حسین رئیسی، نماینده مردم میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز بیان می‌کند: اخیرا یکی از سران فتنه در بیانیه‌ای به یکی از شهدای پر افتخار و ارزشمند ما از مدافعین حرم، شهید حسین همدانی، اهانت کرد که البته این نشان می‌دهد آن‌ها دچار مرگ مغزی سیاسی شده‌اند!

وی افزود: شاهد بودیم در همین چند روزی که این اهانت صورت گرفت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و به خصوص شهید همدانی بسیار برجسته‌تر شد و شاید بسیاری از خدمات و رشادت‌های این شهید بزرگوار را برخی نمی‌دانستند اما با این اتفاق مردم به عظمت این شهید بیش از گذشته پی بردند.

رئیسی تصریح کرد که از سوی دیگر ولایت فقیه میراث ماندگار امام (ره) و البته برگرفته از کتاب سنت است که مردم با عمق وجودشان به این اصل مترقی اسلامی اعتقاد دارند. هرگاه چنین افراد معلوم‌الحالی نادانی کنند و بخواهند نسبت به این موضوعات بی‌ادبی داشته باشند وفاداری مردم بیشتر نمود پیدا می کند.

این نماینده مجلس در ادامه معتقد است که با چنین اقداماتی، ابراز علاقه و آگاهی مردم بیشتر تثبیت می‌شود و ریشه‌های اعتقاداتشان به این باورهای مترقی و ارزشمندی که نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس آن شکل گرفته است، بیشتر می‌شود.

او خاطرنشان کرد: سران فتنه هنوز بعد از گذشت این همه سال و این همه آزمونی که ملت ایران با سربلندی و افتخار پشت سر گذاشتند عمق وفاداری مردم نسبت به نظام و رهبری و شهدای عزیز را درک نکردند. به خیال خام خودشان دچار این توهم شدند.

رئیسی گفت: البته خود این شخص، انسان متوهمی است و در جریان فتنه سال 88 هم آنچه که سبب سرسختی در قبول نتایج انتخابات بود همین توهمی بود که در این شخص وجود داشت و اعتقاد داشت که مردم باید در انتخابات به او رای دهند و آن مشکلات را به وجود آورد.

نماینده مردم میناب در مجلس در انتها یادآور شد: بنابراین امروز هم به جهت شرایطی که در بخش اقتصادی برای مردم و کشور ایجاد شده است توهم پیدا کردند که مردم از این اندیشه‌ها و باورها روی گردان شده‌اند. در صورتی که مردم در آزمون‌های به مراتب سخت‌تر و دشوارتر نظام را همراهی کردند و این بار هم یک میثاق جدیدی بود که مردم و گروه‌های مختلف از خود نشان دادند که تاکیدشان بر احترام به شهدا و تبعیت از اصل مترقی ولایت فقیه که مبنای اعتنای جمهوری اسلامی ایران است، خواهد بود.