داشتن ابروهای پرپشت و زیبا آرزوهای همه است. بخصوص که این روزها ابروهای پر و طبیعی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بسیاری افراد ممکن است به طور ژنتیکی ابروهای کم پشت و نازک داشته باشند. اما برخی دیگر به دلیل آرایش بسیار، سبک زندگی نادرست یا سانحه‌ و بیماری‌های مختلف ابروهای خود را از دست داده‌اند. به همین دلیل آشنایی با روش‌های تقویت ابرو اهمیت پیدا می‌کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با روش‌های تقویت ابرو آشنا شویم.

 

چطور ابروهایی پر و زیبا داشته باشیم؟

استفاده مواد مغذی و طبیعی و دوری از اعمالی که می‌توانند به ابروها آسیب بزنند کافیست تا شما ابروهایی طبیعی و زیبا داشته باشید. البته برای کسانی که به طور ارثی ابروهای کم پشتی دارند نیز روش‌های وجود دارد که بررسی می‌کنیم.

استفاده از روغن های مختلف

در مقاله‌ای از سایت birdie می‌خوانیم: " روغن کرچک برای تقویت رشد مژه ها و ابروها استفاده می شود. اکثر افراد با این روغن ارزان و غنی از مواد مغذی نتایج خوبی کسب کرده اند. روغن کرچک می تواند یک درمان خانگی ایمن و مقرون به صرفه باشد. این روغن سالهاست که برای درمان انواع بیماریها از جمله ریزش مو استفاده می شود. گرچه مطالعات علمی روی این روغن انجام نشده است اما این روغن یک داروی کم خطر است. روغن‌های دیگری مثل سیاه‌ دانه، روغن چای سبز، روغن نارگیل برای رشد مو و ابرو استفاده می‌شود. "

رنگ نکردن ابروها

رنگ کردن مداوم ابروها باعث نازک شدن تارهای ابرو، آسیب به پیاز ابروها و در نهایت ریزش ابروها می‌شود. به همین دلیل بهتر است ابروهای خود را رنگ نکنید یا اگر نیاز به رنگ کردن ابرو دارید این کار را مداوم انجام ندهید. شما می‌توانید از مواد طبیعی مثل قهوه، دارچین و ... برای رنگ کردن ابروهای خود استفاده کنید.

آرایش نکردن ابروها

بهتر است ابروهای خود را به صورت مداوم آرایش نکنید. قطعا استفاده مداوم از مواد آرایشی بخصوص مواد آرایشی چرب به ابروهای شما ضرر رسانده و باعث ریزش ابروها خواهد شد.

استفاده از محصولات تقویتی ابرو

محصولات تقویتی متعددی برای ابرو در بازار موجود است شما می‌توانید با توجه به بودجه خود چند مدل از این محصولات را تست کرده و بهترین محصول را انتخاب کنید و به صورت مداوم یا دوره‌ای استفاده کنید تا همیشه ابروهایی زیبا و پرپشت داشته باشید.

مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که در آن مواد مغذی و ویتامین‌ها به کمک یک سرنگ به طور مستقیم به لایه میانی و به پیاز مو تزریق می‌شود. مزوتراپی یک روش عالی و موثر برای تقویت مو و ابرو است. از این روش برای رویش مجدد مو و ابرو نیز می‌توان استفاده کرد.

اصلاح نکردن بیش از حد ابروها

اصلاح بیش از حد ابرو و کندن ابروها از ریشه باعث تضعیف ریشه ابروها می‌شود. به همین دلیل بهتر است ابروهای خود را بیش از حد اصلاح نکنید تا ریشه‌های ابروهای شما قوی و مستحکم باشد.

2

کاشت ابرو 

کاشت ابرو روشی است که به کمک آن می‌توان ابروهایی طبیعی و پرپشت داشت. این روش دائمی و بدون عوارض است. به علت ظاهر طبیعی که در روش کاشت ابرو ایجاد می‌شود آقایان نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند. در مقاله قیمت کاشت ابرو مردانه از سایت صدف می‌خوانیم : " دیدیم که دلایل مختلفی می‌تواند منجر به ریزش ابرو در آقایان شود. استفاده از لوازم آرایشی ابرو برای مردان خارج از عرف است. از طرفی اکثر روش‌های غیردائمی برای پر کردن ابرو مانند تاتو یا میکروبلیدینگ علاوه بر اینکه ظاهری غیرطبیعی به چهره فرد می‌دهند، عوارض و خطراتی هم به دنبال دارند. کاشت ابرو طبیعی مردانه یکی از روش‌های زیبایی است که در بسیاری از کلینیک‌های پوست و مو مانند کلینیک صدف انجام می‌شود. این تکنیک ظاهری کاملا طبیعی برای فرد به‌وجود می‌آورد و جذابیت چهره او را دو چندان می‌کند."

تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو

در مقاله‌ای از سایت صدف درباره تقویت ابرو بعد از کاشت می‌خوانیم : " پس از کاشت ابرو فولیکول‌ها بسیار ضعیف بوده و به راحتی دچار ریزش می‌شوند.  به همین دلیل مراقبت از آنها برای تقویت فولیکول‌ها مهم است تا از ریزش ابرو جلوگیری شود. در واقع ریزش بعد از کاشت ابرو امری طبیعی است اما با مراقبت و روش‌های تقویتی می‌توان ریزش را به حداقل رساند. پس نتیجه می‌گیریم تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو ضروری است. در دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو که حدود دو هفته تا یک ماه ممکن است طول بکشد باید بسیار با دقت از ابروهای خود مواظبت کنید. علاوه بر مراقبت تقویت ابروها نیز در برنامه روزانه شما قرار خواهد گرفت. برای دوران نقاهت پزشک برنامه‌ای دقیق جهت مراقبت و تقویت ابروها به شما ارائه می‌دهد."

جمع بندی

روش‌های بسیاری برای تقویت ابرو وجود دارد. شما باید با توجه به وضعیت ابروهای خود، دلیل ریزش ابروها و نتیجه دلخواه بهترین روش را انتخاب کنید. البته بهتر است به بودجه‌ای که دارید نیز توجه کنید و با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا در انتها از نتیجه روش انتخابی راضی باشید.