یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری پرسود و کم‌ریسک برای سرمایه‌گذاران؛ سرمایه‌گذاری در کانادا است. بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ راه‌های مختلف را برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌کنند؛ ولی مسئله‌ای که در حال حاضر اهمیت دارد این است که در دنیای امروز برای شروع کار در حوزه سرمایه‌گذاری نیاز به بودجه‌های سنگین نیست و با 1000$ دلار نیز می‌توان شرایط بسیار خوبی را برای خود ایجاد کرد.

سرمایه گذاری در سهام یکی از راه های ساده سرمایه گذاری در کانادا

برای این که بخواهید در بخش سهام سرمایه‌گذاری کنید، نیازی به سرمایه‌گذاری‌های سنگین ندارید اما لازم است در ابتدا با راهنمای جامع اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا آشنا شوید. برخی از شرکت‌های بورسی به شما اجازه می‌دهند تا بدون نیاز به کمسیون‌های اولیه دراین‌رابطه فعالیت‌های خود را آغاز کنید. پلتفرم‌های مختلفی برای شروع کار از طریق گوشی‌های موبایل و کامپیوتر وجود دارد که می‌تواند منجر به‌سهولت کار متقاضیان شود. بهتر است کار خود را با بودجه خیلی کم در این پلتفرم‌ها آغاز کنید تا زمانی که راه‌های کسب‌وکار را یاد بگیرید. شما بعد از شروع کار می‌توانید 1$ را سرمایه‌گذاری کنید و می‌توانید به‌سادگی سهام شرکت‌های مختلف را به واچلیست خود اضافه کنید تا دریابید ورود به سهام کدام شرکت‌ها می‌تواند برای شما مفیدتر باشد. برخی از برنامه‌های مرتبط با خرید سهام در کانادا این فرصت را به شما می‌دهد که در ازای هر 1000$ دلار ورود سرمایه، 50$ دلار هدیه دریافت کنید.

استفاده از گواهی درآمد تضمینی در کانادا

درصورتی‌که توانایی پذیرش ریسک سرمایه‌گذاری در بازار سهام را ندارید، می‌توانید از گواهی درآمد تضمینی (GIC) در کانادا استفاده کنید. گواهی درآمد تضمینی یکی از امن‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. شما به کمک این روش، می‌پذیرید که سرمایه شما برای مدت مشخصی که معمولاً بین یک ماه تا 5 سال است مسدود و غیرقابل‌استفاده شود و تا زمانی که آن سرمایه را خارج نکنید، می‌توانید از سود تضمین شده استفاده کنید. در برخی از بانک‌ها مانند EQ این فرصت در اختیار افراد قرار داده می‌شود که با 100$ دلار نیز فعالیت خود در این زمینه را آغاز کنند.

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا، استارتاپ است که روشی برای دریافت اقامت موقت و دائم کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار نوپا (Start-Up) و ایجاد استارتاپ محسوب می شود. برای استفاده از این روش مهاجرتی کانادا لازم است اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشید. به همین منظور پیشنهاد می کنیم مقاله نکات مهم در مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ را حتما مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری در کسب و کارهای کوچک

یکی دیگر از راه‌هایی که به کمک آن می‌توان در کانادا سرمایه‌گذاری کرد، مشارکت در کسب‌وکارهای کوچک است. بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری‌های کافی را در کسب‌وکارهای بزرگ انجام می‌دهند و به همین دلیل است که می‌توان با کمک به کسب‌وکارهای کوچک شرایط بهتری برای خود ایجاد کرد. اپلیکیشن‌های معتبر و مطمئن زیادی در کانادا وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توان در کسب‌وکارهای کوچک نیز سرمایه‌گذاری کرد. یکی از این اپلیکیشن‌ها lending Loop است که از دو مسیر امکان سرمایه‌گذاری را به شما می‌دهد.

