اگر نیاز به تنظیم دادخواست، شکواییه و لایحه دارید، بهترین  وکیل پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی  آماده خدمت رسانی به شما درکلیه  این زمینه ها هستند. موسسه حقوقی  دادورزیار  در این مسیر حداکثر پشتیبانی را از شما خواهد کرد با مراجعه به وب سایت از تمامی خدمات ما بهره مند  شوید .

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که باید شکایت خود را مطرح کنید پس نگران نباشید، شکواییه مورد نظر خود را جستجو کنید و در صورت نیاز توسط وکیل تنظیم کنید

 

 s1

     وکیل خانواده فردی است که با گذشت سالها تجربه در بررسی، حل و فصل پرونده های خانواده، دفاع از موکل در محاکم خانواده و پیگیری پرونده ها در دادگاه های خانواده تخصص و برتری دارد و از روند اولیه بررسی پرونده تا دستیابی به نتیجه مطلوب موکل خود تبحر دارد . شایان توجه است  نه تنها یک شخص نا آگاه با راهنمای غلط، که یک وکیل بی تجربه نیز می تواند موکلش را به سوی شکست هدایت کند… از این رو فقط اطلاعات حقوقی در محاکم خانواده کافی نیست. آشنایی با رویه دادگاه بدوی، تجدید نظر و دیوان عالی کشور در پیروزی نقش کلیدی دارد.

وکیل خانواده می بایستی برای دفاع موثر، اطلاعات به روز داشته باشد و در آراء و رویه قضایی کنکاش کند و توامان صاحب علم و تجربه در خصوص حقوق خانواده باشد. اکیدا توصیه می شود هرگز به تجربیات ناقص و دانسته های پراکنده خود و دیگران اعتماد نکنید و کار را به وکیل خانواده مجرب بسپارید. بهترین وکیل خانواده علاوه بر اینکه مدافع حقوق موکل خویش است، حافظ اسرار او و نیز مشاور و حامی زندگی شخصی و هرآنچه از لحاظ اخلاقی خانوادگی و وجدانی برای موکلش شایسته است را به او گوشزد می کند

 s2

مهاجرت به کشورهای خارجی یکی از موضوعاتی است که در سال های اخیر رواج زیادی پیدا کرده است. ندانستن قوانین مهاجرت باعث اتلاف انرژی افراد و پول آنها می شود.

کانادا، انگلستان، آلمان، استرالیا، سوئد، نروژ، اتریش، ایسلند، نیوزیلند و فنلاند از جمله بهترین کشورهای برای مهاجرت در سال 2017 شناخته شده اند. کشور ایران و افغانستان از کشورهایی هستند که بیشترین میزان مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند. دانستن قوانین مهاجرت و انجام درست کارهای لازم برای مهاجرت به افراد این امکان را می دهد که مهاجرتی بدون دردسر را تجربه کنند.

افرادی که قصد دارند مهاجرت قانونی داشته باشند و بدون ایجاد مشکل از کشور خود خارج شوند، باید از راهنمایی های یک وکیل مهاجرت استفاده کنند. تحصیل، زندگی و اشتغال به کار در کشورهای خارجی امری آسان و بدون زحمت نیست. استفاده از وکیل مهاجرت به افراد کمک می کند که امور اقامت، تابعیت و مهاجرت را راحت تر انجام دهند و مهاجرتی بدون دغدغه و مشکل را تجربه کنند.

 هنگامی که به دفتر کار وکیل مهاجرت مراجعه می کنید، باید حواستان باشد که مطابق با قوانین کشور مبدا شرکت ثبت کرده باشد و اشراف کامل به قوانین مهاجرتی کشور مقصد داشته باشد. مثلا اگر به دفتر یک وکیل مهاجرت کانادا مراجعه می کنید باید دقت داشته باشید که وکیل مهاجرت کانادا باید مجوز فعالیت مهاجرتی   از دولت کانادا داشته باشد. همچنین ، دفتر مشخص و قانونی در کشور مبدا مطابق با قوانین همان کشور ثبت کرده باشد. در غیر این صورت به هیچ عنوان اعتماد نکنید.

 

اگر به طور مثال به یک وکیل مهاجرت کانادا مراجعه کرده و میخواهید امور مربوط به مهاجرت آمریکا را به ایشان بسپارید؛ مطمئن شوید که مجوز فعالیت مهاجرتی در آمریکا را نیز داشته باشد و یا اگر از روابط همکاران خود در آمریکا استفاده می کند. باید تمامی مسئولیت فعالیت وکیل مهاجرت آمریکا را بر عهده داشته باشد.

 

علت این حساسیت این است که بعضی افراد بدون داشتن مجوز فعالیت در کشور مبدا و مقصد، یا با پروانه وکالت شخص دیگری، اقدام به مشاوره و وکالت و تاسیس دفتر می کنند در صورتی که این کار جرم است و چنین فردی حق مشاوره و وکالت مهاجرتی را ندارد.

به علاوه مشاوره دادن بدون مجوز مجازات مقرر قانونی را برای فرد به دنبال دارد.

