تکنیک های آرایش دائمی طی چند سال اخیر به شدت مورد توجه بانوان قرار گرفته است، تا حدی که می توان گفت هیچ آرایشگاه یا سالن زیبایی وجود ندارد، که حداقل یکی از خدمات این لاین آرایشی را ارائه ندهد! از سوی دیگر ارائه این خدمات پتانسیل بسیار خوبی برای درآمدزایی و کارآفرینی دارد. این شاخه از خدمات زیبایی، علیرغم جذابیت های درآمدی و حرفه ایی، از نزدیک با چالش هایی نیز همراه است، که مهمترین آنها درگیری مستقیم با زییایی و سلامت مراجعین است. به همین خاطر انتخاب یک مرکز ارائه خدمات آموزش میکروبلیدینگ معتبر و تخصصی برای گذراندن دوره های آموزشی این رشته، بیش از آنچه تصور کنید، حائز اهمیت است. ما در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی میکروبلیدینگ، مهارت و ابزارهای مورد نیاز برای آن، بهترین مرکز آموزش این خدمات را نیز به شما معرفی کنیم؛ پس با ما همراه شوید.

۲۰

معرفی میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ابرو نسل جدید تکنیک های آرایش دائمی ابرو است. در این روش فضاهای خالی داخل ابرو و قاب ابرو با طراحی هاشورهای بسیار باریک و مشابه تار موی طبیعی، طراحی می شود. این روش برای افرادی که به دلایل طبیعی یا بیماری دچار ریزش ابرو شده اند، یا می خواهند فرم طبیعی ابروی آنها زیباتر شود، کاملا مناسب است. میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو، از نظر ظاهری کاملا شبیه ابروی طبیعی است، که دلیل اصلی مجبوبیت این روش نیز همین موضوع است.

از مزایای میکروبلیدینگ ابرو، می توان به این مورد اشاره کرد که ابروهای شما همیشه زیبا، آراسته و مرتب است، و نیاز به هیچ آرایش و اصلاحی ندارد. این ویژگی برای بانوان پرمشغله که فرصت محدودی برای آرایش دارند، واقعا ایده آل است. از دیگر فواید این روش، قربنه سازی ابروها و هماهنگ کردن آن با فرم صورت است. با توجه به اینکه فرم و قوس طبیعی ابرو نقش مهمی در زیبایی صورت دارد، تخصص و مهارت میکروکار در نحوه طراحی خطوط ابرو، بسیار مهم است؛ در این خصوص پیشنهاد ما به شما مراجعه به مراکز تخصصی میکروبلیدینگ و فیبروز، مانند مرکز میکروبلیدینگ ابرو مهریماه است.

۲۱

سرفصل های آموزش میکروبلیدینگ

اگر قصد آموزش میکروبلیدینگ را دارید، علاوه بر اینکه باید با نحوه هاشور زدن ابرو و انواع روش های قرینه سازی ابروهای طبیعی آشنا شوید، باید انواع فرم صورت و فرم ابرو را بشناسید، نسبت های طلایی را بلد باشید، و در طراحی استعداد و سلیقه داشته باشید. سرفصل هایی که به طور معمول در دوره های آموزشی میکروبلیدینگ به هنرجویان اراده می شود، شامل موارد زیر است:

۲۲

1- زیبایی شناختی صورت

در آموزش میکروبلیدینگ به هنرجو آموزش داده می شود، که انواع مدل های صورت را بشناسد و با توجه به آن بهترین مدل ابرو را برای شخص انتخاب نمایید.

2- انواع مدل ابرو

ابروها بطور کلی به چند دسته تقسیم می شوند، تمام این مدل ها دارای نقطه کانونی هستند و نحوه کشیدن آنها با هم متفاوت است. در این دوره انواع مدل ابروها و نحوه کشیدن آنها به هنرجویان آموزش داده می شود.

3- قرینه سازی ابرو

با توجه به اینکه یکی از دلایل مهم مراجعه افراد برای میکروبلیدینگ ابرو، نامتقارن بودن تاج، دم یا پهنای ابروست، در این دوره به مراجعین آموزش داده می شود که چطور متناسب با فرم صورت فرد، قرینه سازی ابروها را انجام دهند.

