چگونه در یک چشم بهم زدن لاغر شویم؟ به کمک بهترین جراح لاغری

اگر به دلیل چاقی و اضافه وزن زیاد دچار سرخوردگی شدید و اعتماد به نفس شما پایین آمده، اگر چاقی و چربی های مزاحم نمی گذارند هر لباسی که دوست دارید بپوشید و تیپ و اندام زیبایی داشته باشید! یا سلامتی و جان شما در معرض خطر قرار گرفته و دچار انواع بیماری ها و امراض شده اید؟ دیگر وقت آن است که به این معضل بزرگ خاتمه دهید و به کمک بهترین جراح لاغری، زیبایی و سلامتی که شایسته آن هستید را بدست آورید.

احتمالا شما هم مانند هر فرد چاق دیگر کارهای بسیاری برای لاغری و کاهش وزن انجام داده اید؛ ورزش، داشتن رژیم های غذایی سخت و متعدد، مراجعه به پزشک، ترک عاداتی که باعث اضافه وزن می شوند و ... . اگر هنوز هم کاهش وزن چشمگیری نداشتید و بیماری های جسمی بر اثر چاقی همچنان پا به پای شما هستند، نگران نباشید!

توسط بهترین جراح لاغری می توانید لاغر شوید و لاغر بمانید. دیگر قرار نیست به دلیل چاقی و اضافه وزن مورد سرزنش و تمسخر دیگران قرار بگیرید و سنگینی نگاه اطرافیان را به جان بخرید؛ و از همه مهم تر سلامتی و تندرستی را از بدن خود دریغ کنید.

چه کسانی می توانند جراحی چاقی انجام دهند؟ آیا عمل لاغری خطرناک و پر ریسک است؟ چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟ جراحی لاپاراسکوپی برای لاغری چگونه انجام می شود و هزینه آن چقدر است؟ آیا این عمل به سلامت عمومی بدن لطمه وارد می کند؟ جای بخیه و دوران نقاهت بعد از آن به چه صورت است؟

چه کسانی می توانند جراحی چاقی انجام دهند؟

۱۱

کاهش وزن با عمل لاغری

پیش از اینکه به دنبال بهترین جراح لاغری باشید، خوب است اول مطمئن شوید که مجاز به انجام جراحی لاغری هستید یا خیر؟ هر فردی که احساس چاقی می کند و نتوانسته با ورزش و رژیم غذایی و ... به وزن ایده آل خود برسد، به این معنی نیست که می تواند عمل جراحی انجام دهد! برای جراحی چاقی باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آن ها بین 30 تا 35 است و دیابت نوع 2 یا چندین بیماری حاد مربوط به چاقی دارند.
 • افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آن ها بین 35 تا 40 است و به یکی از بیماری های مربوط به چاقی مبتلا هستند.
 • افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آن ها 40 به بالا است.

بررسی شاخص توده بدنی یکی از عوامل مهم در تعیین کاندیدای مناسب برای جراحی لاغری است، اما علاوه بر آن آزمایشات دیگری توسط پزشک انجام می شود تا مشخص شود فرد کاندیدای عمل لاغری است.

معرفی روش های عمل جراحی لاغری و بهترین آن ها

عمل لاغری به طرق مختلفی انجام می شود که البته هدف همه آن ها کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل است. باندینگ معده، بای پس معده، اسلیو معده، بالن معده، بای پس با سوئیچ اثنی عشری و پیکر تراشی از جمله روش های لاغری هستند که در بین آن ها اسلیو معده و بای پس معده پرتقاضاترین هستند.

 

جراحی اسلیو معده

۱۲

عمل اسلیو معده

طی این عمل بخش بزرگی از معده برداشته می شود و تنها بخش کوچکی از آن باقی می ماند. از این جهت غذا از مری وارد این بخش کوچک شده و به دلیل فضای کمی که دارد زود پر می شود و شخص زود احساس سیری می کند. پس از این عمل، معده فرد هورمون های گرسنگی کمتری نیز تولید می کند و با کاهش احساس گرسنگی در دفعات کم، شخص کاهش وزن شدیدی خواهد داشت.