وکیل شرکت های تجاری چه کسی است؟

•وکیل در همه جا یک انسان مستقل است که عموماً به تنهایی یا با تعداد محدودی از شرکاء فعالیت می‌کند و حرفه‌ای بودن ویژگی متمایز اوست؛ اما ویژگی‌های کلی یک وکیل:

•متخصص در دانش حقوق

•آموزش دیده به اصول حرفه‌ای گری توسط انجمن‌های حرفه‌ای در زمینۀ حقوقی

•فعالیت بر اساس استانداردهای جهانی

•برخورد غیر شخصی در مواجه با مشتری

•کسب مهارت‌های حرفه‌ای با قرار گرفتن در موقعیت‌های تجربی مختلف

•جداسازی امور شخصی و حرفه‌ای

•تمام ویژگی هایی که ذکر شد و موارد دیگری هم قطعا وجود دارند برای ارائه خدمات حقوقی درجه یک به نحوی که بسیاری از مشکلات شرکت را حل کرده و از سود و ثروت و منافع آن محافظت کند.

  نحوه نوشتن دادخواست 

نحوه نوشتن دادخواست به معنای دادخواهی کردن، عدالت طلبیدن و عرض حال آمده است و شخصی که دادخواهی می‌کند (خواهان یا مدعی)، طرف خود را به دادرسی فرا می‌خواند (خوانده یا مدعی‌علیه) تا با حضور نزد قاضی ادعای خود را به قضاوت شخص عادل بسپارد. لازم به ذکر است که خوانده نیز گاهی ممکن است مدعی واقع شود. با این وصف که ادعا بدون دلیل پذیرفته نمی‌شود لذا مدعی ناگزیر به اثبات ادعای خود از طریق تمسک و توسل به دلیل است .

شرط رسیدگی در دادگاه تقدیم  البته مواردی هم به حکم قانون وجود دارد که دادگاه بدون تقدیم دادخواست از ناحیه مدعی و به صرف درخواست وی مکلف به رسیدگی است. این در حالی است که رویه قضایی تقدیم دادخواست را ضروری می‌داند

 

   s3

 

چه اشخاصی می‌توانند دادخواست  تنظیم کنند

دادخواست علاوه بر ایجاد تکلیف برای دادگاه مبنی بر رسیدگی و تصمیم‌گیری نسبت به آن، خوانده را نیز ملزم به پاسخگویی به آن می‌کند، بنابراین هر شخصی نمی‌تواند دادخواست بدهد. در رابطه با سن اقامه دعوا در ایران باید بگوییم که قانونگذار همچون سن ازدواج یا سن بلوغ که صراحتاً بدان‌ها اشاره کرده، در این رابطه مقرره‌ای وضع نکرده است اما به طور کلی می‌توان اینطور بیان کرد که  اشخاص سفیه که توانایی اداره امور مالی خود را ندارند، در امور غیر مالی خود همچون  طلاق  ، می‌توانند دعوا مطرح کنند یا از خود دفاع کنند و سایر اشخاص در صورتی که عاقل بوده (یعنی مجنون و محجور نباشند) و بالغ باشند (به بلوغ رسیده باشند) می‌توانند اقامه دعوا کنند. همچنین تقدیم دادخواست توسط  ، ولی، وصی، ورثه، قیم و مدیر تصفیه… نیز ممکن خواهد بود

 نکاتی که برای نوشتن لایحه باید رعایت شوند  

اگر برای نوشتن لایحه و دفاع از خود از وکیل کمک نگرفته اید و قصدی برای اقدام به انجام این کار نداشته باشید باید نسبت به نوشتن لایحه و قلمی که در آن برای بیان جزئیات و حرف های نگفته شده استفاده می کنید دقت وافری نمایید. چرا که نوشتن یک لایحه مناسب و قلمی حقوقی رسا به کار برده برای نوشتن لایحه، به طور حتم در نتیجه دعوی اقامه شده در دادگاه تاثیر گذار خواهد بود.

اگر افرادی برای نوشتن لایحه بدون ترس از هزینه نوشتن لایحه توسط وکیل پرونده ی خود را از همان ابتدا به وکیل متخصص در حوزه های دعوی سپرده باشد قطعا انتخابی درستی از جانب خواهان نوشتن لایحه صورت گرفته است و فقط در هنگام نوشتن لایحه نسبت به یادآوری نکات ضروری اقدام شود.

برای کسانی که پرونده حقوقی یا کیفری خود را بدون گرفتن وکیل در دادگاه های قضایی اقامه کرده اند و در هنگام تنظیم یا نوشتن لایحه اقدام به گرفتن وکیل برای دعوی خود می کنند باید در هنگام این انتقال مسئولیت به این توجه شود که وکیل با دقتی کامل پرونده قضایی آنان را مطالعه کرده باشد چرا که تسلط کامل بر تمام مفاد و جزئیات پرونده موجب تنظیم یک لایحه کامل و جامع می شود. چرا که چه بسیار پرونده هایی قضایی هستند که با نوشتن یک لایحه ی مناسب نتیجه آرای را تغییر داده اند.

استدلال و دلایلی که در نوشتن لایحه به کار می رود باید به زبان قانون، محکمه پسند و با استناد به مواد قانونی باشد. چرا که هر گونه بی توجهی در نوشتن لایحه سبب رد درخواست لایحه می شود.

وکیل یا هر فردی که برای نوشتن لایحه انتخاب می شود باید نسبت به نگارشی که برای نوشتن لایحه یا درخواست لایحه استفاده می شود دقت داشته و از ذکر نکات بی دلیل و بدون ارتباط با پرونده قضایی جداً خوداری نماید .