مقدمه

بسیاری از دانشجویان ایرانی و خارجی آرزو دارند که برای تحصیل انگلیسی به کشوری بروند که انگلیسی زبان بومی آن است. با این حال، بسیاری از افراد به خاطر دوزبانه بودن کشور کانادا آن را به عنوان یک مقصد مناسب برای تحصیل خود نادیده می‌گیرند. در واقع کانادا دارای دوره‌های خارق العاده‌ای برای انگلیسی برای دانشجویان بین المللی است، و چندین مدرک مختلف برای افراد نیازمند تسلط به زبان انگلیسی در سطوح مختلف در دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شود.

اسمارت اپلای، اطلاعات دانشگاه‌های مختلف که دارای این دوره‌های زبان انگلیسی هستند را برای شما فراهم کرده و می‌توانید از طریق این جستجوی هوشمند به این اطلاعات دست پیدا کنید و برای آن‌ها اقدام کنید.

q1

تحصیل در زبان انگلیسی در کانادا

تنوع دوره‌های زبان انگلیسی در کشور کانادا بسیار زیاد است. دانشگاه ‌های کانادا، آموزشگاه‌های زبان، سفارت خانه‌ها و همچنین کالج‌ های کانادا همگی دارای دوره‌های زبان انگلیسی هستند. مدت و سطح این دوره‌ها نیز با هم متفاوت است. برای حضور در برخی از این دوره‌ها، حتما باید ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنید و سپس به این کشور سفر کنید تا در کلاس‌ها شرکت کنید. با این حال، دوره‌های آزاد نیز وجود دارد که می‌توانند با گرفتن ویزاهای دیگر در آن‌ها شرکت کنید.

کلاس‌های آزاد موسسات زبان برای پذیرش شرایط دشواری ندارد و می‌توان با ویزای گردشگری نیز در دوره‌های فشرده آن‌ها ثبت نام کرد. با این حال تحصیل در کانادا در دوره‌های زبان انگلیسی که در دانشگاه‌ها هستند و هر دانشگاه قوانین مربوط به خود را طبق شرایط اداره مهاجرت کانادا تنظیم کرده است.

همچنین تحصیل زبان انگلیسی به صورت یک رشته دانشگاهی نیز در کانادا ممکن است و می‌توانید برای تحصیل در این دوره دانشگاهی اقدام به گرفتن ویزای دانشگاهی کنید و در مقاطع مختلف در این کشور اقامت داشته باشید. شما می‌توانید هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازید.

انگلیسی عمومی و فشرده

محبوب‌ترین دوره‌های زبان انگلیسی در کانادا دوره‌های فشرده عمومی و کوتاه مدت است و می‌توان آن‌ها را در پردیس‌های دانشگاه، مدارس متوسطه و کالج‌های زبان مستقل مطالعه کرد. قبل از ورود به این دوره‌ها، مهم است بدانید که ویزای تحصیلی مناسب کانادا را باید بسته به مدت اقامت خود دریافت کنید. با این حال، اگر دوره شما کمتر از شش ماه طول بکشد، ممکن است نیازی به اخذ مجوز تحصیل نباشد، اگرچه ما توصیه می‌کنیم با مشاوران اسمارت اپلای در این زمینه تماس بگیرید تا هر گونه نگرانی در هنگام درخواست تحصیل در کانادا را برای شما رفع کنند.

q2

دوره‌های فشرده گاهی ممکن است به کمتر از دو ماه ادامه داشته باشند، اما هر دو برنامه عمومی و فشرده انگلیسی به طور معمول به شما کمک می‌کنند تا تسلط عملی انگلیسی را برای مسافرت یا کار کسب کنید و بر مهارت‌های صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن تمرکز کنید. اکثر دانشگاه‌های کانادا با مدارس زبان محلی که دوره‌هایی را متناسب با نیاز افرادی که در دانشگاه تحصیل می‌کنند ارائه می‌دهند. مقاطع مختلف تحصیلی در دسترس است که برای مهارت های مختلف طراحی شده اند و جدول زمانی آنها اغلب انعطاف پذیر است و به زبان آموز اجازه می‌دهد تا دروس زبان خود را در یک برنامه زمانی معمول دانشگاهی متناسب کند.