موارد

توضیحات

کاندیدای مناسب اسلیو معده

افرادی با شاخص توده بدنی 40

روش انجام

جراحی لاپاراسکوپی

میزان کاهش وزن اضافه

70 درصد

مدت زمان عمل

حداقل 30 و حداکثر 120 دقیقه

نحوه عملکرد

کاهش حجم معده جهت خوردن غذای کمتر و احساس سیری زود هنگام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جراحی بای پس معده

۱۳

جراحی چاقی به روش بای پس معده

استانداردترین روش جراحی لاغری در دنیا عمل بای پس معده است. در این روش معده به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم می شود. بخش کوچک در قسمت فوقانی معده است که غذا از مری مستقیما وارد این بخش می شود. سپس ابتدای روده باریک که محل جذب غذا است از مسیر گوارش خارج می شود تا کالری کمتری جذب شود. در نتیجه این عمل فرد زودتر احساس سیری می کند و جذب کالری در بدن او کاهش میابد که نهایتا باعث کاهش وزن چشمگیر خواهد شد.

عمل جراحی چاقی به روش بای پس معده برگشت پذیر است؛ یعنی در صورت تمایل می توانید بعدها ساختار سیستم گوارشی خود را به حالت اولیه برگردانید.

موارد

توضیحات

کاندیدای مناسب بای پس معده

افرادی با شاخص توده بدنی 35 به بالا

روش انجام

جراحی لاپاراسکوپی

میزان کاهش وزن اضافه

70 درصد

مدت زمان عمل

بین 2 تا 3 ساعت

نحوه عملکرد

کاهش حجم معده و کوتاه کردن مسیر گوارش جهت جذب کالری کمتر و احساس سیری زود هنگام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کدام یک از روش های جراحی لاغری برای شما مناسب تر است؟ با مشاوره و ویزیت توسط دکتر محمود حیدری، بهترین جراح چاقی در قم، می توانید روش مناسب برای جراحی چاقی که متناسب با شرایط و ویژگی های فردی شما باشد را انتخاب کنید.

جراحی لاپاراسکوپی چگونه انجام می شود؟

اگر شما هم برای انجام عمل لاغری استرس دارید و می ترسید، باید بگوییم که این احساسات شما کاملا بی مورد هستند و نیاز نیست هیچ نگرانی از بابت درد و دوره نقاهت پس از عمل داشته باشید. چرا که روش های جراحی چاقی به روش پیشرفته لاپاراسکوپی انجام می شوند.

۱۴

عمل لاغری با جراحی لاپاراسکوپی

 • در جراحی لاپاراسکوپی بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و تا زمان عمل در خواب است و هیچ دردی را حس نمی کند. البته در مواقعی می توان با رضایت خود بیمار فقط از بی حسی موضعی استفاده کرد، به طوری که فقط قسمت های مورد نظر بی حس می شوند و شخص در طول عمل بیدار است اما دردی را حس نمی کند.
 • در طول جراحی لاغری شکاف های کوچکی به اندازه 5/1 تا 2 سانتی متر روی شکم بیمار ایجاد می شود. از طریق یک شکاف لوله باریکی به نام کانولا وارد شکم می شود و داخل شکم را پر از گاز کربن دی اکسید می کند تا پزشک بتواند به وسیله دوربینی که وارد شکم می شود به تمام اندام های داخلی دید داشته و جراحی چاقی را انجام دهد.
 • اینکه چه تعداد شکاف در چه اندازه هایی روی شکم فرد بیمار ایجاد شود بسته به نوع عمل جراحی و تشخیص پزشک دارد. اما به طور کل بین 2 تا 5 شکاف خواهیم داشت که پزشک بتواند از طریق آن ها ابزار را وارد شکم کرده و جراحی را انجام دهد.
 • لاپاروسکوپی یک عمل سرپایی با کمترین دوران نقاهت است؛ یعنی شخص در همان روز عمل می تواند از بیمارستان مرخص شده و به منزل بازگردد.

رابطه عمل جراحی لاغری با درمان بیماری ها

۱۵

درمان بیماری های مرتبط با چاقی

چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود که شایع ترین آن ها دیابت، فشار خون بالا و تنگی نفس است. افرادی که دارای اضافه وزن هستند معمولا با مشکلاتی چون درد مفاصل، پا درد و کمر درد هم دست و پنجه نرم می کنند و در خطر ابتلا به بیماری های خطرناک و جدی هستند که در اثر چاقی برایشان پیش آمده یا می آید!

