شاخص هم‌وزن بورس با ۲ هزار و ۱۰۳ واحد افزایش به ۴٠۳ هزار و ۷۸۱ واحد و شاخص قیمت با یک هزار و ۲۶۹ واحد رشد به ٢۴۳ هزار و ۷۲۵ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس، یک هزار و ۳۹۶ واحد و شاخص بازار دوم بورس، هشت هزار و ۵۳۱ واحد افزایش را ثبت کردند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از سه میلیارد و ۵۱۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ٢۶ هزار و ۶۱۹ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۵۶۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۴۱۲ واحد، پتروشیمی مبین (مبین) با ۴۰۳ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۶۷ واحد و پتروشیمی وعلی سینا (بوعلی) با ۲۵۸ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۵۲ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۲۱۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲۱۰ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۱۹۵ واحد و گروه دارویی برکت (برکت) با ۸۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سیمان آبیک (سآبیک)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پتروشیمی نوری (نوری)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، بانک تجارت (وتجارت)، دشت مرغاب (غدشت) وزامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ١۲۶ میلیون و ۳۷۵ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۷۹ واحد کاهش داشت و به ۱۹ هزار و ۵۳۹ واحد رسید.

در این بازار یک میلیارد و ۴۷۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۱۳ هزار و ۱۳۶ نوبت بود.

نمادهای صنعتی مینو (غصینو)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و بهمن دیزل (خدیزل) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و پخش البرز (پخش) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.