قیمت ارتودنسی 1400 بر حسب جنس براکت‎‌ها و نوع ثابت و متحرک بودن آن‌‎ها تعیین می‌شود و این قیمت با توجه به پروسه درمان و اقداماتی که برای زیبایی و درمان دندان‌‎ها انجام می‌شود متفاوت خواهد بود.

به همین خاطر در هیچ جا نمی‌توانید به طور قطع قیمت ارتودنسی را مشخص نمود؛ اما به هر حال با تحقیق و مطالعه‌‎ی مقالات و پرسش و مشورت با پزشک می‌توانید محدوده‎‌ی هزینه‎‌ها را برای خود برآورد نمایید.

قیمت ارتودنسی دندان

متأسفانه با روند صعودی هزینه‌‎های خدمات مختلف، خدمات دندانپزشکی نیز تحت تأثیر قرار گرفته و شاهد قیمت‎‌های بالای انواع ارتودنسی بوده‎‌ایم. این قیمت‌‎ها از عوامل بسیار تأثیرگذار در تصمیم‎‌گیری بر انجام و یا عدم انجام خدمات دندانپزشکی اعم از ارتودنسی، لمینت و... می‎‌باشد. بسیاری از کلینیک‎‌های دندانپزشکی با علم بر وضعیت اقتصادی مردم شرایط اقساطی را فراهم آورده‎‌اند تا شرایط مالی و قیمت ارتودنسی مانعی برای حل مشکلات دهان ودندانی نباشد.

در کلینیک  دندانپزشکی روشا در جنت آباد علاوه بر قیمت مناسب ارتودنسی ارزان می توانید از شرایط ارتودنسی قسطی در تهران بهره مند شوید و به انتخاب خود تعداد اقساط ارتودنسی را مشخص کنید، فقط کافیست با شماره تماس های 44477880-021  |  7777221-0930  تماس بگیرید  و یا فرم های موجود در سایت دندانپزشکی روشا را تکمیل نمائید و از مشاوره رایگان و ویزیت دکتر متخصص بهره مند شوید.

مزایای ارتودنسی دندان در تهران

یکی از موضوعاتی که سبب قاطعیت بیشتر فارق از قیمت ارتودنسی مورد نیاز، در هنگام تصمیم گیری برای انجام آن خواهد شد توجه به مزایای آن است. در واقع خدمات ارتودنسی اگر چه ممکن است گران‌قیمت و یک هزینه اضافی تصور شوند اما با کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزیت‌‎هایی که انجام ارتودنسی برای ما فراهم می‎‌آورد می‌توان به ارزش آن پی برد.

در حقیقت از آنجایی که شلوغی دندان‌‎ها و بی‌نظمی در آن‌‎ها از جمله عوامل کاهش اعتماد بنفس در افراد خصوصاً در حین خندیدن می‌‎باشد این موضوع سبب می‌شود تا خیلی از افراد خصوصاً نوجوانان از معاشرت با افراد غریبه خجالت بکشند و در پیدا کردن دوست‌‎های جدید ناتوان باشند چرا که بیرون آمدن دندان‌‎های نامرتب در حین صحبت کردن و خندیدن برایشان یک ضعف محسوب می‌شود.

اما با انجام ارتودنسی و  قرار گرفتن دندان‎‌ها در جای خود و نیز حذف دندان‎‌های اضافی، افراد می‌توانند سطح معاشرات خود را ارتقا داده و به گونه‌‎ای بهتر به ادای کلمات و جویدن غذا‎‌ها بپردازند.

قیمت ارتودنسی

قیمت ارتودنسی 1400

قیمت ارتودنسی 1400 بسیار متفاوت می باشد و پس از ویزیت و مشاوره دقیق پزشک متخصص به صورت دقیق تعیین می شود.

ارتودنسی‎‌ها در انواع متفاوتی از جمله نوع ثابت، ثابت سرامیکی، لینگوال، دیمون، نامرئی، متحرک انجام می‌شوند که با توجه به عملکرد و مزایایی که برای بیمار فراهم می‎‌آورد قیمت ارتودنسی متفاوت خواهد بود.

