سید مرتضی بختیاری اظهار کرد: مرحله دوم پویش ایران همدل  از امروز و همزمان با عید سعید غدیر در سراسر کشور آغاز می‌شود و تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

وی به کمک خیران و نهادها در مرحله نخست این پویش اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست پویش، سپاه و 53 هزار پایگاه بسیج بیش از سه میلیون و 500 هزار بسته به ارزش هر بسته 300 هزار تومان به نیازمندان رساندند و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز بیش از یک میلیون بسته در اختیار مردم نیازمند قرار داد.

رئیس کمیته امداد با یادآوری اینکه بنیاد مستضعفان هم در ماه مبارک رمضان بیش از 700 هزار بسته را در اختیار مردم محروم قرار داد، اضافه کرد: مجموع این عوامل سبب شد تا بزرگترین پویش مردمی پس از انقلاب در کمک به نیازمندان رقم بخورد.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه مرحله دوم رزمایش همدلی از از امروز و همزمان با عید سعید غدیر آغاز می‌شود، افزود: در آغاز این پویش، بسیج یک میلیون و 500 هزار بسته معیشتی برای مردم نیازمند مهیا کرد و 80 هزار بسته معیشتی نیز توسط کمیته امداد در استان فارس تهیه شده که برای هر بسته 250 هزار تومان تخصیص یافته است.

بختیاری با بیان اینکه تاکنون حدود چهار هزار مرکز نیکوکاری در کشور افتتاح شده است، گفت: از نیمه دوم سال 98 راه‌اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی در کشور در دستور کار کمیته امداد قرار گرفته و تاکنون مراکز نیکوکاری تخصصی در اصناف مختلف مثل رسانه‌ها، بازاریان، نیروهای نظامی شکل گرفته است.