امروزه در صنعت های مختلف از انواع دستگاه برش فلزات، استفاده می شود. یکی از بهترین و کارآمد ترین دستگاه های برش فلزات، دستگاه برش لیزر فایبر می باشد امروز در این مقاله قصد داریم شما را با عنوان نکات مهم برش لیزر فایبر به طور کامل آشنا کنیم. برای دریافت اطلاعات بیش تر، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با دستگاه برش لیزر فایبر:

لیزر فایبر، دستگاهی است که از آن برای برش انواع فلزات، استفاده می شود. این دستگاه به دلیل استفاده از اشعه لیزر در روند برش فلزات، کارایی و راندمان بسیارربالایی دارد. قدرت دستگاه لیزر فایبر نسبت به سایر دستگاه های برش فلزات، بیش تر است و مصرف انرژی پایینی نیز دارد. هم چنین لیزر فایبر، برش فلزات را با کیفیت بسیار بالایی انجام می دهد و تمام خطوط برش خورده صاف هستند و هیچ گونه موجی در آن دیده نمی شود.

۳

مزایای استفاده از دستگاه برش لیزر فایبر:

از مزیت های این دستگاه می توان با آن ها اشاره نمود:

  • این دستگاه قدرت بسیار بالایی در برش انواع فلزات دارد و حتی قادر است ورقه های گالوانیزه را تا ضخامت ۶ میلی متر برش دهد.
  • به دلیل وجود اشعه لیزر در این دستگاه، دقت این دستگاه بسیار بالا است و حتی قادر است مواد نازک را با سرعت بسیار بالایی برش دهد. به همین دلیل از این دستگاه در صنعت پزشکی بسیار استفاده می شود.
  • لیزر فایبر، در حین برش فلزات، هیچ گونه آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی کند و مصرف انرژی بسیار پایینی دارد.
  • این دستگاه خسارت گرمایی به اشیا وارد نمی کند. همان گونه که می دانید لیزر فایبر در هنگام برش فلزات، مقدار گرمای زیادی تولید می کند که این گرما به راحتی می تواند مواد ضخیم از جمله فولاد را برش دهد. از جمله مزیت های لیزر فایبر این تست که فقط محدوه کوچک مورد برش را داغ می کند و از آسیب رسیدن به فلز مورد نظر در اثر گرما، جلوگیری می کند.

نکاتی در استفاده از برش لیزر فایبر:

نکاتی وجود دارد که در هنگام استفاده از دستگاه لیزر فایبر باید به آن توجه کنید:

  • قدرت برش دستگاه لیزر فایبر بسیار بالا است و می تواند مواد مختلفی را برش دهد اما باید توجه کرد که این دستگاه مواد اکرلیک و پلی کربنات را برش نمی دهد.  برای افزایش طول عمر لیزر فایبر بهتر است هرگز این مواد با با دستگاه مورد نظر، برش ندهید.
  • مورد دیگر صخامت ماده ای است که باید برش داده شود. هر چه ماده ضخیم تر و کلفت تر باشد، برای برش فلزات انرژی بیش تری مورد نیاز است. در چنین مواردی دستگاه برش لیزر فلزات مناسب نیست و با نصب هد برش لیزر فایبر در کنار هد برش پلاسما، می توان فلزات ضخیم را نیز برش داد.
  • نکته دیگری که در هنگام استفاده از لیزر فایبر باید در نظر داشت این است که طول موج کمتر از یک میکرونی این دستگاه از طریق قرنیه چشم به شبکیه منتقل می شود. برای محافظت چشم در برابر طول موج این دستگاه بهتر است از عینک های ایمنی استفاده کنید.

۴

قبل از خرید دستگاه لیزر فایبر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

شرکت تولید کننده دستگاه:

یکی از مواردی که قبل از خرید لیزر فایبر باید به آن توجه شود، شرکتی است که دستگاه مورد نظر را تولید می کند. باید همواره برای خرید این دستگاه شرکتی را انتخاب کنیم که دستگاه لیزر فایبر را در بالاترین کیفیت همراه با یهترین خدمات پس از فروش، ارائه می کند.

توان دستگاه لیزر فایبر:

توان سورس دستگاه لیزر فایبر به ضخامت فلزات بستگی دارد. هر چه فلز ضخیم تر باشد، دستگاه انرژی بیش تری برای بریدن آن صرف می کند. انتخاب دستگاه لیزر فایبر با توان مناسب، کیفیت و سرعت افزایش می دهد و راندمان تولید را نیز بالا می برد.

شاسی دستگاه:

شاسی های دستگاه برش لیزر فایبر به سه روش تولید می شوند:

  • ریخته گری
  • قوطی کشی
  • ورق کاری

انتخاب دستگاه با شاسی مناسب تاثیر به سزایی در استحکام دستگاه و ماندگاری آن دارد. دستگاه هایی که شاسی آن ها از نوع ورق کاری می باشد به دلیل وزن بالا و استحکام زیادی که دارند، کمتر در معرض آسیب قرارردارند.

قیمت دستگاه:

دستگاه های لیزر فایبر در ایبعاد و مدل های مختلفی ساخته جی شوند که قیمت های متفاوتی نیز دارند. همواره قبل از خرید دستگاه مورد نظرتان بهتر است از کیفیت قطعات دستگاه، اطمینان کافی داشته باشید.

 دقت برش دستگاه:

دستگاه های لیزر فایبر، دقت نمونه بری و سری بری متفاوتی دارند‌. هنگام سری بری دقت دستگاه کاهش می باید هم چنین هنگام افزایش سرعت دستگاه مورد نظر نیز، دقت برش دستگاه کم می شود. میزان خطای دستگاه لیزر فایبر حدود یک میلی متر می باشد که این میزان خطا خیلی کم تر از دستگاه های CO2 و پلاسما می باشد.

 

برند قطعات دستگاه لیزر فایبر:

باید همواره توجه داشت که دستگاهی که خریداری می کنید بهترین و با کیفیت ترین قطعات در آن به کار رفته باشد. شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که انواع مختلف دستگاه لیزر فایبر درا در ابعاد و مدل های مختلف، تولید می کنند. اما آن چه که باید قبل از خرید این دستگاه به آن توجه داشت، برند دستگاه مورد نظر و کیفیت آن، می باشد. در ادامه مقاله قصد داریم شرکتی را به شما معرفی کنیم که دستگاه برش لیزر فایبر را دربالاترین کیفیت، تولید می کند و با بهترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

شرکت رادوکس:

 شرکت رادوکس یکی از شرکت های تولید کننده انواع دستگاه لیزر فایبر در ابعاد و مدل های مختلف می باشد که سابقه بسیار طولانی در زمینه ساخت این دستگاه دارد. شرکت رادوکس برای ساخت محصولات خود، از بهترین و با کیفیت ترین مواد با استفاده می کند و همین امر موجب با کیفیت بودن دستگاه های تولید شده توسط این شرکت نسبت به شرکت های دیگر است. یکی از مزیت های دیگری که شرکت رادوکس دارد، ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش مدت دار برای تمامی محصولات خود از جمله لیزر فایبر، می باشد.

اگر قصد خرید دستگاه لیزر فایبر را دارید و در انتخاب فروشگاه دچار تردید شده اید، پیشنهاد ما به شما خرید ازین دستگاه با کیفیت ممتاز و قیمت مناسب از شرکت رادوکس می باشد.