سرطان، سکته مغزی، بیماری های قلبی و عروقی، آپنه خواب و مشکلات تنفسی، بیماری کیسه صفرا، دیابت نوع 2، بیماری های روانی چون افسردگی، استرس، اعتماد به نفس پایین و ... بیماری هایی هستند که در اثر چاقی به وجود می آیند.

اغراق آمیز است اگر بگوییم با انجام عمل جراحی چاقی نزد بهترین جراح لاغری، تمام بیماری های مرتبط شما درمان می شود. اما انجام این عمل در درمان بیماری های روحی و جسمی شما بسیار موثر است؛ به طوری که برخی پزشکان برای حاد نشدن بیماری های مرتبط با چاقی و بهبود سلامت بیمار آن را شدیدا توصیه می کنند.

از جمله بیماری های که با عمل لاغری بهبود میابند یا به طور کامل درمان می شوند:

 • انواع سرطان ها
 • کبد چرب
 • واریس
 • سکته مغزی و قلبی
 • مشکلات تنفسی هنگام راه رفتن و خواب
 • ریفلاکس معده
 • فشار خون بالا
 • افسردگی و ...

پاسخ به سوالات متدوال

1-بعد از جراحی چاقی تا چه حد لاغر می شویم؟

کاهش وزن بعد از عمل لاغری آرام آرام اتفاق میافتد و در افراد مختلف متفاوت است. در ماه اول بیشترین مقدار کاهش وزن را خواهید داشت و به مرور سرعت آن آهسته تر می شود. به طور کلی در 6 ماه اول بین 50 تا 70 درصد از اضافه وزنی که داشتید را از دست می دهید و سرعت آن به جنسیت، روش جراحی (بای پس معده، اسلیو یا ...)، قد و وزن اولیه دارد.

در ضمن قرار نیست این کاهش وزن تا اخر عمر شما ادامه داشته باشد! دکتر محمود حیدری (بهترین جراح چاقی در قم) عمل جراحی را به نحوی انجام می دهند که BMI بدن بیمار بعد از عمل به کمتر از 25 نرسد و در واقع وزن طبیعی داشته باشد.

2-هزینه عمل جراحی لاغری چقدر است و آیا بیمه آن را تقبل می کند؟

۱۶

هزینه عمل جراحی برای کاهش وزن

روش های متنوعی برای انجام عمل لاغری وجود دارد و نمی توان یک قیمت واحد برای آن تعیین کرد که مثلا بگوییم هزینه جراحی چاقی در سال 1401 معادل با 45 میلیون تومان! روش های اسلیو و بای پس معده به دلیل پیچیدگی هایی که دارند نسبت به سایر روش های جراحی لاغری هزینه بیشتری دارند.

بیمه های درمانی نیز زمانی هزینه عمل را تقبل می کنند که شخص بیماری های خطرناک و تهدید کننده مرتبط با چاقی و BMI بالاتر از 40 داشته باشد.

3-آیا جای بخیه بعد از عمل باقی می ماند؟

به شکل کلی هرچه زخم و برش ایجاد شده روی بدن کوچک تر و سطحی تر باشد، زودتر بهبود میابد. از آنجایی که عمل لاغری هم با جراحی لاپاراسکوپی صورت می گیرد بهبود برش های ایجاد شده بسیار سریع تر است. بعد از عمل روی زخم ها بافت اسکار می نشیند که کاملا طبیعی است؛ تجربه بیماران نشان داده که پس از گذشت 2 یا 3 سال جای بخیه محو می شود.

4-آیا بعد از جراحی بای پس معده و اسلیو معده امکان بارداری وجود دارد؟

بله! برخلاف تصوراتی که وجود دارد خانم ها بعد از جراحی چاقی هم می توانند باردار شوند و حتی شانس بارداری آن ها تا 18% افزایش میابد. کاهش وزن به بهبود تخمک گذاری و تخمدان پلی کیستیک کمک می کند و در کاهش سقط و اختلالات قاعدگی هم نقش دارد.

چگونه بهترین جراح لاغری را بشناسیم؟

قطعا شما هم تمایل دارید جراحی چاقی خود را نزد بهترین پزشک که از تخصص و مهارت بالایی برخوردار است انجام دهید تا هیچ خطری جان و سلامت شما را تهدید نکند و بتوانید نتایج عالی از آن بگیرید. اما چطور پی ببریم که یک پزشک واقعا خوب است؟ تبلیغات بسیاری درباره بهترین جراح چاقی در قم، مشهد، تهران و سایر شهرها وجود دارد که باعث سردرگمی مردم در انتخاب پزشک حاذق می شود.

