کارشناسان پزشکی کشور پاکستان با مخاطب قرار دادن دولت این کشور پیشگیری و قرنطینه را بهترین راه مبارزه با کرونا اعلام کردند.

طبق اعلام آنها اگر دولت اسلام آباد سیاستی جدی علیه کرونا در پیش نگیرد ممکن است تعداد قربانیان ویروس کرونا در پاکستان طی 2 ماه آتی به بیش از 3 و نیم میلیون نفر برسد.

از زمان تسهیل قرنطینه مردم پاکستان بدون توجه به خطرات ویروس کرونا در مجامع عمومی ظاهر می شوند و توصیه های بهداشتی را نیز جدی نمی گیرند.

تعداد مبتلایان به کرونا تنها در شهر لاهور به بیش از 33 هزار نفر رسیده و 545 نفر نیز در این شهر جان خود را از دست داده‌اند.

این در حالی است که تعدادی از کارشناسان بر این باورند تعداد واقعی بیماران کرونا در پاکستان بیشتر از چیزی است که نهادهای رسمی آن را اعلام می کنند.

«دکتر جاوید اکرم» سخنگوی دانشگاه بهداشت پاکستان در این خصوص گفت: یک فرد بیمار می تواند ویروس را به 3 نفر از اطرافیان خود منتقل کند.

«دکتر سلمان حسیب» رئیس اتحادیه سلامت پاکستان نیز اظهار داشت: به زودی با کمبود بیمارستان و تخت مواجه می شویم که می تواند تعداد قربانیان کرونا را 4 برابر افزایش دهد.

دولت پاکستان ابتدا با قرنطینه تلاش داشت مانع گسترش بیماری کرونا شود ولی مدتی بعد به دلیل فشار مشکلات اقتصادی مجبور شد به قرنطینه خاتمه دهد.

در حال حاضر تعداد مبتلایان به کرونادر پاکستان به 180 هزار نفر رسیده است و تاکنون 3586 نفر در این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.