در پی حمله موشکی ایران به مرکز راهبردی رژیم صهیونیستی در اربیل، وزارت خارجه عراق ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد را، احضار کرد و یادداشت اعتراضی به وی تحویل داد. پیش از این وزارت خارجه عراق با انتشار بیانیه‌ای در سایت رسمی خود اعلام کرد که این وزارت حمله موشکی به استان اربیل در کردستان عراق را محکوم می‌کند.

ایرج مسجدی

اعتراض وزارت خارجه عراق به اظهارات یونسی

وزارت خارجه عراق مدعی شد که در این حمله موشکی مناطق مسکونی هدف قرار گرفته‌اند.

در این بیانیه آمده است که این حمله نقض آشکار حاکمیت عراق به شمار می‌رود و منجر به ترس شهروندان شده و موجب ناامنی و بی‌ثباتی در اقلیم کردستان و کل کشور عراق در این مرحله حساس است.

وزارت خارجه عراق با تجاوز خواندن این حمله مدعی شد که این اقدام امنیت عراق و ثبات ملت آن را مورد هدف قرار داد و نیازمند موضع یکپارچه برای مقابله با آن است.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (یکشنبه، ۲۲ اسفند) در بیانیه‌ای اعلام کرد:

هیئتی از وزارت خارجه عراق عازم عربستان می‌شود

«در پی جنایات اخیر رژیم جعلی صهیونیستی و اعلان قبلی مبنی‌بر بی‌پاسخ نگذاردن جنایت‌ها و شرارت‌های این رژیم منحوس؛ شب گذشته "مرکز راهبردی توطئه و شرارت صهیونیست‌ها" مورد هدف موشک‌های قدرتمند و نقطه‌زن "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" قرار گرفت.
بار دیگر به رژیم جنایتکار صهیونیستی هشدار می‌دهیم، تکرار هرگونه شرارت با پاسخ‌های سخت، قاطع و ویرانگر مواجه خواهد شد.

به ملت عظیم‌الشأن ایران نیز اطمینان می‌دهیم، امنیت و آرامش میهن اسلامی، خط قرمز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بوده و به احدی اجازه تهدید و تعرض به آن را نخواهند داد.»

درخواست العبادی از وزارت خارجه عراق