دانشمندان و پژوهش گران خبر از نسل جدیدی از اینترنت داده اند. نسل جدید اینترنت متاورس نام دارد. در واقع با نسل جدید اینترنت می توان به صورت سه بعدی با افراد و نزدیکان صحبت کرد.

متاورس

آشنایی با نسل جدید اینترنت "متاورس"

آشنایی با نسل جدید اینترنت(متاورس)

متاورس (فرا جهان)  (به انگلیسی: Metaverse) فرضیه‌ای از نسل بعدی اینترنت است که از محیط‌های مجازی سه بعدی آنلاین غیرمتمرکز و پایدار تشکیل می‌شود.این دنیای مجازی از طریق هدست‌های واقعیت مجازی، عینک‌های واقعیت افزوده، گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی قابل دسترسی خواهد بود. متاورس، به شکلی محدود در حال حاضر در پلتفرم‌هایی مانند VRChat یا بازی‌های ویدیویی مانند زندگی دوم وجود دارد. همچنین می‌توان به فیلم بازیکن شماره یک آماده (فیلم) و همچنین انیمه سورت آرت آنلاین اشاره کرد.درحال حاضر شرکت‌هایی مانند متا پلتفرمز، روبلاکس، اپیک گیمز و مایکروسافت، در حال سرمایه‌گذاری بر روی تحقیقات و توسعهٔ فناوری‌های مرتبط با متاورس هستند.

تعرض وحشیانه به دوست اینترنتی

تست متاورس توسط یک مدرسه آمریکایی

یک مدرسه در فلوریدا آمریکا به نام اپتیما کلاسیکال آکادمی قصد دارد در سال کنونی میلادی با استفاده از این فناوری جدید کلاسهایی را به صورت مجازی برگزار کند. کلیه دانش آموزان این مدرسه برای حضور در کلاسهای مجازی متاورس به هدست های اوکلوس Oculus مربوط به شرکت متا مجهز خواهند شد.

حدود ۱۳۰۰ دانش آموز این مدرسه امکان تحصیل و حضور در جلسات زنده واقعیت مجازی را طبق پروژه های برنامه ریزی شده خواهند داشت. در این کلاس ها دانش آموزان قابلیت های متاورس را مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال در کلاس تاریخ آنها می توانند از مکان های تاریخی دیدن کنند و یا در درس نجوم امکان بررسی سیارات و ستاره ها برای این دانش آموزان وجود دارد.

سامانه اینترنتی ارتباط مستقیم مردم با وزیر کشور

کلاس مجازی در متاورس

کلاس های مجازی دانش آموزان حدود ۴ ساعت طول می‌کشد و دروس تکمیلی و دیگر مطالعات در ۴ ساعت بعدی و بصورت جداگانه انجام می گیرند. در گزارشی که مربوط به این کلاس های درس منتشر شده از آن به اولین کلاس درس مجازی جهان یاد شده است.

واکنش شیلا خداداد به وصل شدن اینترنت + عکس