مانند عرصه های دیگر، عرصه ساخت کابینت آشپزخانه، کمد دیواری، میز منشی و سایر خدمات خانگی و اداری نیز با رقابت شدیدی در حال پیشرفت است و شاید پیدا کردن یک شرکت خوب و مطمئن کار سختی باشد.

در این نوشته قصد داریم فوت و فن نحوه ساخت این موارد را مرور کرده و به شما در پیدا کردن یک شرکت خوب و قابل اعتماد کمک کنیم، با ما همراه باشید!

کمد دیواری چیست؟

کمد دیواری اغلب دریک حجم فرو رفته داخل خانه قرارمیگیرد و یا فضایی برای آن در نظر گرفته میشود و بیشتردر اتاق ها ساخته میشود .جدا ازاین که در کمد دیواری چه سبک ها و طرح هایی وجود دارد، هدف از ساخت کمد دیواری اهمیت بیشتری دارد.

 قبل از انتخاب کمد دیواری تان...

چه فضاهایی را برای خودمان میخواهیم؟ آیا کشو میخواهیم ؟به چه اندازه جای رگال لباس میخواهیم و آیا یک وسیله حجیم داخل خانه داریم که میخواهیم در کمد جای دهیم؟

همه این پرسش ها از نکات مهمی است که درساخت کمد دیواری باید به آن توجه کرد.

برای درک راحت تر فضاهای کمد دیواری اتاق خواب خانه خود را در نظر بگیرید. ارتفاع اتاق ها معمولا ۲۶۰ سانتی متر به بالا می باشد.

تقسیم بندی فضای کمد دیواری

فضای پایین کمد دیواری

تقسیم بندی کمد‌دیواری از کف اتاق  تا ارتفاع کمتر از یک متر مخصوص فضای کشو ها، طبقه  بندی و یا قرار دادن اجسام سنگین (مثل گاوصندوق ) می باشد.

فضای میانی کمد دیواری

در فضای میانی کمد‌دیواری از ارتفاع حدودا کمتر از یک متر (بسته به ارتفاع اتاق) تا ارتفاع کمتر از ۲۲۰  سانتی متر بیشتر مخصوص رگال های لباس ، کتابخانه ، جاسازی اکسسورهای مختلف مثل میز اتو، رگال های کوچک کروات، قاب جواهر ، یا گاوصندوق تو کار و …

 

فضای بالای کمد دیواری

فضای بالای کمد‌دیواری که از ارتفاع کمتراز ۲۲۰ سانتی متر تا زیر سقف که حداقل ۵۰ سانتی متر مورد نیاز است به فضای انباری کمد‌دیواری معروف است، که برای وسایلی است که ما کمتر به آن ها نیاز پیدا می کنیم.  

2

مواردی که تا الان گفته شد چگونگی تفکیک فضای داخلی کمد‌دیواری با استفاده از باکس های ام دی اف (mdf) میباشد. به عنوان مثال یک فضای رگال لباس یا یک فضای کشو هرکدام یک باکس جداگانه است، که در اتاق شما در کنار هم یا روی هم قرار میگیرند و اسکلت بندی کمد‌دیواری مورد سلیقه شما را تشکیل می دهد.

بعد از اینکه اسکلت کمد‌دیواری ساخته شد، نوبت به زیبایی کمد‌دیواری می رسد که زیبایی آن بسته به سلیقه شما دارد اما به طور کلی میتوان در دو دسته ریلی و باکسی تقسیم بندی کرد.

البته سبک های خاص دیگری را هم مثل کمد‌دیواری آینه کاری شده و یا نوعی که بیشتر از اینکه محل لباس و وسایل باشد جنبه ویترین دارند هم میتوان مورد استفاده قرار داد، که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

تا اینجا در مورد اینکه کمد‌دیواری از چه بخش هایی تشکیل شده است و چه نوع درب هایی دارد صحبت کردیم در این بخش، در مورد نحوه دسترسی به داخل کمد‌دیواری توضیح می دهیم:

نحوه دسترسی به داخل کمد دیواری

استفاده از درب های یکپارچه (از کف تا سقف) به صورت ریلی یا به صورت لولایی ممکن است باعث بروز مشکلاتی درآینده شود مثلا درب کمد‌دیواری به ارتفاع بیشتر از ۲۲۰ سانتی متر بعد از گذشت زمان و استفاده دائم تاب بر می دارد و باعث بروز مشکلات می شود. به همین دلیل درب های با ارتفاع ۲۲۰ سانتی متر توصیه نمی شود همچنین مشکل دیگر این است که وقتی درب را باز میکنیم تمام محتویات داخل کمد‌دیواری دیده می شود و مواردی این چنین، برای حل این مشکل درب قسمت پایین را که ارتفاع آن کمتر از ۲۲۰ سانتی متر است را با یک درب پوشش میدهند و فضای انباری را با یک درب پوشش می دهند.

میز منشی

هنگامی که به محیط های اداری ورود می کنیم اولین قسمتی که با آن سر و کار داریم میز منشی می باشد که معمولاً در انواع مختلفی تولید می شود. هر کدام از آنها متناسب با دکوراسیون داخلی اداری انتخاب می گردد. کانتر پذیرش یا میز منشی در واقع قسمت مناسبی است که مراجعه کنندگان در ابتدای ورود به آن رجوع می‌کنند. کانتر پذیرش طرح های متفاوتی دارد که نمونه متفاوت آن ها را می‌توان در سایت گریت کابینت مشاهده کنید.

در محیط های اداری این منشی ها هستند که قرار ها را تنظیم می‌کنند و یا اینکه کارهای اداری را سر و سامان می دهند. برای همین میز منشی بسیار اهمیت دارد به دلیل اینکه مراجعه کنندگان در بدو ورود باید به سمت آن هدایت شوند.

نحوه قرارگیری این میزها بسیار اهمیت دارد و معمولاً میزها باید در مرکز شرکت قرار گیرد و در جایی که به همه قسمت‌های شرکت مشرف باشد.

علاوه بر آن محل قرارگیری آن به گونه ای باید باشد که نور مانیتور بر روی میز تابیده نشود به دلیل اینکه باعث خستگی چشم منشی خواهد شد.

بهتر است برای محیط های اداری از متریال های با کیفیت استفاده نمایید به دلیل اینکه افراد بسیاری با آن سروکار دارند و در طول روز ممکن است وسیله هایی با وزن سنگین بر روی آن قرار گیرد و دچار آسیب دیدگی شود.

 

سخن پایانی

گروه کابینت و دکوراسیون گریت تولید کننده انواع سبک کابینت های مدرن و کلاسیک و کمد دیواری ریلی و باکسی، با بیش از ۱۵ سال سابقه ساخت انواع کابینت آشپزخانه و کمد دیواری آماده خدمت رسانی و خدمات رایگان به شما عزیزان می باشد. چنانچه قصد انتخاب بهترین گزینه از کابینت آشپزخانه برای محیط آشپزخانه تان را دارید، با تماس با شماره های

09128251252

  88079257

از خدمات رایگان مشاوره ما بهره ببرید.