در چند سال اخیر بازی های ویدیویی به عنوان یکی از سرگرم کننده ترین تفریح ها برای انسان شناخته شده اند؛ و دانلود بازی یکی از اقدامات در جهت کسب این تجربه می باشد. دانلود بازی کامپیوتری در نسخه های مختلف و کرک های متفاوت، در دسترس گیمرها قرار گرفته است. برای اطلاع از نسخه های کرک بازی های کامپیوتری، موتورهای سازنده بازی ها و امکانات معتبر ترین سایت دانلود بازی tamirpc.net با ما همراه باشید.

دانلود بازی کامپیوتری از سایت معتبر تعمیر پی سی

تاریخچه بازی های ویدیویی

شروع دهه ی پنجاه میلادی را می توان بازه زمانی پیدایش بازی های ویدیوی دانست. چندین مهندس و برنامه نویس توانستند بازی های ابتدایی و کلاسیک گذشته همچون دوز را در آزمایشگاه های کامپیوتر و تکنولوژی ایجاد کنند و در اواخر این دهه نیز یک بازی تنیس در یکی از این آزمایشگاه ها طراحی و ساخته شد.

این اولین بار بود که یک بازی بدون الگو گرفتن از یک بازی کلاسیک برای سیستم های کامپیوتری ایجاد می شد، اما هیچ کدام از این بازی ها در اختیار عموم قرار نگرفتند تا این که رالف بائر پس از چندین سال تلاش، صبر و کار توانست نخستین کنسول خانگی را برای عرضه به مردم تولید کند. این کنسول در ابتدا جعبه قهوه ای نام داشت اما به دلیل همکاری رالف بائر با شرکت Magnavox در پروژه تولید این کنسول، نام آن به Magnavox odyssey تغییر پیدا کرد. این کنسول را می توان نقطه آغاز مسیر کنسول های بازی دانست.

سبک های بازی های ویدیویی

از زمان پیدایش و دانلود بازی، سازندگان آن ها را در سبک ها و ژانر های متفاوتی عرضه کرده اند. در ابتدا تنها سبک آرکید وجود داشت این سبک بازی های بی انتهایی را شامل می شد که افراد به دنبال کسب حداکثر امتیاز بودند؛ آرام آرام سبک ادونچر یا همان ماجراجویی نیز به میدان آمد و ما با داستانی مشخص و با پایان در بازی ها رو به رو شدیم؛ در ادامه به معرفی چند سبک مطرح بازی های ویدیویی خواهیم پرداخت.

بازی سبک ورزشی

بسیاری از شما تجربه دانلود بازی های ورزشی و اجرای آن ها را دارید؛ این سبک از بازی ها از همان نسل اول کنسول ها ساخته شدند اما به مرور زمان با پیشرفت چشم گیری مواجه شدند. در حال حاضر می توانیم به بازی های مانند فیفا که محبوب ترین بازی ورزشی است، pes که جدیداً به بازی e-Football تغییر نام داده است، 2k که تجربه بسکتبال NBA را برای شما ممکن می کند و ICE که یک بازی برای تجربه هاکی روی یخ است؛ به عنوان پرچمداران این ژانر اشاره کنیم.

بازی سبک شوتر

از همان ابتدا توجه مردم به بازی های تیراندازی جلب شد. آن ها ابتدا بازی های ساده ای بودند که اهداف توسط تیر های آن ها کشته میشدند. اما با گسترش صنعت گیم شاهد ساخت بازی های با کیفیتی بودیم که ما را در جایگاه یک سرباز در جنگ ها مختلفی از جمله جنگ های جهانی و حتی جنگ های رخ نداده و مربوط به آینده قرارداد. از مشهور ترین بازی ها در این سبک می توان به سری کال آف دیوتی و بتلفیلد اشاره کرد، که طرفداران زیادی در جهان دارند و توانسته اند رضایت آن ها را به بهترین شکل کسب کنند.

دانلود بازی کرایسیس از سایت تعمیر پی سی

بازی سبک ماجراجویی

سبک ماجراجویی به عنوان یکی از محبوب ترین سبک ها در بازی های ویدیویی شناخته می شود. این بازی ها با طی کردن مسیر های مختلف، حل معماهای متفاوت و شرکت در چالش های فردی و خانوادگی کاراکتر بازی همراه می باشند. بازی هایی همچون واکینگ دد، آنچارتد، جورنی، بروکن ایج و دِ لست آف آس 2 از مطرح ترین بازی های ماجراجویی به شمار می آیند. شما می توانید دانلود بازی های ماجراجویی را از وب سایت تعمیر پی سی انجام دهید.