4- نسبت طلایی

استفاده از نسبت های طلایی برای متقارن سازی، و همچنین زیباتر نمودن ابروها از نکات مهم میکروبلیدینگ ابرو است. البته به این مبحث در آموزش تاتو خط چشم نیز بطور مفصل پرداخته شده است.

5- هاشور ابرو

در این بخش آموزش خواهید دید که چگونه خطوط نازک و مشابه ‌تر رسم کنید و خطوط کلفت‌تر را در کدام قسمت ابرو پیاده نمایید.

6- مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

بعد از میکروبلیدینگ ابرو برای افزایش ماندگاری رنگ‌ها باید یک سری کارها انجام شود؛ این بخش نیز بطور کامل به مراجعین آموزش داده می شود.

7- مضرات میکروبلیدینگ ابرو

این روش علیرغم تمام فواید و ویژگی های مثبتی که دارد، برای گروهی از افراد و بنا به یک سری دلایل مناسب نیست. در طول دوره حتما به تشریح افرادی که واجد شرایط استفاده از میکروبلیدینگ ابرو هستند، نیز پرداخته می شود.

نحوه انجام میکروبلیدینگ ابرو

نحوه انجام میکروبلیدینگ ابرو به این شکل است که، ابتدا لایه سطحی پوست یا همان اپیدرم توسط سوزن دستگاه باز می شود. سپس رنگدانه ها به قسمتی از پوست که محل اتصال لایه اپیدرم و درم است، تزریق می شوند. اگر تزریق در عمق بیشتری انجام شود، به علت آسیب دیدگی عروق خونی ریشه موها، رنگدانه ها شسته می شوند و ثبات نخواهند داشت، و اگر در لایه سطحی پوست انجام شود، به دلیل رویش مجدد سلول های سطحی پوست، رنگدانه ها در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین خواهند رفت. بنابراین تعیین دقیق میزان عمق نفوذ سوزن و تزریق رنگدانه ها، نقش بسیار مهمی در کیفیت و ماندگاری میکروبلیدینگ دارد، و فقط افراد حرفه ای که شناخت صحیح و اصولی از لایه های مختلف پوست دارند، می توانند در اجرای درست آن موفق باشند.

ابزار و مهارت های مورد نیاز برای یادگیری میکروبلیدینگ

اصلی ترین ابزار میکروبلیدینگ ابرو، قلم میکروبلیدینگ است، که از آن برای کشیدن ظریف ترین و باریک ترین تارهای مو استفاده می شود. ابزار مهم بعدی، سوزن سر کج میکروبلیدینگ است، به وسیله این سوزن خطوط بسیار باریکی روی سطح پوست ایجاد می شود و رنگ وارد پوست می شود. سایر ابزارهای هاشور ابرو عبارتند از خط کش ابرو، رنگ مخصوص ابرو، داروی بی حسی، سرم شستشو و تشتک رنگ.

مهریماه؛ بهترین مرکز آموزش میکروبلیدینگ و آرایش دائم

مرکز تخصصی میکروبلیدینگ مهریماه، یکی از معتبرترین و مجهزترین مراکز میکروبلیدینگ ابرو و هاشور ابرو در تهران است. در این مرکز مدرن ترین و جدیدترین تجهیزات و متدهای میکروبلیدینگ، به علاقه مندان به یادگیری این تخصص جذاب و پردرآمد، آموزش داده می شود. در این مرکز خدمات و آموزش میکروبلیدینگ ابرو، هاشور ابرو، تاتو ابرو، بن مژه، خط رژ لب، خط چشم و لیفت مژه، تحت نظارت فرد متخصص با برد بین المللی فیبرز و مدرک رسمی فنی حرفه ای، ارائه می گردد. در مهری ماه بیوتی، ارتقای زیبایی، حفظ سلامت و کیفیت کار و ارائه بهترین نتیجه، جزو حقوق مشتری و اهداف و سیاست های مدیریتی است.