یکی از راه‌های استفاده از این برنامه، آن است که به‌صورت اتوماتیک این برنامه را به اجرا درآورید تا در کمتر از 5 دقیقه سرمایه شما را به یکی از کسب‌وکارهای کوچک منتقل کند تا امکان 5% الی 8% سود سالیانه را داشته باشید. این برنامه بیشتر به‌مانند یک ربات مشاور عمل می‌کند و به چالش‌های شما دررابطه‌با اهداف اقتصادی پاسخ می‌دهد. سپس با استفاده از داده‌های موجود در این ربات شما می‌توانید بهترین پیشنهاد را باتوجه‌به اهداف اقتصادی خود دریافت کنید.

شما همچنین می‌تواند به‌صورت دستی و غیرخودکار در این ربات سرمایه‌گذاری کنید. در این مورد می‌توانید لیست کسب‌وکارها را مشاهده کنید و با دسته‌بندی کسب‌وکارها انتخاب ساده‌تری را داشته باشید. همچنین می‌توانید از هر دو طریق سود موردنیاز خود را دریافت کنید. در حقیقت این یک سرمایه‌گذاری برد برد برای طرفین خواهد بود و شما نیز توانسته‌اید با کمک به یک کسب‌وکار کوچک، در رونق گرفتن آن سهیم باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و یا خرید بیزنس در کانادا یکی از راه های جذاب کلاس تجاری است.. بسیاری از داوطلبین مهاجرت به کانادا که دارای سوابق مدیریتی خوبی هستند با تاسیس و یا مالکیت سهامی از یک بیزنس در کانادا، می توانند دریافت اقامت دائم را تسهیل کنند که لازمه آن جمع آوری اطلاعات کامل درباره شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس است.

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری با ریسک کم در کانادا

اگر تمایل دارید تا بدون ریسک در کانادا سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است پول خود را در یک حساب پس‌انداز با بهره بالا قرار دهید. برخی از حساب‌های بانکی سود بیشتری نسبت به‌حساب‌های پس‌انداز معمولی دارند. در حقیقت شما به بانک وام می‌دهید و در ازای آن نرخ سودی بهتر از متوسط سپرده خود را دریافت می‌کند. بر خلاف روش GIC که پیش‌تر توضیح داده شد، شما نیازی به بلوکه کردن حساب خود ندارید و در یک بازه زمانی 24 ساعته می‌توانید پول خود را نقد کنید.

حساب سرمایه‌گذاری بانک‌های EQ در کانادا بهترین حساب‌های پس‌انداز با بهره بالا در کانادا است؛ چراکه کارمزد حساب ماهیانه در آن وجود ندارد و نرخ بهره روزانه 1.50% است. حساب‌های بانکی پس‌انداز پلاس بانک EQ را می‌توان به‌عنوان حساب چک نیز مورداستفاده قرار داد. بسیاری از خدمات این حساب‌ها از طریق کامپیوتر و نرم‌افزار قابل‌کنترل است و بسیاری از خدمات بانکی و انتقال وجه نیز به‌صورت رایگان در این بانک‌ها انجام می‌شود. تنها چیزی که برای شروع کار در این بانک‌ها نیاز دارید، یک آدرس ایمیل معتبر و بیمه اجتماعی و کانکشن اینترنت است.

سرمایه گذاری در کشور کانادا

برای سرمایه‌گذاری در کانادا راه‌های بسیار زیادی وجود دارد؛ ولی همه آن‌ها منجر به اقامت در این کشور نمی‌شود. با سرمایه بسیار کم نیز می‌توان در کانادا سرمایه‌گذاری کرد و از این طریق اطمینان حاصل کرد که دارایی خود را در یک اقتصاد پویا وارد کرده‌اید؛ ولی درصورتی‌که قصد دارید از طریق سرمایه‌گذاری به کانادا رسیده و اقامت این کشور را دریافت کنید، حتماً باید با یک وکیل و مشاور معتبر RCIC در ارتباط باشید تا باتوجه‌به آخرین قوانین موجود در این کشور شما را در این مسیر راهنمایی کند؛ چراکه در این صورت به بودجه بیشتری برای ورود به کانادا نیاز خواهید داشت. برای این مورد ما در مجموعه کاناداپاس همراه شما هستیم تا بهترین روش سرمایه‌گذاری را متناسب با شرایط شما بررسی و کنیم و به شما در قدم گذاشتن صحیح در این مسیر کمک کنیم.