مارک اسپر، وزیر دفاع اسبق آمریکا روز سه‌شنبه گفت در صورت کاندیداتوری مجدد دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۴ به او رای نخواهد داد چون ترامپ را فاقد صلاحیت و صداقت می‌داند.

ترامپ

تیپ ملانیا و همسرش دونالد ترامپ در میامی آمریکا + تصاویر

اسپر در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره علت رای ندادنش گفت: ترامپ و منافع شخصی خود را به آمریکا ترجیح نخواهد داد.

وی گفت: روسای جمهور در آمریکا باید بتوانند معیارهای خاصی را کسب کنند که قبل از هرچیز باید منافع عمومی را بر منافع شخصی خود ترجیح بدهند ولی ترامپ هیچکدام از این شاخصه‌ها را ندارد.

وزیر دفاع سابق آمریکا از اعضای حزب جمهوری خواه خواست که فرد دیگری را برای رهبری این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آینده انتخاب کنند.

لباس‌های بحث برانگیز ملانیا ترامپ+عکس

ترامپ بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و پیروزی جو بایدن تا کنون به طور رسمی برای بازگشت به انتخابات و کاندیداتوری اعلام حضور نکرده است ولی گفته است که در صورت شرکتش در انتخابات طرفدارانش خوشحال خواهند شد.

سایر جمهوری خواهان، از جمله بیل بار، دادستان سابق دوران ریاست جمهوری ترامپ و میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا گفته‌اند حتی در صورت حضور ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شرکت خواهند کرد.

اسپر که مانند بار در حال فروش کتابی است که جزئیات دوران حضور خود در دولت ترامپ را شرح می‌دهد، در مصاحبه‌های اخیر خود با رسانه‌ها ترامپ را تهدیدی برای دموکراسی خوانده است. ترامپ در پاسخ، اسپر را ضعیف و ناکارآمد خواند.

پاسخ دندان شکن مسکو به طرح ضدایرانی ترامپ