این روزها که بازار مسکن در شرایط خاصی به سر می‌برد و بسیاری از خانوارها که برای تأمین سرپناه به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین نیازها با دریافت وام، تسهیلات و جمع‌آوری سرمایه‌های زندگی خود در تلاش برای خرید مسکن موردنیاز خانواده بوده‌اند با وضعیت کنونی دیگر قادر به خرید آپارتمان‌های با متراژ بالاتر از 50 متر نیستند به‌وضوح مشاهده می‌شود که بازار خرید آپارتمان 50 متری در تهران به اوج خود رسیده است.

طبق آمارهای ارائه شده به‌وسیله بانک مرکزی بازار مسکن از ابتدای سال جاری به میزان قابل‌توجهی دچار تغییروتحول شده است به شکلی که در اردیبهشت‌ماه سال 1400 تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 9/3 هزار واحد مسکونی رسیده که نسبت به ماه گذشته 1/88درصد افزایش را نشان می‌دهد.

اما به لحاظ قیمتی نیز می‌توان گفت که متوسط قیمت خریدوفروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده توسط بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 0/288 میلیون ریال بوده که نسبت به ماه گذشته 8/1 درصد کاهش را داشته است که این مسئله بیانگر روند کاهشی حاکم بر قیمت‌ها در بازار مسکن است که با ادامه این روند می‌توان شاهد بازگشت روند خریدوفروش در بازار مسکن بود.

اگر مروری بر میزان معاملات انجام شده در اردیبهشت‌ماه سال جاری داشته باشیم برای افرادی که متقاضی خرید آپارتمان 50 متری در تهران هستند شاید این نکته جالب‌توجه باشد که توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده برحسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در اردیبهشت‌ماه به‌گونه‌ای بوده که بیشترین سهم از معاملات انجام شده متعلق به واحدهای مسکونی با زیربنای 50 تا 60 مترمربع با سهم 2/15 درصد از کل بازار بوده که این امر بیانگر افزایش روزافزون تقاضا برای خرید آپارتمان‌های 50 متری در تهران تا 60 متری است.

اما اگر شما هم تمایل به خرید آپارتمان 50 متری در تهران دارید برحسب بودجه خود می‌توانید به بررسی محله‌های مختلف تهران پرداخته و متناسب با نیاز و نگرش خود محله‌ای مناسب را برای سکونت انتخاب کنید در این شرایط ممکن است که در برخی از محله‌ها قیمت خرید آپارتمان 50 متری در تهران بالا باشد و متراژ آن آن‌قدرها برای شما متناسب نباشد اما می‌توانید به این مسئله فکر کنید که در محله‌ای با امکانات مناسب به سکونت خواهید پرداخت.

۱

اگر علاقه‌مند به سکونت در محله‌های شمالی شهر تهران هستید یکی از محله‌هایی که می‌تواند حس و حال یک زندگی لوکس و جذاب را برای شما تداعی کند به طور حتم محله دروس خواهد بود. این محله که در منطقه 3 شهرداری قرار گرفته آن‌قدر زیبا و سرسبز و باصفاست که با خرید آپارتمان در دروس هر روز با یک نکته جذاب جدید در این محله مواجه می‌شوید.

با گشت و گذاری در این محله در نگاه اول بافت و ساختار آن شما را جذب خود خواهد کرد زیرا عمر این محله به هزاره دوم پیش از میلاد برمی‌گردد که این مسئله باعث شده که در این محله قدیمی و گران‌قیمت در کنار خانه‌های ویلایی، باغدار و بزرگ آپارتمان‌های لوکس و مدرنی وجود داشته باشد که قدرت انتخاب شما برای خرید آپارتمان در دروس را بالا ببرد.

برای خرید آپارتمان در دروس لازم است بدانید که در این محله تمامی امکانات لازم برای زندگی وجود دارد. در این محله از بیمارستان هدایت گرفته تا مراکز خرید لوکسی همچون پاسداران، سامان و نگین ظفر همگی بستر یک زندگی آرام و مرفه را برای شما فراهم کرده است.

این محله بیشتر بافتی مسکونی دارد اما در گوشه‌وکنار آن تعداد زیادی سفارتخانه نیز به چشم می‌خورد که این امر باعث شده که بسیاری از مالکان آپارتمان‌های خود را برای متقاضیان خرید آپارتمان در دروس با قیمت دلار به فروش برسانند به همین دلیل به‌صراحت می‌توان گفت که محله دروس بسیار لوکس و گران‌قیمت است بنابراین شما هم اگر علاقه‌مند به خرید آپارتمان در دروس هستید برای خرید آپارتمان در این محله با مراجعه به سامانه هوشمند کیلید می‌توانید آپارتمان‌هایی رابین متری 47 میلیون تا متری 52 میلیون و 50 هزار تومان بیابید.