اما ما در این مطلب قصد داریم به دور از هرگونه تبلیغات اغراق آمیز، شما را در انتخاب بهترین جراح لاغری به شکل صحیح راهنمایی کنیم.

۱۷

بهترین دکتر جراحی چاقی در قم

1-اهمیت تخصص جراح لاغری=اهمیت داشتن قلب در بدن انسان!

در حال حاضر بیشمار جراح وجود دارد که می تواند عمل لاغری را برای شما انجام دهد، اما آیا همه آن ها جراح خوبی هستند؟ جراحان عمومی و جراحان دیگری هستند که دوره عمل لاغری را به صورت تجربی پشت سر گذاشته اند. اما بهترین جراح لاغری علاوه بر گذراندن دوره عمومی، دوره های تخصصی جراحی را هم طی چند سال گذرانده و به اصول جراحی لاپاراسکوپی کاملا آگاه هست.

پس به پزشکی مراجعه کنید که فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی و لاپاروسکوپی دارد.

2-جراح باید به همه روش های لاغری مسلط باشد

همان طور که گفتیم روش های متنوعی برای انجام عمل لاغری وجود دارد؛ یک جراح خوب و حاذق باید همه تکنیک های جراحی لاغری را بلد باشد و بتواند همه نوع جراحی را انجام دهد. در حال حاضر محبوب ترین روش های جراحی اسلیو معده و بای پس معده است که جراح علاوه بر تسلط کامل بر این دو روش، باید به روش های باندینگ معده، مینی بای پس معده و ... هم مسلط باشد.

۱۸

بهترین جراح لاغری

3-تجربه و عمل های موفقیت آمیز بسیاری داشته باشد

داشتن مدرک فوق تخصصی یک امتیاز ویژه برای بهترین جراح چاقی است، اما میزان تجربه و تعداد عمل هایی که انجام داده هم از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که کمک می کند جراحی را در کمال آرامش و تسلط انجام دهد و در برابر بروز هرگونه مشکل و اتفاق غیر منتظره تصمیم درست را اتخاذ کند. هر یک عملی که جراح لاغری انجام می دهد، باعث می شود که صدها نکته از دل آن بیرون آورد.

در نتیجه اگر پزشک با تجربه ای را پیدا کردید که تعداد عمل های موفق زیادی داشته، درنگ نکنید و عمل خود را نزد ایشان انجام دهید.

4-عمل را در بیمارستان های خوب و به نام انجام دهد

همه بیمارستان های خوب و دولتی خواهان پزشکان باتجربه و متخصص هستند تا بتوانند از طریق آن ها بیمارستان خود را مطرح تر کنند. بنابراین اگر پزشک انتخابی شما در بیمارستان های خوب و سرشناس عمل را انجام می دهد، شک نکنید که قطعا مهارت زیادی دارد.

بنابراین قبل از عمل بررسی کنید که جراح شما در چه بیمارستان هایی فعالیت دارد.

۱۹

دکتر محمود حیدری، بهترین جراح چاقی در قم

دکتر محمود حیدری، بهترین جراح چاقی در قم

دکتر محمود حیدری در سال ۱۳۹۵ موفق به کسب بورد تخصصی جراحی عمومی با رتبه برتر از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شد . سپس به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مشغول به کار شد. در دانشگاه علوم پزشکی کاشان بالغ بر ۳۰۰۰ جراحی مختلف سنگین و سرپایی در بیمارستان بهشتی و نقوی کاشان و بیمارستان سیدالشهدای شهر آران و بیدگل انجام داده است.

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ با نمره ممتاز موفق به قبولی در رشته فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته ،جراحی چاقی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد. در مدت ۲ سال در اصفهان بالغ بر 1000 جراحی چاقی مختلف انجام داده است.

ایشان هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی قم و کاشان میباشند. در صورتی که به دنبال بهترین جراح چاقی در قم هستید، می توانید از طریق واتساپ یا شماره های درج شده در سایت با ما در تماس باشید تا مشاورین ما به طور کامل شما را راهنمایی کنند.