بازی سبک اکشن

اکشن محبوب ترین ژانر بازی های ویدیویی است؛ در این سبک که می توان نشانه هایی از سبک ماجراجویی و اکشن را نیز مشاهده کرد، با شخصیت هایی مواجه هستیم که باید با انجام اعمال فیزیکی به موقع و با عبور از مراحل، موانع و دشمنان مختلف از مراحل عبور کنند. این بازی ها در انواع گوناگونی تولید شده اند. برخی از آن ها مانند گاد آف وار شما را در نقش قهرمان اصلی داستان قرار می دهند و این شما هستید که باید با کشتن دشمنان و حل معما های مختلف به مراحل بعدی بروید.

بازی های دیگری همچون تیکن و مورتال کمبت هم در این ژانر طبقه بندی می شوند. اما آن ها دسته خودشان را به نام مبارزه تشکیل داده اند؛ در این سبک از بازی ها شما در نقش یک قهرمان ظاهر می شوید و با مبارزه تن به تن در مقابل دوست خود یا هوش مصنوعی قدرت خود را به رخ می کشید.

بازی سبک شبیه سازی

ژانر شبیه سازی باعث قرار گرفتن ما در موقعیت ها و تجربه فرایند های عملی، اجتماعی و مهارتی مختلفی می شود. از تجربه هدایت بزرگ ترین هواپیما ها تا مدیریت و ساخت یک ابر شهر. شما حتی می توانید خود را در نقش فردی با روابط اجتماعی مختلف قرار دهید و زندگی روزانه و شخصی او را شبیه سازی کنید. مطرح ترین زمینه های سبک شبیه سازی رانندگی، ساخت و ساز، کنترل هواپیما و زندگی شخصی است؛ که از آن ها می توان به نید فور اسپید و سیمز اشاره کرد.

بازی سبک استراتژی

سبک استراتژی نیز یکی از ژانر های مطرح در حوزه بازی های ویدیوی است. این سبک شامل کنترل نیرو ها، نبردها و منابع متفاوت است. شما باید استراتژی های متفاوتی را در حمله، دفاع و مدیریت منابع در نظر بگیرید تا توانایی کنترل اهداف و دستیابی به آن ها را داشته باشید. یکی از مطرح ترین بازی های این سبک که چند سال پیش برای گوشی های هوشمند و توسط شرکت سوپرسل روانه بازار شد؛ کلش اف کلنز نام داشت. بازی های بسیار مطرح در این سبک خودنمایی می کنند که از میان آن ها می توان به استار ترک و دسپرادوس اشاره کرد.

موتور های بازی سازی

موتور های بازی سازی قلب تپنده یک بازی به شمار می آیند. این موتور ها هستند که توانایی های مختلف را برای اجرا در اختیار سازندگان قرار می دهند. موتور های متفاوت توانایی ها و انعطاف پذیری های مختلفی را از خود نشان می دهند. در ادامه به معرفی و بررسی مهمترین موتور های بازی سازی اشاره خواهیم کرد.

موتور unity

موتور یونیتی یکی از مطرح ترین موتور های بازی سازی می باشد که بازی هایی همچون چاپ هد و بیت سابر توسط آن تولید شده اند؛ بسیاری از بازی های موبایلی توسط این موتور ساخته می شوند. این موتور توسط زبان جاوا اسکریپت و سی شارپ ساخته شده است.

موتور cry engine

این موتور توسط کمپانی Cry tech که در کشور آلمان به فعالیت می پردازد تولید شده است. این موتور توانایی بالایی در جهت هندل و کنترل پروژه ساخت بازی ها دارد و بازی هایی مانند فارکرای، کرایسیس و انمی فرانت توسط آن ساخته شده اند.

دانلود بازی کامپیوتری فارکرای از سایت تعمیر پی سی

موتور source engine

سازنده این موتور، ساخت عنوان مشهور کانتر استرایک را در کارنامه خود دارد. بازی های مختلفی همچون پورتال توسط این موتور ساخته شده اند.

موتور ID tech

این موتور بازی های قدرتمندی را ساخته و توانایی ارائه گرافیکی چشم نواز را به همگان داده است. بازی های خوش ساخت و پرطرفداری مانند Doom و ریگ از این موتور برای ساخت خود استفاده کرده اند و گرافیک 3 بعدی آنها بسیار خیره کننده است.

موتور بازی سازی ریگ

این موتور توسط کمپانی راک استار تولید شده است؛ دو نسخه آخر بازی های جی تی ای نیز توسط همین موتور ساخته شده است. بازی های دیگری نیز همچون رد دد توسط این موتور ایجاد شده اند.

