۰% کاهش می یابد.

این پیشنهاد صبح روز گذشته و در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب و طبق گفته واعظی با حساسیت و همراهی اعضاء به تصویب رسیده است و باید به زودی منتظر اعمال آن در بازار بود.

وی همچنین درباره گام بعدی اقدامات این کمیسیون گفته است: گام بعدی پیگیری افزایش سرعت و ارتقاء کیفیت و ارائه خدمت به مردم عزیزمان است که امیدواریم با پیگیری سازمان تنظیم مقررات و شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی با رعایت اشتراک ۱ به ۸، بخشی از مشکلات فعلی مرتفع گردد.

با این مصوبه قیمت اینترنت پرسرعت ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.