جو بایدن همچنین گفت که نگران آزمایش های هسته ای کره شمالی که می تواند نخستین از نوع خود در پنج سال گذشته باشد، نیست. بر اساس گزارش ها، پاسخ کنایه آمیز جو بایدن به رهبر کره شمالی نشان دهنده رویکرد سطح پایین دولت کنونی آمریکا در مقابل کره شمالی است.

جو بایدن

بازداشت شهروند انگلیس به جرم هک کردن توئیتر «اوباما» و «بایدن»

این رویکرد همچنین در تضاد کامل با تهدیدهای نمایشی، نشست ها و نامه های عاشقانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا با کیم جونگ اون است.

با این حال هیچکدام از رویکرد های بایدن یا ترامپ نتوانسته در روابط با کره شمالی تغییری ایجاد کند و از سوی دیگر کره شمالی آزمایش موشک های قاره پیمای خود را از سر گرفته و گزارش های سازمان های اطلاعاتی حاکی از آمادگی این کشور برای انجام یک آزمایش اتمی جدید است.

مرکل: با بایدن درباره ایران گفت‌وگو کردم

بایدن تاکید کرد: ما برای هر اقدامی که کره شمال انجام دهد، آماده هستیم.

یک روز قبل، بایدن و یون سوک یول، همتای جدید کره ای خود توافق کردند که در پاسخ به آزمایش های تسلیحاتی کره شمالی، رزمایش های بزرگتر نظامی برگزار کرده  و استقرار تسلیحات بیشتر آمریکایی با قابلیت هسته ای  در منطقه را در نظر بگیرند.

بایدن روز شنبه گفت که کره شمالی به پیشنهادات آمریکا از جمله پیشنهاد ارائه واکسن‌های کرونا پاسخی نداده است و اشاره کرد که حاضر است با رهبر کره شمالی دیدار کند در صورتی که این گفتگو به پیشرفت جدی منجر شود.

ماسک بزرگ بایدن و ترامپ+ عکس