نسخه های مختلف دانلود بازی

اکنون که با تاریخچه، سبک ها و موتور های بازی سازی آشنا شدیم، لازم است با نسخه های مختلف بازی ها نیز آشنا شویم، تا با توجه به نیاز خود اقدام به دانلود بازی در نسخه مورد نظر کنیم. بعضی از نسخه ها، کم حجم شده اند تا فضای کمتری از سیستم شما را اشغال کنند. بعضی از نسخه ها کیفیت بالاتری را به نمایش میگذارند و نسخه های دیگر بدون هیچ تغییری برای دانلود قرار داده می شوند.

یکی از سالمترین نسخه های بازی های کامپیوتری R.G.Mechanics

یک ریپک قدیمی و فوق العاده که با تکنولوژی عالی بازی ها را در اختیار طرفداران گیم قرار می دهد. به لحاظ حجم بازی، نمیتوان گفت که این نسخه مثل Dodi و Fitgirl کم حجم است. اما به لحاظ سلامت بازی این نسخه از گیم ها را می توان بعنوان سالم ترین ریپک معرفی کرد. از نظر نصب بازی بسیاری از کاربران، R.G.Mechanics را با Elamigos مقایسه می کنند. بعد از دانلود بازی و نصب این نسخه از بازی کامپیوتری، نیازی به اعمال کرک نخواهید داشت. از ریپک آر جی مکانیکز لذت ببرید.

CorePack از خوشنام ترین های ریپک ها

یک ریپک جذاب و قدیمی که همیشه طرفداران خود را داشته و دارد. CorePack تا به امروز توانسته به بهترین شکل ممکن در فشرده سازی عمل کند. 99 درصد از بازی های این ریپک در سلامت کامل هستند. کرک هایی که به این نسخه از بازی ها اعمال می شود از بهترین های بازار گیم هستند. کورپک همیشه بهترین ها را ارائه می دهد.

نسخه KaOs یک ریپک عالی، فشرده سازی تحت DOS

این ریپک روسی و دوست داشتنی! شاید کمی نا آشنا باشد اما هرجا نسخه ای از یک بازی را دیدید که ریپک KaOs دارد، شک نکنید و دانلود کنید. دانلود بازی کامپیوتری و نصب آن با چند کلیک ساده. رقیب سرسخت و بی سر و صدای Fitgirl در فشرده سازی بحساب می آید. هنگام نصب این نسخه از بازی ها با پنجره های سیاه Command Prompt روبرو می شوید. این نسخه یکی از بی نظیرترین ریپک های یک بازی می تواند باشد. وبسایت tamirpc این ریپک عالی را ساپورت می کند.

دانلود بازی کامپیوتری بتمن آرخام اسایلم از تعمیر پی سی

نسخه Reloaded

از کرک ها به شمار می آید. بازی را بدون هیچ تغییر و تحولی عرضه می کند. این کرک بسیار کارآمد و قابل اطمینان محسوب می شود و می توانید دانلود بازی را به سادگی انجام دهید.

کرک Skidrow

یک گروه کرک کننده بازی ها هستند، که قسمتی از بازی را حذف نمی کنند و کرک معتبری را با آن همراه می کنند.

کرک Codex

مطرح ترین کرک موجود در بازار است و بازی های کرک شده توسط آن بدون هیچ مشکل و ایرادی اجرا می شوند.

نسخه Dodi

بازی ها را فشرده می کنند اما چیزی از بازی نمی کاهند.

کرک Empress

یک کرک مناسب بازی های روز به شمار می آید؛ که بازی های کرک شده توسط آن بدون مشکل اجرا می شوند.

نسخه Fitgirl از محبوب ترین نسخه های بازی PC

این نسخه، بازی ها را تا آخرین میزان فشرده کرده است و گاهی زبان های مختلف بازی را از آن بر میدارد اما از جزئیات بازی چیزی نمی کاهد. دانلود بازی کم حجم کمک بسیار شایانی به سیستم در جهت اجرای بهتر بازی می کند. ریپک محبوب و دوست داشتنی فیت گرل یکی از بهترین نسخه های بازی ها را ارائه می دهد. کاربران زیادی در دنیا هستند که از این Fitgirl Repack بصورت مستمر استفاده کرده و بازی هایشان را فقط از این نسخه دانلود می کنند.

