یکی از موضوعاتی که امروزه مورد توجه بیشتر کاربران اینترنت قرار گرفته است، بحث درآمدزایی از وبسایت است. عوامل متعددی بر این مهم تاثیرگذارند. یکی از این عوامل حوزه کاری وبسایت شماست. به طور کلی وبسایت ها با انگیزه‌های متنوعی طراحی و پیاده می شوند. برخی با هدف معرفی بیشتر خدمات، محصولات یا حتی روتین‌های شخصی پیاده سازی می شوند و به فکر درآمدزایی نیستند. گروه دیگری از وبسایت‌ها، سایت هایی هستند که مایل به رونق کار خود در فضای اینترنت هستند و تنها اینترنت برای آن‌ها ابزاری جهت افزایش فروش در کنار بازار فیزیکیست. اما در منظر گروه سوم وبسایت از ابتدا محل کسب درآمد است، مثل سایت‌هایی با هدف جذب آگهی و یا حق اشتراک طراحی شده اند. در گروه سوم یکی از مطرح‌ترین حوزه‌های کاری امکان فروش و خرید  رپورتاژ آگهی و بک‌لینک است. بک لینک و رپورتاژ خبری روش های تبلیغات اینترنتی هستند و به بهبود رتبه شما در گوگل کمک می کنند. تغییر جایگاه شما امکان بیشتر دیده شدن توسط کاربران را به همراه دارد و این یعنی افزایش فروش و کسب درامد بیشتر از سایت. در ادامه مزایا و روش های  کسب درآمد از سایت را شرح می دهیم.

 

مزایای کسب درآمد از اینترنت

کسب درآمد از اینترنت یکی از راه‌های اشتغال‌زایی است. اگرچه همچنان جلب اعتماد به این حوزه به طور کامل از جانب مردم اتفاق نیفتاده اما در نهایت باید این واقعیت را پذیرفت که بازار کسب و کارهای دیجیتال رو به رشد است. کسب درآمد از اینترنت تنها به شرکتها و سازمان های خاصی محدود نمیشود و هر کسی در زمینه ای که در آن مهارت دارد می تواند وارد این بازار شده و مشغول فعالیت شود. امکان رشد سریع کسب‌وکار و کسب درآمدهای بالا در زمان کوتاه، از جمله دلایلی بودند که کاربران را به استفاده از اینترنت به منظور کسب درآمد تشویق کرد. لازمه کسب درآمد از اینترنت؛ داشتن پلتفرمی برای معرفی و فروش محصولات و خدمات است،این پلتفرم می تواند یک وبسایت یا در ابعاد کوچکتر و با قابلیت های محدودتر، یک شبکه اجتماعی باشد. صرف هزینه کمتر، زمان کوتاه تر، ارتقا درآمد، دسترسی شبانه روزی و گسترش محدوده فروش از جمله مزایای کسب‌وکارهای اینترنتی و کسب درآمد از سایت است. روش های متعددی برای کسب درآمد از اینترنت وجود دارد که وبلاگ‌نویسی، بازاریابی شرکت‌های بزرگ، ساخت فیلم‌های کوتاه، آموزش، مشاوره، فروش محصول و ... تنها بخشی از فعالیت‌هایی است که می‌توانید از آنها درآمد کسب کنید.

 

درآمدزایی از وبسایت

V2

حالا مسئله مهمی که مطرح می شود این است که چطور می توان از وبسایت کسب درآمد کرد؟ مبنای درآمد از وبسایت، بازدیدکننده است. اگر بازدیدکننده نباشد، خریداری نیست و اگر خریداری نباشد فروشی اتفاق نمی افتد. برای اینکه این اتفاق بیافتد لازم است وبسایت شما از نظر سئو و بهینه سازی در موقعیت قابل قبولی قرار گرفته باشد تا زمانی که توسط کاربران جستوجو می‌شود در گزینه‌های اول نمایش داده شود. پس اولین قدم برای شروع فرآیند درآمدزایی بهبود سئو سایت است. در مرحله بعد تبلیغات اینترنتی مورد توجه قرار میگیرد. انجام تبلیغات اینترنتی برای وبسایت شیوه های خاص خود را دارد. خرید پکیج رپورتاژ آگهی عمده ترین روش تبلیغاتی در اینترنت است که کمک شایانی هم در زمینه تبلیغات و هم در زمینه بهبود سئو دارد.

 

روش های کسب درآمد از وبسایت

همانطور که اشاره شد یکی از روش‌های کسب درآمد برای سایت‌های گروه سوم! جذب آگهی است. یعنی دریافت پول در قبال قراردادن آگهی روی سایت. هرچه یک وبسایت شناخته شده تر  و پربازدیدتر باشد قطعا صاحبین مشاغل و سایت ها انگیزه بیشتری برای انتشار رپورتاژ آگهی در آن وبسایت را دارند. بد نیست بدانید ارزش آگهی رابطه مستقیمی با تعداد بازدیدکنندگان سایت دارد. منظور از ارزش آگهی میزان اثرگذاری و جذب کاربر در محیط منتشر شده است و هدف کیفیت محتوا نیست. چراکه کیفیت محتوا حرف اول را در فضای اینترنت میزند. حال مسئله مهمی مطرح می شود و آن چگونگی پیدا کردن سایت‌هایی است که امکان تبلیغات را فراهم میکنند، آژانس‌های تبلیغات اینترنتی. این آژانس‌ها با مجتمع کردن وبسایت‌های فروشنده بک‌لینک و رپورتاژ، دسترسی مخاطبان به این وبسایتها را ساده تر کرده و راه را برای رشد وبسایت ها باز میکند. با توجه به اینکه مشتریان فعلی و بالقوه اخبار رسانه‌ها را دنبال می‌کنند. بنابراین انتشار رپورتاژ میتواند خدمات و محصولات شما را که در قالب یک اطلاع در می آید، به مشتریان در وبسایت های مطرح و پربازدید معرفی کند. بک لینک ها نیز با کسب لینک های فالو، اعتبار وبسایت شما را بالا برده و بدین ترتیب با کسب رتبه از گوگل احتمال نمایش در صفحات اول گوگل برای شما بالا میرود.

 

چگونه از رپورتاژ آگهی برای افزایش فروش استفاده کنیم؟

V3

اطلاعات برند و حرفه خود را هوشمندانه و بر طبق نیاز مخاطبین و استانداردهای گوگل استخراج کنید، توسعه دهید و از طریق رپورتاژ اطلاع رسانی کنید. خود را در نظر مخاطبانتان به‌صورت یک فرد متفکر قابل‌اعتماد معرفی و نشان دهید. البته قطعا منظور ما برخورداری از سطح اطلاعات و دانش کافی نیز هست. در متن رپورتاژ خود قواعد نگارشی را رعایت کرده و سعی کنید از مدیاهای مختلف مانند تصاویر بهینه شده، ویدیو  و ... استفاده کنید. در متن رپورتاژ خود لینکهای ارتباطی کاربر با کسب و کارتان راحتما قرار دهید.

لینکیار یکی از جامع ترین پلتفرم های خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ اگهی (به مانند دیگر پلتفرم های تبلغاتی ایران ماندد: تسمینو و...)  با ارائه خدمات متنوع و بصرفه به شما کمک می کند تا با تهیه رپورتاژ و بک لینک های مرتبط به بهبود جایگاه سایت خود و نهایتا افزایش فروش با ارائه مشاوره رایگان در زمینه سئو، برسید.