محمد جواد حشمتی مهذب در دومین روز از هفته گرامی داشت قوه قضائیه به طور سرزده از مجتمع شماره یک شورای حل اختلاف بازدید به عمل آورد.

حشمتی مهذب در این بازدید اظهار کرد: هدف از تشکیل شورای حل اختلاف، استفاده از مردم و ریش سفیدهای متنفذ و معتمد در هر محل، برای ایجاد صلح و سازش و رفع خصومت می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: مردم حق دارند از بالا به پایین به کارکنان نگاه کنند، چرا که به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مردم ولی نعمت ما هستند و طبق فرمایش مقام معظم رهبری(حفظ الله) ما باید خودمان را با توقعات مردم تنظیم کنیم و در همه جای دنیا نیز مقامات کشورها، خودشان را با انتظارات مردمشان هماهنگ می‌کنند و تمام این فضائل اخلاقی را آنان از اسلام عزیز یاد گرفته‌اند.

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر ضرورت تکریم ارباب رجوع اظهار کرد: اگر در خصوص طرح مشکل و خواسته مراجعه کننده‌ای کاری از دست ما بر نمی‌آید، بایستی با وی گشاده رو رفتار نماییم؛ چرا که در پرونده‌های قضایی، طبیعی است که یک طرف از نتیجه و رای صادره راضی نباشد، اما گشاده رویی و برخورد خوب می‌تواند تا حد زیادی مشکلات را مرتفع نماید.

حشمتی مهذب در ادامه افزود: نظم و انضباط اجتماعی حکم می‌کند که مراجعین را سرگردان و هزینه‌های بیجا به آنها تحمیل نکنیم و تا جای ممکن با ایجاد سهولت در انجام کارها، هزینه‌های مردم را کاهش دهیم.

رییس کل دادگستری استان تهران در این بازدید ضمن حضور در شعب و گفت‌وگو با کارکنان با طرح سوالاتی در خصوص پرونده‌های جریانی و رسیدگی شده از نحوه رسیدگی به امور مراجعین بازدید و مسائل و مشکلات موجود را از نزدیک بررسی نمود.