پرده به عنوان یکی از اصلی ترین عناصر در طراحی داخلی هر فضایی شناخته می شود. انتخاب پرده متناسب با فضای مورد نظر نقش و تاثیر به سزایی در زیبایی آن فضا دارد. فرقی نمی کند که شما قصد خرید پرده پذیرایی دارید یا پرده اداری؛ در هر صورت توجه به این نکات می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب مناسب ترین گزینه از بین گزینه های موجود باشد.

1- هنگام خرید پرده اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید مدل پرده است. پرده ای که انتخاب می کنید باید از نظر شکل، رنگ و ابعاد با فضای شما تناسب داشته باشد. به عنوان مثال هنگام خرید پرده اداری قطعا نباید به سراغ مدل های والان دار یا پرده های قدی و بلندی که از سقف تا کف ارتفاع دارند، بروید. اما این مدل پرده ها برای سالن پذیرایی انتخاب خوبی هستند. برای دکوراسیون فضای اداری بهتر است از پرده زبرا یا کرکره ای استفاده کنید. همچنین می توانید برای آن که پرده جنبه تزئینی و تبلیغی داشته باشد، لوگو یا تصویری مرتبط با فعالیت خود را بر روی آن چاپ کنید.

2- جنس پارچه پرده ای که انتخاب می کنید، نکته دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. پارچه پرده شما باید به گونه ای باشد که نور مناسب برای فضا را تامین کند. برای محیط های اداری شید و زبرا گزینه های مناسبی هستند؛ چرا که امکان تنظیم نور ورودی را فراهم می کنند. در مقابل، برای سالن پذیرایی بهتر است از پرده های توری و حریر استفاده کنید؛ زیرا این فضا به نور زیادی نیاز دارد و پرده هایی با پارچه نازک تر این امکان را برای شما فراهم می کنند.

c2

3- برای داشتن فضایی با دکوراسیون زیبا و جذاب باید به همخوانی وسایل موجود در آن محیط توجه کنید. پنجره، سقف، دیوار، کف و مبلمان 5 عنصر تشکیل دهنده هر فضا هستند. بنابراین پرده ای که انتخاب می کنید باید با یکی از این عناصر هماهنگی و هارمونی داشته باشد. به عنوان مثال اگر سالن پذیرایی شما کاغذ دیواری با گل های درشت و کلاسیک دارد، باید از یک پرده ساده با رنگی متناسب با کاغذ دیواری خود استفاده کنید. یا اگر فضایی شلوغ با وسایل پر زرق و برق و طرح دار دارید، هرگز نباید از پرده ای با پارچه ضخیم و طرح دار استفاده کنید.

برای انتخاب پرده های اداری نیز می توانید از المان رنگ کمک بگیرید. هر فعالیت و برندی یک لوگو و رنگ مختص به خود را دارد. اگر پارچه پرده محل کار خود را از همان رنگ انتخاب کنید، نه تنها جذابیت محیط کار شما را افزایش می دهد، بلکه رنگ سازمانی شرکت شما را نیز به نمایش می گذارد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که پرده محل کار یا سالن پذیرایی باید برای افرادی که در این فضا حضور دارند، آرامش و جذابیت ایجاد کند. بنابراین نباید با انتخاب پرده های تیره رنگ یا دارای طرح های شلوغ فضایی به وجود آورید که افراد از بودن در آن جا احساس بدی پپیدا کرده، کلافه شده یا دچار استرس شوند.  

c3

4- بدون شک یکی از پارامترهای مهم در خرید پرده، میزان هزینه و قیمت پرده است. به هر حال شما یک بودجه مشخص و محدود را برای این کار در نظر گرفته اید؛ بنابراین بهتر است با بهره گیری از یک مشاوره کارشناسی و دقیق بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. درست است که این بودجه مشخص می تواند انتخاب های شما را کمی محدود کند، اما مشاوران متخصص آقای پرده می توانند بهترین گزینه ممکن، متناسب با بودجه شما را پیشنهاد داده و به شما در انتخاب بهترین گزینه از بین گزینه های موجود کمک کنند. جهت استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر و همچنین بهره مندی از مشاوره به سایت آقای پرده مراجعه کرده یا جهت ارتباط با کارشناسان ما با شماره 09122726154 و 09902918257 تماس حاصل فرمایید.

5- نکته دیگر که شاید ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد اما بسیار حائز اهمیت است، ابعاد و اندازه پارچه پرده شما است. حتی اگر بهترین پرده با جنس و رنگ مناسب را انتخاب کنید، در صورتی که اندازه مناسبی برای پنجره فضای مورد نظر شما نداشته باشد می توان گفت که بودجه خود را هدر داده اید و پولتان را دور ریخته اید. پرده کوتاه یا بیش از حد بلند نه تنها هیچ زیبایی و جذابیتی ندارد، بلکه جلوه بسیار زشت و بدی به منزل یا محل کار شما می بخشد. در حقیقت اندازه گیری مناسب یکی از اصلی ترین نکات در راهنمای خرید پرده به شمار می آید. اگر این کار برای شما دشوار است می توانید از کمک کارشناسان خبره جهت اندازه گیری ابعاد پنجره های منزل یا محل کار خود بهره ببرید.

با توجه به این نکات ساده و رعایت مواردی که در این مطلب به آن اشاره شد، می توانید پرده مناسبی برای منزل یا محل کار خود تهیه کنید.