سیدسینا میرجلیلی، مدیرعامل این شرکت فناور از موفقیت در توسعه فناوری ساخت نانوذرات سلنیوم خبر داد و گفت: علاوه بر آن توانستیم گواهی‌ نانومقیاس را برای این محصول دریافت کنیم و در مرحله بعد در حال تهیه تجهیزات و زیرساخت‌های لازم برای تولید انبوه هستیم، به طوری که بعد از نصب تجهیزات امکان تولید روزانه ۵۰۰ لیتر محلول حاول نانوذرات سلنیوم فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه از این نانو ذرات در تولید ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود، خاطر نشان کرد: ضدعفونی‌کننده‌های حاوی نانو ذرات سلنیوم جایگزین ضدعفونی‌کننده‌های الکلی در بازار خواهد شد؛ چراکه قیمت این محصول کم و همچنین سمیت آن نسبت به دیگر مواد مورد استفاده در ضدعفونی‌کننده‌ها کمتر است.

میرجلیلی درباره مزیت نانوذرات سلنیوم، اظهار کرد: امکان کنترل ابعاد نانوذرات از مزایای آن به شمار می‌رود و مزیت دیگر آن مقیاس‌پذیری این ذرات است، به طوری که می‌توان از آن برای تولید انبوه نانوذرات سلنیوم استفاده کرد.

این دانش‌آموخته رشته نانوبیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرس امیدوار است با تداوم توسعه این فناوری و امکان تولید ضدعفونی‌کننده حاوی نانوذرات سلنیوم بتواند بخشی از نیاز روز به رشد مواد ضدعفونی‌کننده کشور را تامین کند.