تامین پهنای باند شرکت مخابرات ایران بدون مشکل در حال انجام است اما در عین حال یکی از شایعات، تخصیص‌نیافتن پهنای باند مناسب به شرکت مخابرات است که در برخی کانال‌های خبری دست‌به‌دست میشود. شرکت مخابرات ایران این موضوع را تکذیب کرده است.

مشکل کندی سرعت اینترنت

تعرض وحشیانه به دوست اینترنتی

محمدرضا بیدخام، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در این زمینه با بیان این که تامین پهنای باند مصرفی شرکت مخابرات ایران در وضعیت عادی قرار دارد، اعلام کرد: با بررسی‌های انجام‌شده، در حال حاضر مشکلی در تأمین پهنای باند اینترنت شرکت مخابرات ایران وجود ندارد.

وی افزود: پهنای‌ باندی که از سمت شرکت ارتباطات زیرساخت تأمین می‌شود، در شرایط عادی قرار دارد و علیرغم افزایش مصرف در روزهای اخیر با تامین پهنای باند لازم، مشکلی از این بابت برای مشترکین مشاهده نشده است. کندی سرعت اینترنت در این روزها دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها افزایش مصرف اینترنت همراه به جای استفاده از اینترنت خانگی است. تامین‌نشدن زیرساخت‌های لازم در سال‌های گذشته یکی دیگر از این دلایل است.

واکنش شیلا خداداد به وصل شدن اینترنت + عکس

سخنگوی دولت امروز در نشست خبری خود در این رابطه تصریح کرد: زیرساخت‌های اینترنت ثابت در سال‌های قبل توسعه پیدا نکرده و توان پاسخگویی به نیاز امروز شهروندان را ندارد. دولت در همین مدت اقدامات مهمی برای بهبود زیرساخت‌های اینترنت انجام داده تا مردم بتوانند از حق شهروندی خود در برخورداری از اینترنت باکیفیت برخوردار شوند. شخص وزیر ارتباطات به صورت ویژه پیگیر مسئله اینترنت است.

سامانه اینترنتی ارتباط مستقیم مردم با وزیر کشور