یکی از مهم ترین معیارهای یپش روی مدیران سایت ها برای برونسپاری سئو و بهینه سازی سایت ، تعیین هزینه و دانستن تعرفه خدمات سئو است. اگر مالک یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی هستید ، حتما تا به حال جهت بهبود رتبه و افزایش بازدید سایت خود به سئو فکر کرده اید و احتمالا با چند شرکت برای همکاری صحبت کردید. اما اختلاف قیمت ها شما را دچار سردرگمی کرده و نتوانسته اید تصمیم درستی بگیرید. و سوالاتی همچون ، چگونه متوجه شویم که هزینه دقیق سئو سایت ما چقدر می شود؟ کدام شرکت خدمات به صرفه تری از نظر قیمتی ارائه می دهد؟ تعرفه سئو به چه عواملی بستگی دارد؟ در ذهن شما مطرح شده است.

در این گزارش برخی از نکات موثر در تعرفه خدمات سئو را توضیح می دهیم تا شما دید مناسبی از هزینه های احتمالی سئو و بهینه سازی سایت خود داشته باشید.

باتوجه به اینکه نرخ مشخصی برای این نوع خدمات و در کل تبلیغات و بازاریابی اینترنتی وجود ندارد ، برخی شرکت ها قیمت هایی را بالاتر از عرف و آنچه که روی سایت انجام می شود ، اعلام می کنند. اگر مدیر یک سایت و کسب و کار اطلاعات هرچند کلی از نحوه قیمت گذاری خدمات سئو داشته باشد ، می تواند به صرفه ترین و مناسب ترین خدمات را دریافت نماید.

مجموعه سئوبهینه با سابقه طولانی در زمینه بهینه سازی و سئو سایت بهترین خدمات را با کمترین تعرفه به شما ارائه می کند تا در سریعترین زمان ممکن حور در صفحه اول گوگل ، افزایش بازدید و جذب مشتریان بیشتر را تجربه کنید. جهت آنالیز سایت یا دریافت مشاوره رایگان می توانید به آدرس SEOBEHINE.IR مراجعه نمایید.

تعرفه خدمات سئو

هزینه سئو به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه سئو تابع فاکتورها و عوامل زیادی است. معمولا قبل از تعیین قیمت ، باید آنالیز های دقیقی روی سایت انجام شود، وضعیت فعلی آن بررسی شود، رقبا شناسایی و میزان فعالیت و قدرت سایت های رقیب مشخص شود. همچنین ، چون تمرکز اصلی سئو بر روی ارتقا رتبه سایت به ازای کلمات کلیدی خاص است ، حتما باید درجه سختی کلمات کلیدی تعیین شود.

برای مثال ممکن است یک وب سایت با عمر دامنه 5 سال که در زمینه فروش تجهیزات پزشکی فعال است برای بهبود رتبه در گوگل به 8 ماه زمان و هزینه ای در حدود 10 میلیون تومان نیاز داشته باشد و سایت دیگری که تازه راه اندازی شده و در زمینه فروش کفش فعالیت دارد ، با 12 ماه زمان و تعرفه 20 میلیون تومان به رتبه های بالای گوگل دست یابد.

طبق مثالهای فوق متوجه می شویم که شرایط ، رقبا و کلمات کلیدی عوامل اصلی تعیین تعرفه خدمات سئو هستند. اما چگونه این فاکتورها موجب افزایش یا کاهش هزینه می شوند؟

شرایط فعلی سایت

شرایط فعلی سایت شامل رتبه در گوگل ، دامین اتوریتی ، پیج رنک ، میزان و نحوه بهینه سازی سایت تاکنون ،مطلب و صفحات منتشر شده ، عمر دامنه و بسیاری از عوامل دیگر است. اگر شما یک دامنه قدیمی داشته باشید که دارای صفحاتی در نتایج جستجوی گوگل است ، به احتمال زیاد خیلی راحت تر و سریع تر نسبت به تغییرات سئو واکنش نشان می دهد پس هزینه پروژه پایین تر خواهد بود. در عین حال ، اگر سایتی با تعداد صفحات زیاد داشته باشید ، اما تاکنون اصول سئو را رعایت نکرده اید و صفحات اسپم و بی ارزش زیادی تولید شده ، احتمالا به دلیل رفع ایرادات و خارج کردن سایت از جریمه گوگل باید هزینه بیشتری را نسبت به یک دامنه جدید و بدون خطا بپردازید.

همانطور که می بینید شرایط فعلی سایت تاثیر بسیار زیادی در تعرفه سئو دارد زیرا مستقیما میزان زحمت و صرف انرژی در جهت تولید محتوا ، رفع ایرادات ، بهینه سازی و بهبود رتبه را تحت تاثیر قرار می دهد.

