امروزه فشارخون بالا یکی از شایع ترین بیماری های مزمن است که افراد زیادی را درگیر خود کرده است. بیماری فشارخون معمولا بدون علائم ظاهر میشود و اگر دیر کنترل شود موجب بروز بیماری های قلبی و کلیوی و سکته می شود. تقریبا نیمی از افراد مبتلا به فشار خون بدون آنکه از بیماری خود آگاه باشند به علت بیماری قلبی و  سکته مغذی می میرند. یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به فشارخون داشتن رژیم غذایی سالم میباشد

در سال های اخیر پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که بین رژیم غذایی و اکثر بیماری ها نظیر فشار خون ارتباط مستقیمی وجود دارد. برای کاهش ابتلا به بیماری فشار خون لازم است نکاتی مانند کاهش مصرف نمک و افزایش مواد معدنی مثل کلسیم، منیزیم و پتاسیم رعایت کنید. کنجد و فرآورده های کنجدی نظیر روغن کنجد، ارده، حلوا ارده و ... دارای کلسیم و منیزیم فراوانی هستند که در امر بیماری فشار خون می توانند گزینه مناسبی در رژیم غذایی باشد.

فشارخون می تواند منجر به عوارض دیگر بیماری ها شود که اگر به موقع کنترل شود باعث کاهش 50 درصدی عروق مغزی و 15 درصد عروق قلبی می شود.

روغن کنجد  دارای مقدار بسیار زیادی فیبر گیاهی هستند و علاوه بر آن میزان بالایی ویتامین E، اسید چرب چند غیر اشباع به میزان 43 درصد و اسید چرب تک غیر اشباع به میزان 40 درصد دارند از دیگر ویژگی های این محصول خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن است که طی تحقیقات صورت گرفته به این نتیجه رسیدند که روغن کنجد با داشتن ویژگی های ذکر شده در بالا برای پیشگیری از و کاهش فشار خون بسیار موثر و کارامد هستند.

از آنجایی که روغن کنجد دارای اثرات کاهنده کلسترول و ضدالتهابی است بنابراین باعث کاهش فشار خون و همچنین کاهش بیماری های قلبی نیز می شوند. باتوجه به مطالعات انجام شده می توان گفت مصرف روغن کنجد توانسته است  در مدت 9 تا 26 هفته فشار خون بالا را تحت کنترل قرار داده و آن را کاهش دهد همچنین محققان طی این مطالعه به این نتیجه رسیدند که استفاده از روغن کنجد به میزان 35 گرم در طی 45 روز باعث کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشارخون و دیابت شده است. به همین دلیل توصیه می شود به صورت متعادل از محصولات و فرآورده های کنجدی حتما استفاده کنید تا بر روی سلامتی شما اثرات مثبت بگذارد و اثرات منفی نظیر آسیب های اکسیداتیو، التهاب، فشار خون، دیابت و ... را کاهش دهید.

علاوه بر اینکه روغن کنجد برای پیشگیری و کاهش اکثر بیماری ها مفید است برای داشتن پوستی شاداب و جوان هم بسیار موثر است

 

کنجد و فرآورده های آن نظیر ارده ، روغن کنجد و... از منابع غذایی قدیمی است که امروزه عموم مردم با خواص درمانی و خوراکی آن آشنایی کافی دارند. ویتامین E و خاصیت آنتی اکسیدانی دانه کنجد از مهم ترین و برجسته ترین خواص و ویژگی موجود در آن است. آنتی اکسیدان ها از نظراینکه می توانند فعالیت رادیکال های آزاد را محدود کنند برای پوست بسیار مفید هستند همچنین می توانند از عوارضی ناشی از افزایش سن بر روی پوست جلوگیری کنند.(رادیکال های آزاد می توانند به پوست آسیب های زیادی بزنند.)

ترمیم پوست، اصلاح عوارض ناشی از افزایش سن و روشن شدن پوست از دیگر ویژگی های اصلی آنتی اکسید های موجود در روغن کنجد است همچنین کنجد دارای ویتامین E است که باعث جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست می شود. علاوه بر موارد ذکر شده مصرف کنجد باعث تقویت مو، درمان سفیدی مو و جلوگیری از ریزش موی سر می شود. با توجه به تمامی نکات ذکر شده به این نتیجه می رسیم که کنجد و. دیگر محصولات کنجدی نظیر روغن کنجد، ارده، حلواارده و ... جزو منابع غذایی غنی و سرشار از ویتامین و مواد معدنی هستند که شما عزیزان می توانید با قرار دادن محصولات کنجدی ترنگ اردکان در برنامه غذایی خود شاهد تاثیر شگفت انگیز آنها بر روی سلامت و پوست خود باشید.

 

شرکت طعم ماندگار ترنگ اردکان از سال 1387 فعالیت خود را در عرصه تولید فرآورده های کنجدی شروع و سهمی از بازار را به خود اختصاص داده است، محصولات این شرکت فرآورده های کنجدی از جمله ارده، حلواارده، حلواارده پسته ایی، حلواشکری،کنجدبار، سوهان کنجدی، روغن کنجد، روغن ارده، ارده های طعم دار و … می باشد.

v2