اگر تصور می‌کنید که بلیط اتوبوس یک مسیر خاص را می‌توانید در تمامی روزهای هفته با یک قیمت مشخص خریداری کنید، سخت در اشتباهید. البته همانطور که می‌دانید قیمت بلیط اتوبوس بر خلاف بلیط هواپیما چارتر به صورت مداوم در حال نوسان و تغییر نیست. با این حال برای خرید بلیط اتوبوس نیز برخی روزها از روزهای دیگر بهتر است. به همین جهت امروز در قصد داریم تا در این مقاله با عنوان " چه روزهایی برای خرید بلیط اتوبوس مناسب است؟ " به بررسی این موضوع بپردازیم که بهترین زمان برای خرید بلیط اتوبوس چه زمانی است؟؛ برای یافتن پاسخ با قاصدک 24 همراه باشید.

خرید بلیط سفر در تعطیلات

یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت انواع بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس رابطه میان میزان عرضه و تقاضای آن بلیط در یک زمان خاص است. تناسبی که معمولاً در تعطیلات تا حدودی بر هم می‌ریزد و از آنجایی که میزان تقاضا از عرضه پیشی می‌گیرد بلیط با قیمت بیشتری به فروش می‌رسد. در چنین مواقعی به مسافران توصیه می‌شود که اگر مجبور به سفر نیستند و می‌توانند در برنامه خود تغییراتی را ایجاد نمایند، روزهای پایانی هفته و تعطیلات رسمی را برای سفر کردن انتخاب نکنند و خرید بلیط اتوبوس یا قطار را به زمان دیگری موکول نمایند. چرا که بلیط اتوبوس نیز همچون بلیط قطار و هواپیما از این قاعده مستثنی نیست و در چنین روزهایی، به طور معمول با اندکی افزایش نرخ مواجه می‌شود.

خرید بلیط اتوبوس به هنگام پیش فروش

برخی از مسافرن تصور می‌کنند که پیش فروش های نوروزی یا تابستانه تنها مختص به بلیط قطار است و انواع دیگر بلیط سفر به صورت پیش فروش به مسافران ارائه نمی‌شود. اما واقعیت امر این است که بلیط اتوبوس نیز همچون بلیط قطار در پیک سفر پیش فروش می‌گردد. از این رو مسافرانی که مایل به خرید این نوع از بلیط برای سفرهای خود هستند می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و بلیط ارزان قیمت تری را بخرند. البته خرید بلیط اتوبوس به هنگام پیش فروش علاوه بر قیمت مناسب، مزایای دیگری نیز دارد که یکی از مهمترین آنها تمام نشدن ظرفیت موجود در هر مسیر است.

b1

همانطور که می‌دانید پیش فروش ها معمولاً با این منظور صورت می‌گیرد تا شرکت های مسافرتی بتوانند میزان تقاضا برای سفر در هر مسیر را بررسی و به همان اندازه به آن، وسیله نقلیه اختصاص دهند. اما نباید از این موضوع نیز غافل شد که این ظرفیت ها محدود است و اگر ظرفیت بلیط یک مسیر به هنگام پیش فروش تمام شود این مسئله به آن معنی است که مسافر نمی‌تواند در تاریخ مورد نظر خود بلیطی را برای خرید پیدا کند و باید به ناچار به دنبال دیگر راه های سفر باشد و یا اگر بخت با او یار بود و بلیطی در مسیر دلخواه او کنسل شد، بلافاصله آن را خریداری نماید. به همین دلیل است که اغلب کارشناسان گردشگری به مسافران توصیه می‌کنند که اگر از تاریخ سفر خود اطمینان دارند، حتماً بلیط آن را به هنگام پیش فروش خریداری نمایند.

خرید بلیط اتوبوس به هنگام جشنواره های تخفیفی

اگر بلیط اتوبوس خود را به صورت اینترنتی و از سامانه های فروش آنلاین نظیر قاصدک 24 خریداری می‌کنید حتماً در بسیاری از مواقع با جشنواره های تخفیف مواجه شده اید. خب پس بد نیست بدانید یکی از مزایای خرید آنلاین بلیط سفر همین تخفیفاتی است که به مناسبت های مختلف بر روی قیمت انواع بلیط سفر اعمال می‌شود. به طور مثال اگر شما بلیط اتوبوس خود را از قاصدک 24 خریداری کرده باشید حتماً متوجه شده اید که در این سایت، اغلب بلیط ها با تخفیف به فروش می‌رسند. البته ممکن است هر روز امکان خرید بلیط با قیمت ارزان تر وجود نداشته باشد. بنابراین بهتر است حداقل یک هفته مانده به تاریخ سفر خود، لیست قیمت ها را چک کنید تا در نهایت بتوانید بلیط خود را در روزی خریداری کنید که تخفیف بیشتری بر روی آن اعمال شده است.

البته شایان ذکر است که این تخفیفات تنها مختص به بلیط اتوبوس نیست و کاربران محترم قاصدک 24 می‌توانند انواع بلیط هواپیما خارجی، پرواز داخلی و بلیط قطار را نیز با استفاده از کدهای تخفیف ارائه شده توسط مجموعه قاصدک 24 و با قیمتی ارزان تر خریداری نمایند. مسافران عزیز برای دسترسی به کدهای تخفیفی قاصدک 24 نیز تنها کافی است تا شبکه های اجتماعی این مجموعه را دنبال نمایند تا به موقع از جشنواره های تخفیفی مطلع شوند و بتوانند از تخفیفات ویژه قاصدک در سفرهای خود بهره بگیرند.

b2

در پایان یادآور می‌شویم که مسافران محترم می‌توانند علاوه بر انواع بلیط سفر، بیمه مسافرتی خود را نیز از وب سایت قاصدک 24 خریداری کنند. بیمه نامه سفر قاصدک 24 با همکاری شرکت بیمه سامان و در پلن های گوناگون ارائه می‌شود و در برخی از مسیرهای خاص بعد از خرید بلیط هواپیما خارجی، به صورت رایگان به مسافران ارائه می‌گردد. از این رو کاربران گرامی می‌توانند از این خدمت در سفرهای بین المللی خود استفاده نمایند. علاوه بر بیمه، امکان رزرو هتل نیز در حال حاضر به صورت آنلاین برای کاربران مهیا است که این خدمت نیز با بیشترین تخفیف ممکن ارائه می‌شود و قابلیت رزرو اتاق در سراسر ایران را برای مسافران گرامی فراهم می‌سازد. در نهایت نیز گفتنی است امکان دسترسی به تمامی خدمات قاصدک 24 از طریق اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 و با سهولت بیشتر نیز امکان پذیر است که برای این منظور کاربران گرامی باید در ابتدا نسخه اندروید این اپلیکیشن را از کافه بازار دانلود و آن را بر روی تلفن همراه هوشمند خود نصب نمایند.