حسین عبدالباقی که در حادثه ریزش ساختمان متروپل کشته شده هیچ رابطه سببی و نسبی با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ندارد و این ادعا کذب است.بر اساس این گزارش به واسطه فضایی از خشم نسبت به حسین عبدالباقی شکل گرفته، موضوعات بسیاری نیز درباره وی مطرح می‌شود. اخیراً اکانت مجازی افراد مرتبط با رسانه‌های خارجی مدعی شد حسین عبدالباقی از بستگان شمخانی است.

شمخانی

چرا قالیباف در جلسات هیئت دولت حضور نداشت؟

برج های دوقلوی متروپل 

برج های دوقلوی متروپل  یک پروژۀ ساختمان سازی هلدینگ عبدالباقی واقع در خیابان امیری آبادان، ایران است. این دو برج قرار بود با دو پل شیشه‌ای در طبقات سوم و ششم به یکدیگر متصل شوند. برج شمارۀ دو متروپل در ۲ خرداد ۱۴۰۱، پیش از آنکه به بهره‌برداری کامل برسد، بر اثر شکست سازه‌ای فروریخت.[۱][۲]

شرکت سازنده

برج های متروپل توسط هلدینگ عبدالباقی که یک شرکت خانوادگی ساخت برج‌های مسکونی و اداری، انبوه‌سازی و شهرک‌سازی در آبادان است ساخته شد. حسین عبدالباقی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره هلدینگ عبدالباقی بود که در حادثه فروریختن برج شماره دو، درگذشت.

دیدار هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب/ گزارش تصویری

مشخصات

برج شماره یک

برج شماره یک متروپل یک برج تجاری، پزشکی و اداری در ۹ طبقه با بیش از ۶۰۰۰ مترمربع زیربنا در خیابان امیری آبادان واقع است.

برج شماره دو

این برج قرار بود در ۱۱ طبقه (بدون احتساب طبقه منفی یک و بام) با زیربنای بیش از ۴۵۰۰ مترمربع با سه بر ۵۰ متری در خیابان امیری و ۲۷ متر بر در خیابان سعدی و ۱۰۰ متر بر در فرعی ۱۳، به عنوان یک مجموعه تجاری، تفریحی، فرهنگی و پارکینگ طبقاتی ساخته شود.

فروریختن ساختمان متروپل

ظهر روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ بخشی از برج متروپل بر اثر شکست سازه‌ای فروریخت. این حادثه ده‌ها کشته و زخمی داشت و پیش‌بینی می‌شود تعدادی همچنان زیر آوار باشند.

دلیل فروریختن این ساختمان تاکنون به صورت رسمی اعلام نشده‌است. با این حال پژوهشکده مهندسی سازه پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، سه دلیل اصلی فروریختن این مجتمع را عدم توجه به رعایت سیستم‌های مهندسی، عدم توجه سازندگان به هشدارهای مهندسان ناظر و بی‌توجهی شهرداری آبادان به این هشدارها اعلام کرد.

هیئت دولت افزایش 30 درصدی قیمت نان را تصویب کرد