اوایل صبح تیره و تار در تاریخ ۲۴ فوریه یورش روسیه به اوکراین با فرمان "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه آغاز شد. از دید او به شکل بیمارگونه‌ای این اقدام نظامی اجتناب ناپذیر بوده است. پوتین در گزارشی گفت: روسیه جاره ای جز حمله به اوکراین نداشت. 

حمله روسیه به اوکراین

استقبال ایران از توافق روسیه و اوکراین

وزارت خارجه روسیه امروز سه‌شنبه اعلام کرد که اوکراین روی توسعه اجزای سلاح‌های بیولوژیکی در آزمایشگاه‌های بیولوژیکی خود که مستقیما در مرز روسیه قرار دارند، کار کرده است.

در این باره، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: «ما از طریق حقایقی که در جریان عملیات نظامی ویژه در اوکراین کشف شد، تأیید می‌کنیم که رژیم کیف فوراً برای از بین بردن آثار برنامه‌های بیولوژیکی نظامی‌اش که با حمایت مالی پنتاگون اجرا کرده است، اقدام کرد».

ادعای جدید آمریکا درباره روسیه و اوکراین

به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، ارتش روسیه اسنادی از کارمندان آزمایشگاه‌های بیولوژیکی اوکراین به دست آورده است که نشان می‌دهد در تاریخ 24 فوریه عوامل بیماری‌زای خطرناک مانند طاعون، سیاه زخم، تولارمی، وبا و سایر بیماری‌های کشنده به سرعت نابود شده است.

وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که کی‌یف، بلافاصله پس از آغاز «عملیات نظامی روسیه در اوکراین»، عناصری را که باعث بیماری‌های باکتریایی می‌شوند، در آزمایشگاه‌هایی که با بودجه آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه کار می‌کنند، نابود کرد.

هر آنچه درباره تاریخ اختلافات اوکراین و روسیه باید بدانید