سید ابراهیم رئیسی (زادهٔ ۲۳ آذر ۱۳۳۹) فقیه مسلمان و سیاستمدار مستقل ایرانی است، که از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ به عنوان هشتمین رئیس‌جمهور ایران مشغول به کار است. سید ابراهیم رئیسی همچنین نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری است. سید ابراهیم رئیسی پس از گذراندن تحصیلات دورهٔ ابتدایی، دروس حوزوی را نخست در مشهد و از سال ۱۳۵۴ در قم ادامه داد.

سفر رئیسی

همه با هم آماده برای تخریب آیت الله رئیسی

احمد وحیدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در محل میدان شهید سلیمانی رفسنجان افزود: کرمان جزو دستور کار سفر رییس جمهور در هفته جاری است و امیدواریم اگر مشکلی در زمینه بروز سیل در کرمان وجود نداشته باشد، رییس جمهور این هفته به این استان سفر کند.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به مشکلات پیش آمده برای مردم رفسنجان به دلیل بارش باران و جاری شدن سیلاب، حجم خوبی از امکانات به منظور کاهش خسارات وارده به این شهرستان ارسال شده است.

وزیر کشور ادامه داد: طی سه روز اخیر ۱۲۵ میلیمتر باران در رفسنجان باریده که حجم گسترده ای است.

وی با بیان اینکه بارش باران در رفسنجان موجب بروز سیلاب از سمت کوه‌های سرچشمه و سرازیر شدن آب به سمت شهر رفسنجان شده است اظهار داشت: سیلاب موجب ایجاد آب‌گرفتگی در سطح معابر، خیابان ها، اماکن و منازل در شهر و روستاهای این شهرستان شده است.

وزیر کشور هدف از سفر خود را به رفسنجان بررسی بحران سیل در مناطق مختلف و بازدید از این شهرستان عنوان و تصریح کرد: به رفسنجان سفر کردیم تا از نزدیک شاهد بروز خسارات وارده از ناحیه سیل و ارائه خدمات و کمک های لازم به سیلزدگان این منطقه باشیم.

شریعتمداری:اصلی‌ترین حربه‌ای که علیه رئیسی بکار گرفته شد

وی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت در رفسنجان به روستای کوثرریز این شهرستان وارد شده است خاطرنشان کرد: واحدهای مهندسی و همچنین نماینده بنیاد مسکن در این روستا به منظور ارزیابی میزان خسارت های سیل مستقر می‌شوند تا پس از ارزیابی ها کار و فعالیت خود را آغاز کنند.

وزیر کشور از پای کاربودن استانداری، هلال احمر، سپاه، بسیج، ارتش، فرمانداری و سایر ارگان ها به منظور به حداقل رساندن مشکلات در رفسنجان قدردانی کرد و گفت: اهالی محله سیلزده فرهنگیان در رفسنجان نیز که به دلیل سیلاب تخلیه شده اسکان داده می شوند و مشکلات تغذیه ای این منطقه نیز توسط هلال احمر رفع می شود.

وحیدی خاطرنشان کرد: در مورد سیل‌بند شهرستان جیرفت نیز کار آغاز شده و این سیل بند باید به طور اساسی و مهم احداث شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، وزیر کشور که بعدازظهر یکشنبه وارد رفسنجان شد از فرودگاه این شهر با استفاده از بالگرد بازدید هوایی خود را از مناطق سیل‌زده آغاز کرد.

احمد وحیدی بدو ورود به فرودگاه رفسنجان مورد استقبال استاندار کرمان و دیگر مسئولان محلی این شهرستان قرار گرفت.

وزیر کشور در جریان سفر به رفسنجان و در راستای بازدید از مناطق سیلزده امروز (یکشنبه) به روستای کوثرریز این شهرستان رفت و از نزدیک با اهالی این منطقه دیدار و گفت و گو کرد.

بارندگی های سیلابی و طغیانگر در رفسنجان واقع در شمال غرب استان کرمان موجب بروز خسارت های فراوان در بخش های مختلف کشاورزی، زیرساختی و تأسیساتی این منطقه شده است.