بهرام رادان بازیگر محبوب سینما است. بهرام رادان فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی است. در ادامه تصویری از بهرام رادان در کنار همسرش مشاهده می نمایید.

جیران

بیوگرافی بهرام رادان

بهرام رادان متولد 1358/2/8 در تهران است. بهرام فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی است؛ او دوره بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند.

رادان برای اولین بار با دیدن یک آگهی مربوط به کلاس‌های بازیگری در صفحه نیازمندی‌های روزنامه همشهری در این دوره آموزشی شرکت کرد و توانست نظر نادر مقدس را جلب کند.

وی سال ۱۳۷۹ با اولین حضور سینمایی در فیلم شور عشق تنها به‌واسطه چهره‌اش شناخته شد، شور عشق به سومین فیلم پرفروش سال تبدیل شد این بازیگر در همان سال در دو فیلم دیگر به نام‌های آواز قو و آبی جلوی دوربین رفت.

واکنش انتخاباتی بهرام رادان/عکس

کارنامه هنری بهرام رادان

بهرام رادان در فیلم سینمایی آواز قو ساخته‌ی سعید اسدی در نقش پیمان فدایی حاضر شد و برای بازی در این فیلم در پنجمین دوره جشن خانه سینما نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

او در فیلم آبی ساخته‌ی حمید لبخنده نیز در نقش ارسطو ظاهر شد. داستان آن این است که دختری به نام مهتاب (هدیه تهرانی) با جوانی به نام ارسطو به‌عمد تصادف می‌کند و همین تصادف باعث آشنایی و درگیری آن‌ها باهم می‌شود.

رادان در سال ۱۳۸۱ در اولین همکاری خود با بهروز افخمی، در نقش راوی در فیلم سینمایی گاوخونی حاضر شد و برای بازی در این فیلم تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد. او پس از گاوخونی، در فیلم سینمایی عطش ساخته‌ی محمدحسین فرح‌بخش بازی کرد. این بازیگر در سومین فیلم خود در سال ۱۳۸۱، برای بازی در فیلم سینمایی رز زرد و ایفای نقش داوود با داریوش فرهنگ همکاری کرد.

آخرین دیدار بهرام رادان با بازیگر «قهوه تلخ» +عکس

فعالیت های بهرام رادان

بهرام در سال ۱۳۸۲ برای اولین بار با پوران درخشنده همکاری کرد که حاصل این همکاری نقش‌آفرینی او در فیلم سینمایی شمعی در باد و اجرای نقش فرزین زربان بود. بهرام رادان برای بازی در این نقش سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. در همان سال ۱۳۸۲ این بازیگر برای اولین بار با مسعود کیمیایی نیز برای بازی در فیلم سربازهای جمعه همکاری کرد.

این بازیگر از سال ۸۲ تا ۱۳۸۵ در فیلم‌های مختلفی مانند گیلانه، رستگاری در بیست‌وهشت دقیقه، ازدواج صورتی، حکم، تقاطع، خون بازی و چهارانگشتی بازی کرد.

بهرام رادان در سال ۱۳۸۵ در فیلم سنتوری نقش علی بلورچی ملقب به علی سنتوری را ایفا کرد. این فیلم سینمایی هرگز اکران نشد و چند سال پس از پخش غیرقانونی‌اش مجوز نمایش در شبکه نمایش خانگی را دریافت کرد. سنتوری یکی از ماندگارترین فیلم‌ها و علی سنتوری یکی از ماندگارترین نقش‌های بهرام رادان به شمار می‌رود.