۲

اما پس از محله معروف دروس سری هم به محله جوان‌پسند ظفر یا وحید دستگردی که این محله هم در منطقه 3 شهرداری و حدفاصل بلوار میرداماد و زرگنده قرار گرفته می‌زنیم بسیاری از افراد معتقدند که محله ظفر گران‌قیمت‌ترین محله در منطقه 3 به شمار می‌رود بنابراین شما هم اگر تمایل به خرید آپارتمان در ظفر دارید بهتر است به این مسئله فکر کنید که برای سکونت در این محله باید هزینه‌ای بین متری 41 میلیون و 100 هزار تومان تا 52 میلیون و 100 هزار تومان را در نظر بگیرید.

در این محله تمامی امکانات متمرکز شده از بیمارستان و درمانگاه گرفته تا فروشگاه، مغازه و مجتمع خرید همگی در فاصله‌های مناسب در جهت غرب به شرق محله ظفر به چشم می‌خورند به همین منظور افرادی که متقاضی خرید آپارتمان در ظفر هستند ضمن استفاده از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و حتی بازار میوه‌وتره‌بار زندگی مملو از آرامشی را در کوچه‌های دنج و آرام ظفر خواهند داشت.

در ظفر مراکز آموزشی و ورزشی و ادارات و سازمان‌های بسیاری وجود دارد که در کنار رستوران‌های متعدد در بعضی از ساعات شبانه‌روز باعث ترافیک می‌شوند به همین دلیل به نظر می‌رسد که برای افرادی که علاقه‌مند به زندگی در منطقه‌ای کم ترافیک و آرام هستند بهتر است که خرید آپارتمان در ظفر بیشتر در خیابان‌های ضلع شمالی و جنوبی این محله را تجربه کنید.

اگر بودجه شما برای خرید آپارتمان در ظفر بالاست با چند کلیک ساده در سامانه هوشمند کیلید می‌توانید در خیابان‌های صاحب نامی همچون نفت، بهروز و دامن افشار به جستجوی آپارتمان موردنظر خود پرداخته و خریدی مطلوب را داشته باشید.

۳

اما اگر قصد شما برای خرید آپارتمان مناطق پر طرف‌دار غرب تهران است می‌توانید در محله جذاب باغ فیض به جستجوی ملک موردنظر خودپردازید، محله باغ فیض که در منطقه 5 شهرداری قرار گرفته درگذشته مملو از باغ‌های بزرگ و زیبایی بوده که این محله را به منطقه‌ای خوش‌آب‌وهوا تبدیل کرده پس برای علاقه‌مندان به استشمام هوای فرح‌بخش در غرب تهران خرید آپارتمان در باغ فیض می‌تواند گزینه‌ای مناسب به شمار رود.

این محله که منطقه‌ای نوستالژیک است بافتی قدیمی و روستایی داشته که باغ‌های زیبا اندک‌اندک جای خود را به آپارتمان‌های لوکس و نوساز و همچنین برج‌های زیبا داده است که برج معروف آرمان، مجتمع تجاری تیراژه و کوروش ازاین‌قبیل هستند اما هنوز هم در اطراف و کوچه‌های این محله می‌توان آثاری از قدمت این محله را شاهد بود پس لازم است که برای خرید آپارتمان در باغ فیض قبل از هر چیز به سلایق و علایق خود رجوع کنید.

در بین مناطق مختلف غرب تهران محله باغ فیض از لحاظ قیمتی از شرایط مناسب‌تری برخوردار است به همین دلیل متقاضیان خرید آپارتمان در باغ فیض برای سکونت در این محله می‌توانند با استفاده از سامانه هوشمند کیلید آپارتمان‌هایی رابین متری 24 میلیون و 100 هزار تومان تا متری 35 میلیون و 500 هزار تومان خریداری کنند بنابراین به‌صراحت می‌توان گفت که در این محله جستجو و خریداری آپارتمان آسان‌تر است.

