برای مبتدیان شنیدن کلماتی مانند جستجوگر، اصطلاحات ترافیک ارگانیک، ترافیک پولی، بازدید مستقیم می تواند کمی گیج کننده باشد، اما چنین نیست.

در این پست شما که بر گرفته از بلاگ سایت کلیک بوم می باشد خواهید آموخت که ترافیک ارگانیک چیست؟ چرا ترافیک ارگانیک مهم ترین شکل از ترافیکی است که می توانید به وب سایت خود ببرید؟ و بهترین روش برای افزایش میزان ترافیک ارگانیک چیست؟

p2

ترافیک ارگانیک چیست؟

ترافیک ارگانیک اصطلاحی است که برای توصیف میزان بازدید از وب سایت که ناشی از نتایج ارگانیک موتور جستجو باشد، به کار می رود.

هنگامی که کاربران در یک موتور جستجوگر مانند Google یک پرسش تایپ می کنند، مجموعه ای از نتایج به آن ها ارائه می شود. این نتایج شامل صفحات رتبه بندی شده در موقعیت های بالایی که به صورت ارگانیک رشد کرده اند و مجموعه ای از تبلیغات است که معمولاً با کلمه Ad مشخص می شوند و از نتایج ارگانیک متمایز شده اند.

هنگامی که یک کاربر بر روی هر یک از نتایج ارگانیک کلیک می کند و از یک وبسایت بازدید می کند، بازدید او در ابزارهای تجزیه و تحلیل به عنوان ترافیک جستجوی ارگانیک ثبت می شود.

تفاوت بین ترافیک ارگانیک و ترافیک تبلیغاتی

تفاوت اصلی بین ترافیک ارگانیک و ترافیک تبلیغاتی در این است که ترافیک ارگانیک رایگان است در حالی که ترافیک پولی نیاز به پرداخت هزینه دارد.

به 2 طریق زیر می توانید از موتورهای جستجو ترافیک بگیرید:

  1. اولین راه بهبود سئو وبسایت برای قرار گرفتن در نتایج بالای گوگل است.
  2. روش دوم استفاده از Google Ads برای قرار دادن تبلیغات خود در بالای نتایج ارگانیک با تبلیغات است.

با استفاده از SEO می توانید به صورت رایگان در 24 ساعت شبانه روز بازدید دریافت کنید اما این یک روش سریع نیست. زمان لازم است تا با SEO نتیجه بگیرید. از طرف دیگر، با تبلیغات PPC می توانید سریع تر نتیجه بگیرید اما باید هر بار که کسی روی تبلیغات شما کلیک و از وب سایت شما بازدید می کند، هزینه آن را پرداخت کنید.

چرا ترافیک ارگانیک مهم است؟

ترافیک ارگانیک مهم ترین شکل ترافیکی است که می توانید برای وب سایت خود ایجاد کنید. مهم تر از ترافیک پولی، ترافیک فیس بوک یا بازدید از سایر شبکه های رسانه های اجتماعی است.

دلیل آن ساده است: ترافیک ارگانیک مشتریان هدف را جذب خواهد کرد.

کاربرانی که به طور ارگانیک وارد سایت شما می شوند، به احتمال زیاد به یک مشتری جدید یا مشترک ایمیل یا دنبال کننده جدید تبدیل خواهند شد.

علاوه بر موارد ذکر شده، ترافیک ارگانیک مهم است زیرا اعتماد به وب سایت را افزایش می دهد.

کاربران به گوگل اعتماد دارند و وب سایت هایی که از نظر ارگانیک در رتبه های برتر گوگل قرار دارند مورد اعتماد کاربران هستند. این بدان معناست که احتمال تبدیل یک بازدید کننده ارگانیک به مشتری، بیشتر از بازدید کننده ای که از فیس بوک یا رسانه های دیگر آمده است، می باشد.

p3

ترافیک جستجوی ارگانیک در Google Analytics

یکی از راه های کنترل سطح ترافیک ارگانیک شما، استفاده از Google Analytics است.

