باشگاه فوتبال استقلال که به‌طور خلاصه  استقلال ایران ،  استقلال تهران  و  استقلال  نیز نامیده می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران است که در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد. باشگاه فوتبال استقلال تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ابتدا  دوچرخه‌سواران و سپس تاج  نام داشت. باشگاه فوتبال استقلال توانست در این فصل قهرمان لیگ برتر ایران شود.

استقلال

سورپرایز بزرگ استقلال برای همه!

تمرینات تیم فوتبال استقلال بعد از یک روز تعطیلی از سر گرفته شد اما بنا به اخبار برخی رسانه‌ها هفت بازیکن در این تمرین امروز غایب بودند. غیبت این بازیکنان در حالی است که قرار بود امروز لیست اعزامی بازیکنان به اردوی آماده‌سازی ترکیه بنا به نظر ساپینتو اعلام شود.

در تمرین امروز تیم فوتبال استقلال  آرش داجلیری، سینا خادم پور، امین قاسمی نژاد، زکریا مرادی، فریدن رابط، متین کریم‌پور و رضا آذری حضور نداشتند تا اعزام آنان به اردوی ترکیه در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

استقلال به هم ریخت/عکس

رضا آذری یکی از بازیکنانی که عدم حضورش در استقلال حیرت‌آور است زیرا قرارداد این بازیکن چند روز پیش تمدید شد و وی سابقه حضور در تمام رده‌های سنی این تیم را در کارنامه دارد. آذری همچنین در این رده‌های سنی بازوبند کاپیتانی را نیز در اختیار داشته است.

چند روز پیش نیز سبحان خاقانی در تمرینات استقلال از ناحیه رباط صلیبی مصدوم شد و حداقل ۶ ماه از همراهی تیم محروم خواهد بود. محمدحسین مرادمند که در نیم فصل لیگ گذشته به خاطر مشکل سربازی از استقلال جدا شد، با تشخیص نظام وظیفه در اردوهای تیم استقلال حضور دارد.

استقلال به دنبال جذب محمد محبی، محمد نادری و کاوه رضایی است و برخی نیز باور دارند که این تیم برای تقویت خط هافبک یک بازیکن خارجی را در نظر دارد.