شهر شیراز نه تنها کلی جاذبه گردشگری و تاریخی جذاب دارد که از دیدن چندین باره آنها نیز خسته نخواهید شد، بلکه تعداد زیادی غذای محلی و خوشمزه نیز دارد که در سفر به این شهر، حتما باید آنها را امتحان کنید. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از آنها را برای شما معرفی کنیم تا هر زمان قصد داشتید به این شهر سفر کنید، حتما امتحان کردن مزه آنها را از دست ندهید. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

Picture1

 

کلم پلو

امکان ندارد که در سفر به شیراز از مردم محلی آن شهر بخواهید که یک غذای خوشمزه را به شما معرفی کنند و اسمی از کلو پلو نبرند. این غذای محلی که اصالتا برای همین شهر است و جزو معروف‌ترین غذاهای شیراز نیز به حساب می‌آید، ترکیبی از برنج، پیاز، کلم قمری، آرد نخودچی، گوشت چرخ‌کرده و کلی ادویه و سبزی معطر است. این غذا را در شیراز معمولا با ماست و سبزی خوردن نوش جان می‌کنند. وقتی با بشقاب کلم پلو مواجه شوید، عطر آن شما را مدهوش خواهد کرد، زیرا این عطر از سبزی‌های معطر و فوق‌العاده آن نشات می‌گیرد.

شیرازی پلو

یکی دیگر از غذاهای معروف شهر شیراز که جزو غذاهای بومی همین شهر است و کاملا از اسمش نیز این موضوع روشن است، شیرازی پلوست. این غذا نیز مانند کلم پلو، هم طعم فوق‌العاده‌ای دارد و هم عطر آن شما را گیج خواهد کرد. ظاهر اشتهاآور شیرازی پلو در کنار سالاد شیرازی، غیرقابل فراموشی‌ست. این غذای شیرازی از ترکیب بادنجان، مرغ، برنج، زرشک، زعفران و ماست تهیه می‌شود و معمولا برای تزئین آن و زیباتر کردن ظاهر غذا، از خلال‌های مختلف مانند خلال بادام و پسته نیز استفاده می‌کنند.

درباره‌ی اقامتگاه‌های سنتی و بوم‌گردی شیراز بیشتر بخوانید.

قورمه به

آخرین غذای محلی شیرازی که قصد معرفی آن را داریم، قورمه به یا به قورمه‌ست. قورمه به شیرازی مانند خیلی از غذاهای دیگر شیراز، طعم شیرینی دارد و یک نوع خورش محسوب می‌شود. این غذای خوشمزه شیرازی با گوشت، شکر، لپه، پیاز و زعفران و ادویه‌جات مختلف پخته می‌شود.

سفر هوایی به شیراز

هر زمان قصد داشتید با خرید بلیط پرواز تهران شیراز به این شهر تاریخی سفر کنید و هم از جاهای تاریخی آن دیدن کنید و هم غذاهای خوشمزه آن را امتحان کنید، کافیست سری به سایت اسنپ تریپ بزنید. شما می‌توانید برای خرید بلیط هواپیما به مقصد این شهر، وارد بخش پرواز داخلی شده و مبدا و مقصد خود را مشخص کنید و بعد از آن، تعیین کنید که در چه تاریخی قصد دارید پرواز داشته باشید. سپس اسنپ تریپ بر اساس جستجوی پیشنهادی شما، لیستی از بلیط‌های موجود شامل بلیط هواپیما چارتر و سیستمی را برای شما نمایش می‌دهد و می‌توانید از میان آنها، بلیط مورد نظرتان را انتخاب و خریداری نموده و هزینه آن را بصورت آنلاین نیز پرداخت کنید.