به گزارش اخبار کرونا شهر خبر، حمید سوری، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس کمیته  اپیدمیولوژی ستاد ملی مقابله با کرونا در یادداشتی نوشت:  آهن ربا همان‌طور که از اسمش پیداست آهن را جذب می‌کند و هیچکدام از واکسن‌های موجود تولید شده اصلا آهن در ترکیب خود ندارند. برای اینکه حداقل چنین جذبی صورت بگیرد حدود یک گرم  آهنین نیکل یا کبالت  لازم است تا از زیر پوست یا داخل عضله بتواند این جذب صورت بگیرد. از مجموع فلزات مقدار بسیار بسیار ناچیزی از ترکیبات آلومینیوم وجود دارد که آن هم به هر مقدار  جذب آهن ربا نمی‌شود.  مقداری حتی کم آهن در بدن انسان وجود دارد که می‌تواند آهن ربا را جذب کند.

دومین خبر پربازدید با تیتر « مهم‌ترین راه مقابله با کرونا در یک سال آینده» منتشر شده است. ایرج حریرچی، مهم‌ترین راه مقابله با کرونا در یک سال آینده و سال‌های بعد را واکسیناسیون عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین قصور دینی، ملی و اجتماعی ایجاد تردید درباره واکسیناسیون است.

به گفته محققان، بسیاری از افراد دارو‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می‌کنند که می‌تواند موجب کاهش تاثیر و کارآمدی واکسن‌های کووید ۱۹ شود. این خبر نیز با بازدید زیادی روبرو شد. دکتر «بت والاس»، متخصص روماتولوژی و سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «دارو‌های سرکوب‌کننده سیستم ایمنی معمولاً برای درمان بیماری‌هایی که واکنش ایمنی نامناسبی دارند و احتمال آسیب به قسمت‌های خاصی از بدن خود بیمار را دارند استفاده می‌شود.»

وی در ادامه افزود: «نمونه‌هایی از این نوع بیماری‌ها شامل بیماری‌های خودایمنی مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس است، جایی که سیستم ایمنی بدن برخی از قسمت‌های بدن خود بیمار را مانند مفاصل به عنوان یک تهدید می‌بیند.»

دیگر خبر پربازدید نیز در خصوص سخنان سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص کارآزمایی نهایی 5 واکسن کرونا بود. وی گفت: با تلاش محققان کشور تا امروز حداقل ۵ واکسن به مرحله کارآزمایی نهایی بالینی رسیده است.

شهر خبر، یک سایت خبرخوان ایرانی است و به دسته‌بندی و بازنشر اخبار مهم سایت‌های خبری ایران می‌‌پردازد. بسیاری از علاقه‌مندان به اخبار ویروس کرونا ، به دلیل سهولت دسترسی به اخبار این حوزه از طریق سایت شهرخبر، روزانه بارها به آن سر می‌زنند.