  • ارتودنسی ثابت: برای انجام ارتودنسی ثابت که از روش‎‌های معمول و مقرون به صرفه ارتودنسی بوده و به کمک نگین‎‌هایی به نام براکت و سیم حرکت دندان‎‌ها به مکان صحیح صورت می‌‎پذیرد معمولاً می‌‎بایست هزینه‎‌ای بین 6 تا 9 میلیون تومان متقبل شوید.
  • ارتودنسی سرامیکی: برای انجام ارتودنسی سرامیکی که شفاف بوده و زیبایی بیشتری را به ارمغان می‌‎آورد می‎‌بایست هزینه‌‎ای در حدود 5/8 میلیون تومان بپردازید. جنس براکت‎‌های این نوع از ارتودنسی از نوع ثابت آن، عامل تمایز آن‎‌ها از یک دیگر می‌باشد چرا که در نوع ثابت از براکت‌‎های فلزی و نوع سرامیکی از براکت‌‎های سرامیکی استفاده می‌شود. البته توجه کنید که ارتودنسی سرامیکی با وجود زیباتر بودن وعدم مشخص نمودن براکت‌‎ها، حالت شکننده‌‎ داشته  و می‌‎بایست مراقبت بیشتری از آن صورت پذیرد.
  • ارتودنسی لینگوال: در خصوص ارتودنسی‌‎های لینگوال که در واقع یک ارتودنسی نامرئی محسوب می‌شوند هم باید عرض کنیم که این ارتودنسی به علت قرارگیری در پشت دندان‎‌‌‎ها در حین درمان مشخص نمی‌‎باشد. به همین دلیل این ارتودنسی دارای طرفدارن بیشتری خصوصاً در بین افرادی با سنین بالاتر که مجبور به برقراری ارتباط با افراد مختلف هستند، می‌‎باشد. قیمت ارتودنسی لینگوال باتوجه به دقت و ظرافتی که برای اجرای آن نیاز است و نیز زمان بیشتری که متخصص برای قرارگیری و مراحل درمان آن طی می‌کند بالاتر بوده و نمی‌توان قیمت ثابتی را تعیین کرد چرا که پروسه درمانی این ارتودنسی با توجه به مشکل بیمار تفاوت خواهد داشت.
  • ارتودنسی دیمون: جهت کاهش مراجعات به دندانپزشک بعد از قرارگیری براکت‎‌ها و انجام ارتدونسی، براکت‎‌ خود تنظیم یا دیمون به وجود آمد که قیمت ارتودنسی دیمون به سبب ایجاد راحتی و فشار کمتر در هنگام جابه‎‌جایی دندان‎‌ها بالاتر بوده و برای تعیین دقیق قیمت این نوع از ارتودنسی و نیز کسب اطلاعات بیشتر می‎‌توانید از خدمات مشاوره کلینیک‎‌های دندانپزشکی استفاده نمایید.
  • ارتودنسی نامرئی: ارتودنسی‎‌ نامرئی همانطور که از نامش مشخص است با هدف مخفی نمودن براکت‎‌ها و یا سیم‎‌های ارتودنسی به وجود آمده‌اند ارتودنسی‎‌های لینگوال و سرامیکی و ارتودنسی‌‎‌های دارای براکت‎‌های شفاف به دسته این نوع از ارتودنسی‎‌ها تعلق دارند. ارتودنسی‌‎های نامرئی در واقع سبب راحتی بیشتر افراد، در طول پروسه درمان شده و مانع از ایجاد شلوغی در بین دندان‎‌ها در دوره درمان ارتودنسی خواهد شد. قیمت ارتودنسی نامرئی از مبلغ حداقل 10 الی 20 میلیون تومان برای هر فک شروع می شود.

انواع ارتودنسی دندان

بلیچینگ دندان چیست ؟

بلیچینگ دندان از جمله خدمات پرطرفداری است که در کلینیک‎‌های دندانپزشکی با هدف سفید نمودن دندان‎‌ها انجام می‌شود. همانطور که می‌دانید دندان‌‎ها تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله سیگار، مصرف غذاهای مختلف، رنگ‎‌های مواد دارویی و... دچار تغییر رنگ شده و دیگر سفیدی و یا شفافیت اولیه را نخواهند داشت که این موضوع سبب می‌شود تا افراد نتوانند به راحتی لبخند بزنند واز معاشرات خود لذت ببرند. با انجام بلیچینگ دندان در طی یک جلسه می‌توانید 12 تا 14 درجه دندان‌‎های خود را سفیدتر کنید که این عمل توسط پروکسید غلیظ صورت می‌‎پذیرد. اما امکان دارد که تا 2 الی 3 جلسه برای بلیچینگ دندان لازم باشد.

 

قیمت بلیچینگ دندان سال 1400

قیمت بلیچینگ دندان  به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد که در ادامه تمامی موارد را توضیح می دهیم. سوالی که همیشه در ذهن مراجعه کنندگان به کلینیک دندانپزشکی روشا وجود دارد این است که بلیچینگ دندان چیست ؟ و چگونه انجام میشود ؟ بیلیچینگ دندان به دو روش با لیزر و بدون لیزر صورت می‎‌پذیرد که بسته به نوع روش مورد نظر و نیز کلینیک دندانپزشکی قیمت‎‌ها متفاوت می‎‌باشند ولی شما با مراجعه به سایت‎‌ دندانپزشکی روشا در جنت آباد می‌توانید علاوه بر اطلاع از بروزترین قیمت ارتودنسی از هزینه‌‎های بلیچینگ نیز مطلع شوید. نکته‌‎ای که در خصوص بلیچینگ دندان مطرح می‌شود این است که ممکن است تصور کنید با توجه به هزینه‎‌های بلیچینگ دندان در دندانپزشکی، گزینه‎‌هایی مثل بلیچینگ دندان در منزل مقرون به صرفه‎‌تر خواهد بود ولی خوب است بدانید که با مراجعه به دندانپزشکی  و مراکز معتبر که از مواد استانداردی استفاده می‌کنند می‌توانید به یک نتیجه‎‌ی سریع‌تر و بهتر دست پیدا کنید.

