باشگاه فوتبال استقلال که به‌طور خلاصه  استقلال ایران ،  استقلال تهران  و  استقلال  نیز نامیده می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران است که در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد. باشگاه فوتبال استقلال تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ابتدا  دوچرخه‌سواران و سپس تاج  نام داشت. باشگاه فوتبال استقلال توانست در این فصل قهرمان لیگ برتر ایران شود.

استقلال

سورپرایز بزرگ استقلال برای همه!

تیم فوتبال استقلال که به تازگی از اردوی 12 روزه خود در ترکیه به ایران بازگشته است، دور جدید تمریناتش را از ساعت 18 امروز (یکشنبه) در مجموعه انقلاب پیگیری می‌کند. با توجه به اینکه تمرینات اخیر به دلیل فصل بدنسازی پرفشار بوده، قرار است کارهای تاکتیکی از امروز آغاز شود.

کادر فنی استقلال امیدوار بود که محمد محبی به این تیم بپیوندد، اما روند مذاکرات با باشگاه سانتاکلارای پرتغال طولانی‌ شد تا همه چیز فعلاً متوقف شود. بحث‌هایی نیز درباره بازگشت مهدی قایدی مطرح شد که پروسه انتقال او نیز منتفی است. طبق نظر کادر فنی، استقلال در پست پلی‌میکر و وینگر نیاز به بازیکن دارد و ریکاردو ساپینتو با مسئولان استقلال صحبت کرده است تا یک بازیکن خارجی به جمع آبی‌پوشان اضافه شود.