تعداد رقبا

هرچه رقبای بیشتری داشته باشید ، بهبود رتبه سخت تر و طولانی تر خواهد بود. پس بی شک باید هزینه بیشتری را متقبل شوید. وضع زمانی پیچیده تر می شود که رقبای شما فعالیت و اقدامات زیادی در زمینه سئو انجام داده باشند و یا همچنان مشغول تقویت سئو سایت خود باشند.

سایت های فعال در صنایعی که رقابت کمتری دارد، تعرفه کمتری برای سئو می پردازند ، زیرا به تولید محتوای کمتر ، صرف وقت و انرژی پایین تری نیاز دارند.

روش های زیادی برای تحلیل و آنالیز سایت های رقیب وجود دارد. شما می توانید با مشاهده رتبه رقبا در گوگل ، رتبه الکسا ، بررسی پیج رنک و دامین اتوریتی میزان اعتبار و قدرت یک سایت رقیب را بدست آورید.

تاثیر سختی کلمات کلیدی در تعرفه خدمات سئو

به نظر شما کدام بین ( خرید موبایل ) و ( خرید کاهو ) کدامیک بیشتر در گوگل جستجو می شوند؟ واضح است که خرید موبایل. هرچقدر که کلمه ای جستجوی بیشتری در گوگل داشته باشد، سختی بیشتری دارد. چون به علت تمایل بالاتر کاربران و تعدد رقبا شما باید فاکتورهای بیشتری را بهینه کنید ، محتوای ارزشمند و دقیقتری تولید کنید ، لینک های بیشتری بسازید و زمان بیشتری را برای سئو صرف نمایید.

عوامل موثر در محاسبه هزینه و تعرفه سئو سایت

لیست قیمت و تعرفه سئو

طبق مواردی که اشاره کردین ، نمی توان لیست قیمت یا تعرفه مشخصی برای سئو تعیین کرد. اما برای اکثر وب سایت ها معمولا هزینه سئو بصورت ماهیانه بین 800 هزار تومان تا 2 میلیون تومان است تا سایت در ازای جستجوی یک کلمه کلیدی باتوجه به درجه سختی و زمانی که نیاز دارد تا به صفحه اول گوگل برسد.

البته بعضی اوقات ، سایت فقط نیاز به سئو تکنیکال دارد که در یک مرحله انجام می شود و هزینه آن در مجموع یک میلیون و 500 هزار تومان است.

در ادامه حدود تعرفه هریک از خدمات مربوط به سئو را بیان می کنیم

لیست قیمت سئو

تعرفه سئو و تولید محتوا

یکی از بخش های اصلی سئو ، تولید و بهینه سازی محتواست. طبق فاکتورهای جدید رتبه بندی گوگل در سال 2020 ، محتوا به عنوان موثرترین عامل در بهبود رتبه سایت در نظر  گرفته شده است و تمام سایت ها به محتوای جدید ، تخصصی و مرتبط با حوزه فعالیت خود نیاز دارند. معمولا تعرفه نگارش محتوا براساس تعداد کلمات مشخص می شود. هزینه تولید یک مطلب 1000 کلمه ای که توسط متخصص سئو نوشته شده باشد در حدود 300 هزار تومان است.

هزینه بهینه سازی فنی سایت

بهینه سازی فنی یا تکنیکال ، فرآیند بهبود فاکتورهایی مثل سرعت ، تجربه کاربری ، لینک های داخلی ، تعریف صحیح متاتگ ها ، رفع ایرادات برنامه نویسی ، فشرده سازی کدهای قالب و ... می باشد که معمولا انجام یک باره آن کافیست و همانطور که در بالا توضیح دادیم هزینه آن در حدود یک میلیون و 500 هزار تومان می باشد. البته باتوجه به حجم سایت یا تعداد صفحات امکان اندکی تغییر در این هزینه است.

هزینه سئو سایت فروشگاهی

یکی از متفاوت ترین انواع سایت ها ، فروشگاه های اینترنتی هستند که نسبت به سایت های خبری ، شرکتی و سازمانی شرایط متفاوتی در سئو دارند. معمولا بهینه سازی فروشگاه اینترنتی بصورت یک پکیج یکجا تعریف می شود و نه به ازای کلمات کلیدی. زیرا در این نوع وبسایت ها تعداد کلمات کلیدی بسیار زیاد است و برای مالک آن اصلا به صرفه نیست که به ازای هر کلمه هزینه جداگانه ای بپردازد. تعرفه خدمات سئو فروشگاه اینترنتی باتوجه به بزرگی و تعداد صفحات آن از 10 میلیون تومان آغاز می شود و در صورت نیاز به پشتیبانی ماهانه لیست قیمت مشخصی برای کارفرما ارسال می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین دقیق هزینه سئو باتوجه به شرایط و وضعیت سایت خود ، با شرکت سئوبهینه با آدرس اینترنتی SEOBEHINE.IR در ارتباط باشید. مشاوره رایگان ، آنالیز رایگان سایت و ارائه به صرفه ترین خدمات با درنظر گرفتن پایین ترین هزینه را از سئوبهینه بخواهید.