در محله باغ فیض هیچ نگرانی برای شما وجود ندارد چون اماکن تفریحی، مراکز خرید و تجاری و مراکز درمانی همچون بیمارستان فردا و بیمارستان آفتاب در کنار کلینیک‌های درمانی نیز بسترهای لازم را برای یک زندگی مطلوب برای شما و خانواده فراهم کرده است به همین دلیل خرید آپارتمان در باغ فیض برای شما بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

اگر برای خرید آپارتمان در باغ فیض علاقه‌مند به یک زندگی لوکس و مدرن هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در خیابان‌های اشرفی اصفهانی، زارع، قانع، طالقانی و ابراهیم به جستجوی آپارتمان موردنظر خود بپردازید و زندگی مدرن و لوکسی را در کنار خانواده در این محله داشته باشید.

۴

اما در گام انتهایی با شما همراه می‌شویم تا سری به یکی از خوش‌آب‌وهواترین محله‌های واقع در شمیرانات و منطقه 1 تهران بزنیم منطقه‌ای نام‌آشنا که درگذشته شکلی روستا گونه داشته و امروزه با افزایش ساخت‌وسازها به منطقه‌ای مدرن و خوش‌آب‌وهوا تبدیل شده است پس اگر شما هم علاقه‌مند به خرید آپارتمان در دزاشیب هستید با ما در خیابان‌های سرسبز و زیبای دزاشیب هم‌قدم شوید.

قرارگرفتن منطقه دزاشیب در جنوب جماران و نخجوان و شمال تپه‌های قیطریه این امکان را ایجاد کرده که اگر اولویت شما در خرید مسکن در مناطق شمالی تهران دید مناسب و آب‌وهوای مطلوب و فرح‌بخش است با خرید آپارتمان در دزاشیب تجربه یک زندگی جذاب را خواهید داشت و ضمن قدم‌زدن در خیابان‌های پردرخت و زیبای آن حس و حالی خاص را تجربه خواهید کرد

همان‌طور که گفته شد درگذشته محله دزاشیب روستا بوده است که با افزایش ساخت‌وسازها از گذشته خود فاصله گرفته اما هنوز هم خانه‌های قدیمی و زیبایی در این محله وجود دارند که حال و هوای روستایی را در بیننده ایجاد می‌کنند پس با خرید آپارتمان در دزاشیب به‌راحتی به اصالت این محله پی خواهید برد.

باتوجه‌به اصیل بودن محله دزاشیب به شما پیشنهاد می‌کنیم که مسیرتان را به سمت مناطق دیدنی این محله نیز کج کنید و از زیبایی‌های مسجد شیخ علی، مسجد عمر رمضون، حمام بوعلی و کوچه قورباغه که درگذشته مملو از قورباغه بوده بهره‌مند شوید زیرا لازم است که بدانید با خرید آپارتمان در دزاشیب در محله‌ای تاریخی و اصیل زندگی خواهید کرد.

اما در کنار اصالت محله دزاشیب به‌صراحت می‌توان گفت که این محله نیز منطقه‌ای اعیان‌نشین و گران‌قیمت است که بسیاری از افراد سرشناس اقدام به خرید آپارتمان در دزاشیب می‌کنند به همین دلیل امکاناتی نیز که در این محله وجود دارد بسیار لوکس و قابل‌توجه است و ساکنان و متقاضیان خرید آپارتمان در دزاشیب یک زندگی فوق‌العاده را در این محله خواهند داشت.

وقتی در خیابان‌های این محله قدم می‌زنیم گام‌به‌گام فروشگاه‌ها و مراکز خرید مشهوری چون روشا، روما، کیمیا و حتی بازار میوه‌وتره‌بار را می‌بینیم که امکان خریدی آسان را برای ساکنان فراهم کرده پس یکی از مواردی که انتخاب برای شما را در زمینه خرید آپارتمان در دزاشیب آسان می‌کند امکان تهیه تمامی مایحتاج شما از همین محله است.

حال اگر برای خرید آپارتمان در دزاشیب مصمم هستید از طریق سامانه هوشمند کیلید متوجه خواهید شد که برای سکونت در این محله می‌توانید آپارتمان‌هایی رابین متری 44 میلیون و 300 هزار تومان تا متری 49 میلیون و 700 هزار بیابید به یک زندگی لوکس در محله‌ای اصیل را داشته باشید.

حال با موارد ذکر شده و بررسی مناطق مختلف اگر علاقه‌مند به خرید آپارتمان در دزاشیب در شمال و غرب تهران به‌راحتی از طریق سامانه هوشمند کیلید قادر به جستجوی ملک موردنظر خود خواهید بود و با استفاده از این سایت کلیه اطلاعات ملک و تصاویر واقعی از آن را مشاهده خواهید کرد و با بازدید نهایی و عقد قرارداد ملک آپارتمان خواهید شد.