به گزارش گروه صنعتی مک پلاس عوامل متعددی در قیمت خرید شیرآلات صنعتی دخیل هستند که موجب نوسانات قیمت در این صنعت می‌شوند؛ در این مقاله به چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

شیرآلات صنعتی ابزاری هستند که نقش مهمی را در صنعت ایفا می‌کنند و از آن‌ها در خطوط لوله کشی جهت تنظیم و کنترل جریان سیالات استفاده می‌شود.شیرآلات صنعتی متناسب با کاری که انجام می‌دهند دارای انواع مختلفی هستند از این شیرآلات در صنایع مختلفی از جمله صعنعت آب و فاضلاب،صنایع کشاورزی،پتروشیمی و ... استفاده می‌شود.

بیشترین کاربرد شیرآلات صنعتی عبارت است از کنترل و تنظیم مقدار جریان، تنظیم جهت جریان، قطع و وصل جریان، تنظیم و کنترل فشار، تنظیم دما و جلوگیری از بازگشت جریان.

عوامل موثر در قیمت گذاری شیرآلات صنعتی

·متریال به کار رفته در تولید شیرآلات

قطعا مهم‌ترین عاملی که بر قیمت‌ خرید شیرآلات صنعتی موثر است، جنس مواد به کار رفته در تولید شیرآلات است. متاسفانه با توجه به نوسان قیمت مواد اولیه موثر در تولید شیرآلات مانند: چدن، فولاد، سیلیس، مس و ... همواره مشکلاتی جهت قیمت گذاری شیرآلات و افزایش های ناگهانی قیمت وجود داشته است.

·تاثیرات سیاسی و نوسانات جهانی قیمت فلزات

عوامل مختلفی بر قیمت مواد اولیه مورد استفاده در صنعت شیرآلات تاثیرگذار است و از مهم‌ترین این عوامل تغییرات قیمت جهانی فلزات است؛ در ادامه به بررسی عوامل مهم و تاثیرگذار در نواسان قیمت فلزاتی مانند آهن را بررسی خواهیم کرد:

قیمت نفت: نفت از مهم‌ترین عوامل اقتضادی کشور است و می‌توان گفت نوسانات قیمت نفت از عوامل افزایش و کاهش قیمت فلزات می‌باشد.

هزینه ‌های مربوط به حمل و نقلاز دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت فلزات، می تواند قیمت سوخت و هزینه‌های حمل و نقل باشند که نمی‌توان نقش آن‌ها را در نوسان قیمت فلز انکار کرد.

تورم جهانی: همه ما همواره تاثیر قیمت ارز و دلار را بر روی کالاها مشاهده کرده‌ایم ، پس از تاثیر قیمت ارز بر افزایش یا کاهش قیمت فلزات نباید چشم پوشی کرد.

حدود 60 درصد از فولاد جهان توسط کشورهای در حال توسعه تولید می‌شود بنابر این تورم در کشورهای درحال توسعه باعث افزایش قیمت فلزات می‌شود.

·مدل شیرآلات

شیرآلات با توجه به کاربردشان می‌توانند طراحی‌های ساده یا پیچیده‌ای داشته‌باشند. طبیعتا شیرآلاتی که در ظاهر و ساختارشان دارای پیچیدگی خاصی نیستند و ساختار ساده ای دارند قیمت پایین ترین نسبت به مدل‌های پیچیده تر خواهند داشت.

·کیفیت شیرآلات

کیفیت شیرآلات صنعتی مهم‌ترین فاکتور برای قیمت‌گذاری است و هنگام خرید شیرآلات باید به آن توجه شود، زیرا اگر شیرآلات صنعتی کیفیت و مقاومت کافی را نداشته باشند، مشکلات متعددی در سامانه‌های انتقال سیال و خطوط لوله‌کشی رخ خواهد داد.

متاسفانه امروزه در بازار اجناس چینی زیادی وجود دارند که علی رغم داشتن ظاهر زیبا، از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند.

 شیرآلات پروانه ای و کشویی مک پلاس

قیمت گذاری شیرآلات پروانه ای

شیرآلات پروانه ای یا باتر فلای ولو از پرکاربردترین شیرآلات صنعت آب و فاضلاب و کشاورزی هستند و قیمت این شیرآلات به عواملی همچون کیفیت، جنس مواد بکار رفته در تولید، نوع شیر و سایز شیرآلات بستگی دارد.

امروزه از متریال‌های مختلفی جهت تولید شیرآلات پروانه ای استفاده می‌شود که جنس این مواد اولیه تاثیر مستقیمی بر روی قیمت‌گذاری این شیرآلات دارد.

جنس بدنه شیرآلات پروانه ای مک پلاس از جنس چدن داکتیل (نشکن)GGG40 ، جنس زبانه شیرآلات کروم و جنس محور این شیرآلات از فولاد زنگ نزن می‌باشد.

قیمت‌گذاری شیرآلات کشویی:

می‌توان گفت شیر فلکه کشویی پر استفاده ترین نوع شیرآلات صنعتی است که در صنایع گوناگون کاربر دارد. در بازار برندهای مختلف داخلی و خارجی شیرآلات کشویی وجود دارند که باید هنگام خرید از معتبر بودن برند و کیفیت مناسب شیرآلات مطمئن بود.

متاسفانه علی‌رغم وجود برندهای معتبر داخلی و خارجی که به کیفیت محصولشان اهمیت می‌دهند گاهی نیز برندهایی در بازار یافت می‌شود که محصولشان کیفیت لازم را نداشته و نمی‌تواند در برابر شرایط محیطی مقاومت کافی را نشان دهد و دچار شکستگی یا خوردگی می‌شود.

به همین علت باید هنگام خرید شیرآلات به اعتبار برند و کیفیت محصول و ضمانت‌نامه محصول دقت نمود.

جنس بدنه و کلاهک شیرآلات کشویی مک پلاس چدن داکتیل(نشکن)GGG40 است و جنس زبانه شیرآلات در دو نوع زبانه فلزی و زبانه لاستیکی EPDM و شفت استیل موجود می‌باشد.

لیست قیمت شیرآلات صنعتی مک پلاس

تمامی محصولات گروه صنعتی مک پلاس (تولیدکننده شیرآلات صنعتی و اتصالات گالوانیزه) با ضمانت تعویض و خدمات پس از فروش ارائه می‌گردد و این شرکت همواره در تلاش بوده تا علاوه بر عرضه محصولات در بالاترین کیفیت ، قیمت مناسبی را جهت رفاه حال مشتریان خود ارائه دهد.

لیست قیمت شیرآلات صنعتی مک پلاس به شرح زیر می‌باشد:

قیمت خرید شیرآلات صنعتی مک پلاس

توجه: مک پلاس برای مشتریان خود درصد همکاری و تخفیفی را در نظر گرفته است؛ جهت کسب اطلاعات بیش‌تر لطفا تماس بگیرید.