به گزارش پارس نیوز، 

رابطه سن بارداری زنان با هوش جنین و نوزاد

سن بارداریداشتن کودکی باهوش آرزوی هر پدر و مادری است چرا که هوش کافی نشان دهنده سلامت یادگیری و پاسخ به فاکتورهای محیطی است. برای داشتن جنین باهوش نکات بسیاری را از تغذیه و مراقبت های دیگر شنیده اید. در اینجا بخوانید از رابطه سن بارداری مادر و هوش نوزاد.
در این مطالعه آمده است زنانی که در دهه 30 سالگی از عمرشان صاحب فرزند می شوند نسبت به مادرانی که در دهه 20 و 40 سالگی فرزند خود را به دنیا می آورند کودکانی سالم تر و باهوش تر دارند.

رابطه سن بارداری با هوش جنین

پزشکان در یک برنامه بلندمدت روند رشد 18 هزار کودک انگلیسی را مورد بررسی قرار دادند تا تاثیر سن مادر روی سلامت کودک ارزیابی شود. در این بررسی مشخص شد کودکانی که به هنگام تولد، مادرانشان در دهه 30 سالگی از عمر خود بوده اند نسبت به کودکان دیگر در تست های شناختی امتیاز بیشتری بدست آورده اند. 
همچنین به گفته پزشکان، زنانی که در دهه 40 سالگی عمر خود صاحب فرزند می شوند به اندازه کافی برای بازی کردن با کودک خود وقت نمی گذارند و در نتیجه این کودکان بیشتر مستعد ابتلا به چاقی هستند. 
کارشناسان انگلیسی معتقدند زنانی که برای اولین بار در دهه 30 سالگی از عمر خود صاحب فرزند می شوند به طور معمول تحصیل کرده تر هستند، سبک زندگی سالم تری دارند و پیش از بارداری مراقبت های لازم را در نظر گرفته اند.