وارد Google Analytics شوید و به قسمت ACQUISITION> ALL TRAFFIC> CHANNELS بروید.

در گزارش حاضر به گروه جستجوی ارگانیک نگاه کنید. این تعداد بازدید از بازدیدهای ارگانیک شما است. یعنی از نتایج ارگانیک موتورهای جستجو به دست آمده است.

با مراجعه به قسمت ACQUISITION> ALL TRAFFIC> SOURCE / MEDIUM می توانید گزارش دیگری را مشاهده کنید تا ببینید دقیقاً چه میزان ترافیک از هر موتور جستجو دریافت کرده اید.

ترافیک ارگانیک در Google Search Console

روش دیگر برای مشاهده تعداد بازدیدهای ارگانیک از Google و کلمات کلیدی برای آن ها، استفاده از Google Search Console است.

وارد Google Search Console شوید و به PERFORMANCE> SEARCH RESULTS بروید.

برگه QUERIES به شما نشان می دهد که وب سایت شما برای کدام کلمات کلیدی در نتایج ارگانیک Google نمایش داده می شود و تعداد بازدیدها (کلیک هایی) که برای این کلمات دریافت کرده اید، چقدر است.

برگه PAGES به شما نشان می دهد که کدام صفحات از وب سایت شما در جستجوی Google نشان داده شده اند و تعداد بازدیدهایی که دریافت کرده اند، چقدر است.

ترافیک ارگانیک در مقابل سایر منابع ترافیک

ترافیک ارگانیک تنها شکل ترافیک نیست. با نگاهی به گزارش های تحلیلی خود، به موارد زیر نیز برخورد خواهید کرد:

جستجوی پولی: همانطور که در بالا توضیح داده شد، این ترافیکی است که از طریق تبلیغات جستجوی پولی به وب سایت شما وارد می شود.

ترافیک مستقیم: وقتی کسی با تایپ کردن URL در مرورگر به طور مستقیم از وب سایت شما بازدید می کند، درGoogle Analytics به عنوان ترافیک مستقیم ثبت می شود.

مراجعه به سایت: وقتی کسی با کلیک بر روی پیوند وب سایت های دیگر، وارد سایت شما می شود و از وب سایت شما بازدید می کند، این به عنوان ترافیک مراجعه ثبت می شود.

اجتماعی: این ترافیکی است که از شبکه های اجتماعی (فیس بوک، توییتر، LinkedIn ، Pinterest و غیره) به دست می آید.

نمایش: به ترافیکی که از طریق تبلیغات پولی در وب سایت های دیگر به دست می آید اشاره دارد.

ایمیل: اگر از یک نرم افزار ایمیل مارکتینگ برای ارسال ایمیل به مشترکین خود استفاده می کنید و نرم افزار خود را به Google Analytics متصل کرده اید، هرگونه ترافیکی که از طریق کلیک روی ایمیل شما ایجاد می شود، به عنوان ترافیک ایمیل ثبت می شود.

p4

دریافت ترافیک ارگانیک با کلیک بوم

کلیک بوم سرویس ارائه دهنده خدمات افزایش بازدید سایت، خرید ورودی گوگل و افزایش بازدید است. بازدید کنندگان ما در کلیک بوم واقعی و از سرتاسر ایران با آی پی های مشخص هستند. با خرید بازدید گوگل از ما، می توانید ترافیک ارگانیک وبسایت خود را افزایش داده و اطلاعات بازدیدکنندگان واقعی ما را نیز از طریق گوگل آنالیتیکس دنبال کنید.

کلیک بوم

با کمک خدمات بازدید سایت کلیک بوم علاوه بر افزایش ترافیک هدفمند، سئو سایت شما نیز بهبود یافته و به این ترتیب در رتبه های برتر گوگل ظاهر خواهید شد. این نیز به نوبه خود می تواند باعث ترافیک بیشتر و افزایش مشتری و رونق کسب و کار شما باشد.

https://clickboom.ir