بلیچینگ دندان ماده ای سفید کننده است که توسط متخصص زیبایی بر روی دندان ها قرار میگیرد و با ابزراهای خاص دندانپزشکی اقدام به سفید کردن دندان ها میکند و نکته مهم این است که متریال استفاده شده و همچنین تجربه متخصص زیبایی در انجام بلیچینگ دندان بسیار تاثیرگذار است و باید به این نکته توجه داشته باشید که پس از انجام بلیچینگ دندان حتما توصیه های پزشک را رعایت کنید.

حال این سوال پیش می آید که بلیچینگ دندان و لمینت دندان هر دو درمان زیبایی محسوب می شوند و باعث سفید کردند دندان ها می شوند اما بلیچینگ با لمینت دندان چه تفاوتی دارد ؟ در ادامه تفاوت این دو را توضیح می دهیم.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت‌‎ها چه از جنس مواد پرسلن و چه از جنس مواد کامپوزیت باشند می‌توانند با ایجاد روکشی نازک بر روی دندان‎‌ها علاوه بر سفید نشان دادن آن‎‌ها در حذف شلوغی و نامرتبی دندان‎‌ها که در هنگام خندیدن مشخص می‌شود مؤثر باشند. گزینه روکش و یا لمینت در زمینه خدمات زیبایی دندان که در دندانپزشکی‎‌ها ارائه می‌شود، برای افرادی که از وجود فاصله در بین دندان‌‎هایشان و یا شکستگی و ترک خوردگی آن‎‌ها رنج می‌برند بسیار مناسب بوده و می‌تواند لبخندی زیبا را برایشان به ارمغان بیاورید. البته توجه کنید که استفاده از روکش‎‌ها لمینت برای همه‎‌ی افراد کار ساز نبوده و کسانی که از شرایط مطلوبی در قسمت لثه برخوردار نیستند و یا به میزان کافی مینا در دندان‎‌هایشان وجود ندارد و معمولاً در هنگام خواب دچار دندان قروچه می‌شوند مناسب نمی‌باشد.

قیمت لمینت دندان

عوامل بسیاری در  قیمت لمینت دندان 1400 موثر هستند که در پایین این عوامل را توضیح می دهیم.

  • تعداد دندان هایی که باید لمینت شوند.
  • وضعیت دندان های شما قبل از لمینت دندان
  • کیفیت و متریال روکش های لمینت دندان 
  • میزان تجربه و تخصص پزشک زیبایی دندان
  • کیفیت نهایی روکش ها و لابراتوار دندان سازی

لمینت دندان در سال 1400

مقایسه قیمت ارتودنسی و لمینت

یکی از تردیدهایی که ممکن است در سنین بزرگسالی برای رفع شلوغی و یا اصلاح دندان‎‌ها به وجود آید این است که از کدام روش خدمات زیبایی باید استفاده کنیم و یا بهتر بگوییم کدام روش خدمات زیبایی قادر به رفع عیوب دندان‎‌های ما خواهد بود؟ یکی از موضوعاتی که در این مواقع می‌‎بایست به آن توجه شود این است که ارتودنسی در کنار زیبایی‎‌هایی که در فرم دندان‌‎ها ایجاد می‌کند یک روش درمانی محسوب می‌شود ولی لمینت تنها به ظاهر دندان و پوشاندن عیوب دندان می‌‎پردازد بنابراین به همین خاطر قیمت ارتودنسی در مقایسه با قیمت لمینت دندان 1400 بیشتر می‌‎باشد.

در صورتی که شما هم تمایل به بهبود فرم دندان‎‌های خود و یا هر گونه اعمال زیبایی دندان دارید می‌توانید به سایت کلینیک دنداپزشکی روشا مراجعه نموده و بعد از آشنایی با خدمات زیبایی دندان این دندانپزشکی با مشورت پزشک به اصلاح فرم دندان‎‌های خود و یا سفید نمودن آن بپردازید. کلینیک دندان پزشکی روشا با جمع آوری متخصصین مجرب و نیز قرار گرفتن در موقعیت مکانی مناسب و ایجاد فضایی ارام در موجب اطمینان خاطر مراجعه کنندگان خواهد شد. برای مراجعه به سایت این دندانپزشکی می‌توانید به آدرس roshadent.com مراجعه نمایید.