پایه و اساس این نسخه از بازی های کامپیوتری بر این است که کرک بازی روی فایل نصبی اعمال می شود و بعد از پایان نصب، نیازی به فعالسازی بازی نخواهید داشت. نسخه فیت گرل را به جرأت میتوان کم حجم ترین نسخه از بازی های کامپیوتری نامید. البته این ریپک به هیچ وجه از جزئیات بازی حذف نمی کند. دانلود بازی کامپیوتری، نصب و اجرای آن به ساده ترین شکل ممکن.

نسخه ELAmigos

ریپک فوق العاده و تقریباً 99.9 درصد سالم همه بازی های کامپیوتری، نسخه Elamigos می باشد. این نسخه از بازی های کامپیوتری نسخه اصلی بازی های پی سی هست. حجم بازی بدون کاهش و حذف جزئیات ارائه می شود. در این نسخه بعد از دانلود بازی کامپیوتری و نصب آن، کرک توسط شما انجام می شود. فقط کافیست بعد از نصب بازی محتویات فولدر کرک را در مسیر نصب بازی کپی کنید. تمام! شما نسخه اصلی بازی را می توانید اجرا کنید.

کرک Cpy

این نوع کرک مانند Codex بسیار معتبر بوده و گیمرها هنگام دانلود بازی کامپیوتری اگر ببینند کرک بازی CPY هست، بدون شک از بین کرک ها آن را دانلود میکنند.

کرک 3dm

یکی از کرک های مطرح به شمار می آید و توسط یک گروه چینی عرضه می شود.

نسخه GOG از قدیمی ترین و پرطرفدارترین ها

قدیمی و جذاب! این نسخه از بازی های کامپیوتری به قدری طرفدار دارد که اکثر گیمرها ابتدا به دنبال این نسخه از بازی ها میگردند. اگر گیمری ببیند بین نسخه های بازی ها این ریپک وجود دارد، بی شک آن را دانلود می کند. ریپکی که فقط به نصب نیاز دارد. بین کاربرانی که گیمر قدیمی و بازی شناس هستند، این نسخه از بازی ها اولویت اول بحساب می آید. دانلود بازی کامپیوتری و نصب آن به ساده ترین شکل ممکن. در این نسخه از بازی ها کرک اعمال شده و نیازی به کرک کردن ندارید. همین قدر سالم و پرطرفدار!

نسخه Blackbox

شاید کمتر بازی در بین بازی های کامپیوتری باشد که نسخه بلک باکس آن را پیدا کنید. اما اگر پیدا کردید بدون شک نصب کنید. این نسخه از بازی ها کم حجم بوده و رقیب سرسخت Fitgirl بحساب می آید. نسخه بلک باکس را هم مثل فیت گرل، فقط نصب کنید. نیازی به اعمال کرک ندارد. حجم بازی به شکل چشمگیری کاهش می یابد، در عوض از کیفیت بازی کاسته شده است.

بازی ها در سایت تعمیر پی سی به چه صورت قرار میگیرد؟

همه بازی ها بصورت «سال بازی»، «سبک بازی» «بر اساس سیستم عامل مورد نیاز» دسته بندی شده اند. شما می توانید در انتهای همین مطلب دسته بندی بازی ها را مشاهده کنید و از دانلود بازی لذت ببرید. در ادامه همین پست همه بازی ها را هم میتوانید ببینید و دانلود کنید.

دانلود بازی پی سی نسخه فیت گرل از تعمیر پی سی

نکات دانلود بازی

راهنمای دانلود بازی و نصب هر نسخه از بازی که قصد اجرای آن را دارید در صفحه مربوط به آن قرار دارد.

بازی ها از چند پارت تشکیل شده اند؛ که باید تمام این پارت ها را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید.

آموزش خارج سازی از حالت فشرده و دانلود بازی جدید کامپیوتر نیز در صفحه دانلود بازی قرار گرفته است.

در انتهای صفحه دانلود بازی، مشخصات مورد نیاز برای اجرای بازی قرار داده شده است.

در انتها وبسایت تعمیر پی سی مرجع دانلود بازی های کامپیوتری، امیدوار است که توانسته باشد به بسیاری از ابهامات و سوال های شما پاسخ داده باشد. شما می توانید بازی های مختلف را از سالیان دور تا جدیدترین آن ها در نسخه ها و حجم های مختلف از سایت تعمیر پی سی دانلود کنید و در صورت وجود هر نوع مشکل در دانلود بازی های کامپیوتری می توانید با طرح آن در کامنت های صفحه بازی، راهنمایی های کامل را دریافت کنید. دانلود بازی کامپیوتری به سادگی هرچه تمام تر در وب سایت tamirpc.net انجام می شود و روز به روز به آرشیو این بازی ها افزوده خواهد شد.