این دوره‌ها برای کمک به دانشجویان خارجی در زمینه توسعه دایره واژگان و گرامر دانشجویان در نظر گرفته شده است و می‌تواند به صورت پاره وقت یا تمام وقت در طول چندین ماه یا یک سال ارائه شوند.

اگر قصد دارید دانشگاه‌های معتبری که اجازه تحصیل زبان انگلیسی را به شما می‌دهند را به خوبی بشناسید، کافی است از ابزار جستجوی اسمارت اپلای استفاده کنید و پس از آن با دریافت وقت و مشاوره از اسمارت اپلای، مسیر تحصیل زبان انگلیسی در کانادا را برای خود هموار کنید.

آمادگی آزمون آیلتس / تافل

آیلتس و تافل آزمون‌های زبان انگلیسی شناخته شده بین المللی هستند که اکثر دانشگاه‌های انگلیسی زبان به عنوان بخشی از شرایط ورود به دانشگاه درخواست می‌کنند. هر دوی این مدارک روش‌های موثری برای اثبات مهارت انگلیسی شما به موسسات دانشگاهی و مشاغل مختلف هستند و می‌توانند در سطوح مختلف در کانادا استفاده شوند. این دوره‌ها را اغلب می‌توان در هر نقطه از طول سال گذراند و با توجه به رشته تحصیلی خود می‌توانید در یکی از این آزمون‌ها شرکت کنید.

 

حتما بخوانید: سرمایه گذاری در استرالیا

q3

دوره‌های تجاری و پیشرفته انگلیسی

دانشجویانی که در شرف ثبت نام در مدرسه بازرگانی کانادا هستند یا به دنبال کار در بخش تجارت کانادا هستند، اغلب باید دوره‌های خاص زبان تجاری را گذرانده باشند. هدف این دوره‌ها ایجاد تسلط در زمینه کسب و کار و درک فرهنگی از اصطلاحات و کلمات تجاری مورد استفاده در فضای اقتصادی کانادایی است. این دوره‌ها غالباً فشرده اما بسیار انعطاف پذیر هستند.

 به عنوان مثال، کالج زبان انگلیسی کانادا یک دوره انگلیسی تجاری را ارائه می‌دهد که دوازده هفته طول می‌کشد، اما می‌توانید در هر زمان سال در آن‌ ثبت نام کنید. این دوره‌ها هم در دانشگاه‌ها و هم در آموزشگاه‌های زبان خصوصی در دسترس است. دوره‌های انگلیسی کمبریج به زبان آموزان در سطوح مختلف کمک می‌کنند تا در هر چهار مهارت زبان انگلیسی به سطح تسلطی دست پیدا کنند که در ارتباط با یک شخص بومی هیچ مشکلی نداشته باشند.

علاوه بر این، دوره‌های CELTA ، TEFL و TESOL وجود دارد که به طور خاص برای کسانی که مایل به آموزش انگلیسی به دیگران هستند، طراحی شده است. این‌ها همه مدارک شناخته شده بین المللی است که تسلط شما به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد و دانشگاه‌ها، کارفرمایان و دولت‌های سراسر جهان به دنبال آنها هستند. طول دوره آموزش تحصیل زبان انگلیسی در کانادا بسته به نیازهای خاص شما از یک هفته تا یک سال متفاوت است.

q4

بهترین راه یافتن دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل در زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کانادا کافی است از ابزاری جستجوی هوشمند اسمارت اپلای استفاده کنید و یا با این موسسه تماس بگیرید تا مسیر درست اخذ مجوز برای حضور در این دوره‌های زبان انگلیسی را به شما نشان بدهند. با اسمارت اپلای تحصیل زبان در یکی از زیباترین کشورهای جهان در چند قدمی شما است.