ولودیمیر زلنسکی (زادهٔ ۲۵ ژانویهٔ ۱۹۷۸) کمدین و رئیس‌جمهور کنونی اوکراین است. وی ۲۱ آوریل ۲۰۱۹ بدون پیشینهٔ کار سیاسی و با پیروزی بر رئیس‌جمهور پیشین اوکراین پترو پروشنکو با بدست آوردن ۷۰ درصد آرا به عنوان رئیس‌جمهور اوکراین انتخاب شد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین این هفته پس از آن که روسیه نیروهایش را در نزدیکی مرزهای اوکراین مستقر کرد، "روز وحدت" را ایجاد کرد و بر اساس آن، پرچم اوکراین بر سر در تمامی مدارس، بیمارستان‌ها و بسیاری از فروشگاه‌ها نصب شد.

جنگ روسیه و اوکراین

پیامد جنگ اوکراین در بازارهای نفت، گاز و مواد غذایی چه خواهد بود؟

 الجزیره روز پنجشنبه به نقل از ولودیمیر زلنسکی نوشت: روسیهٔ دشمن به دلیل استقامتی که ما به خرج دادیم راهبرد نظامی‌اش را تغییر داد.

او تصریح کرد: روسیه بهای تمام اقدام‌هایی که علیه اوکراین انجام داد خواهد پرداخت.زلنسکی در عین حال خاطرنشان کرد: کشورش در نخستین گروه برای دفاع از آزادی و مردم آن پذیرای ۱۶ هزار داوطلب خواهد بود.

او خاطرنشان کرد اوکراین در حال هماهنگی و همکاری با تمامی شرکای اروپایی خود است.

تقاضای زلنسکی از بایدن برای تقویت حفاظت شخصی‌اش

رئیس جمهوری اوکراین که کشور در هشتمین روز حملات روسیه به سر می‌برد گفت: روسیه بر روی یک حمله رعدآسا شرط بندی کرد و ناکام ماند.او تاکید کرد: روسیه قصد اشغال سرزمین های ما را دارد.

در تازه‌ترین تحولات اوکراین، مشاور وزیر کشور اوکراین روز پنجشنبه گفت که بندر ماریوپل در جنوب اوکراین توسط نیروهای روسی محاصره شده است.

به نقل از ایندیپندنت، آنتون هراشچنکو با اشاره به محاصره شهرهای شوروی در زمان جنگ جهانی دوم توسط آلمان نازی که در آن حدود ۱٫۵ میلیون نفر در طی دو سال محاصره جان خود را از دست دادند، گفت: «اشغالگران می‌خواهند ماریوپل را به « لنینگراد محاصره شده» تبدیل کنند. »

مشروبات الکی و سیگار در رختکن تیم اوکراین +عکس